چهارشنبه, ۱۲ بهمن, ۱۴۰۱ / 1 February, 2023
مجله ویستا

میوه برای سلامتی


میوه برای سلامتی

هر کسی می داند که میوه ها دارای ویتامین های مفید هستند که برای بدن ما ضروری اند اما ویتامین ها فقط یک قسمت کوچک از مواد مفید میوه ها هستند

هر کسی می داند که میوه ها دارای ویتامین های مفید هستند که برای بدن ما ضروری اند. اما ویتامین ها فقط یک قسمت کوچک از مواد مفید میوه ها هستند. کشفیات دانشمندان نشان می دهد که بسیاری از میوه ها از نظر کیفیت غذایی در مقام والایی قرار دارند و ما را در برابر بسیاری از ناخوشی ها حفاظت می کنند.

● به

به بخصوص به شیرین اثر مثبتی بر مغز دارد. و از احساس افسردگی و بعصی از سردرد ها جلوگیری می کند. قلب کبد و دستگاه هاضمه را تقویت می کند. اشتها را زیاد می کند و بوی بد دهان را از بین می برد. در زمان خون ریزی ، تهوع ، استفراغ ، خماری و تشنگی بسیار مفید است. بهتر است به را در اندازه های کم یا پخته (بخار داده ) بخورید. آب به بهمراه عسل برای سلامتی بسیار مفید است.

● انگور

انگور یکی از بهترین میوه هاست، به طوریکه آن را یکی از مغذی ترین میوه ها می دانند. انگور خون را تصفیه می کند. و ارگانهای آشفته بدن را به حالت تعادل باز می گرداند. انگور به تنفس نظم می دهد و بدن را مستعد تنومندی می کند. بهتر است بعد از خوردن انگور آب خنک ننوشید زیرا می تواند شما را به طور جدی اذیت کند.

● انار

انار برای کبد و انواع هپاتیت مشکلات خواب سرفه و سینه درد بسیار مفید است. صدا را صاف می کند. و تمایل بدن به تنومندی را افزایش می دهد. و صورت را شفاف می کند.

● هلو

هلو بدن را خنک و مرطوب می کند و نتیجتاً در صورت خشکی و افزایش دمای اندامها مفید است. هلو دارای خاصیت پاک کنندگی است و در از بین بردن مواد مضر در بدن کمک می کند. کسانی که سیستم عصبی ضعیف دارند توصیه شده است هلو را در مقادیر کم مصرف کنند.

● گلابی

گلابی شیرین رسیده و تازه برای زمانیکه شکم بی نظم کار می کند بسیار مفید است. گلابی بهتر از سیب گوارش می شود و دارای اثر مثبت در مغز است. روحیه را تقویت می کند و برای افسردگی مفید است. گلابی به هضم غذا کمک می کند و به عنوان یک درمان خوب برای قارچ سمی توصیه شده است.


میوه برای سلامتی

هندوانه خون را رقیق می کند و کل بدن را مرطوب می سازد. به آسانی هضم می شود و استعداد تنومندی را افزایش می دهد. هندوانه یک داروی مدر خوب است.

● سیب

انواع سیب برای هر کسی مفید است. سیب دارای اسید سیتریک ، تانین و مواد معدنی (پتاسیم، منیزیم، آهن، گوگرد، منگنز و فسفر) و پکتین است. سیب به ترشح غدد هضم کننده غذا کمک می کند و به همین دلیل است که توصیه می شود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قبل از وعده های غذایی میل شود. سیب پخته تحرک شما را تسهیل می کند و غذایی کامل است. دانه سیب دارای مقدار زیادی ید است به طوریکه ۵ تا ۶ دانه سیب برای مصرف روزانهٔ ید شما کافی است.

● موز

موز با میوه های دیگر تفاوت دارد و این بخاطر کیفیت بالای نشاسته ای است که دارد. موز برای ناراحتی های دستگاه گوارش توصیه شده است. بعضی از افرادی که در حال رژیم هستند موز را به عنوان صبحانه مصرف می کنند. موز رسیده بسیار خوب است در حالیکه موز سبز نارس می تواند برای سلامتی شما بسیار مضر باشد.

● لیمو

لیمو تقریباً برای همه چیز خوب است: سردرد ناشی از گرما، سرگیجه ، خماری، گلودرد، تند دلی و تشویش ، استفراغ و حالت تهوع. لیمو برای افرادی که مشکلات عصبی و کسانی که سرفه های ناشی از سرما خوردگی دارند مضر است. سردرد با مالیدن گوشت میوه آن به پیشانی ممکن است برطرف شود.همچنین مشاهده کنید

سایت تابناکخبرگزاری ایسناخبرگزاری برناسایت ساعدنیوزسایت نورنیوزسایت فرادیدخبرگزاری تسنیموبگردیسایت دیجیاتوروزنامه شهروند