یکشنبه, ۱۳ فروردین, ۱۴۰۲ / 2 April, 2023
مجله ویستا

پوست خود را نجات دهید!!


پوست خود را نجات دهید!!

شاید هیچگاه آماده نشوید پوست صورت خود را به چاقوی جراحان بسپارید . اما بی شک با شیوه های آسانتر و لطیف تر نگهداری و جوان نگه داشتن و شادابی پوست موافق هستید.
پاکسازی صورت که با …

شاید هیچگاه آماده نشوید پوست صورت خود را به چاقوی جراحان بسپارید . اما بی شک با شیوه های آسانتر و لطیف تر نگهداری و جوان نگه داشتن و شادابی پوست موافق هستید.

پاکسازی صورت که با یک لوسیون اسیدی انجام می گیرد ، راه حل مناسبی است که توسط متخصصان پوست توصیه می شود. کم هزینه بودن آن نیز از فاکتورهای پیشنهادی این راه حل است. به علاوه افراد می توانند حتی پس از پاکسازی صورت، بدون صرف چندین روز در بیمارستان ، با تحت مراقبت بودن به محل کار خود برگردند.

بخور صورت حتی با آب ، راه حل موثری برای شفافیت و شادابی پوست است . چنانچه جوش یا لکی در صورت مشاهده کردید، دراولین فرصت به پزشک مراجعه کنید. نه اینکه از دوستان و اطرافیان در پی راه حلی برای رفع مشکل عضو حساسی همچون پوست صورت خود باشید.

ماسک های طبیعی میوه ، قراردادن پوست میوه یا تکه ای از آن بر روی پوست صورت و سپس دراز کشیدن و استراحت دادن به عضله های صورت، توصیه نتیجه بخش دیگری از جانب متخصصان پوست و زیبایی است که شفافی و شادابی صورت را به شما هدیه می دهد.

به یاد داشته باشید که راز سلامت و شادابی پوست، پاکیزه نگه داشتن آن است و همانطور که گفته شد، شست و شو ، بخاردادن و استفاده از لوسیون های مخصوص از شیوه های تمیز نگه داشتن صورت است. مصرف خوراکی میوه های حاوی ویتامینE.A.C و هر نوع میوه و سبزیجات تازه دیگر تاثیر چشم گیری در زیبایی و شفافی پوست شما دارند. شیر تازه و ذرت نیز حاوی موادی هستند که در شادابی و سلامت پوست مؤثر هستند . رژیم غذایی خود را تحت نظر یک متخصص تغذیه و پوست تغییر دهید. مصرف چربی و مواد قندی بیش از حد، از مهمترین نابود گران طراوت و پوست هستند.

در معرض اشعه آفتاب ، به مدت طولانی، آنهم بدون لایه های حفاظتی کرم های ضد آفتاب قرار نگیرید . استفاده از لوسیون های ضد آفتاب، محدود و مختص به گروه سنی خاص یا زن و مرد بودن ندارد. کودک و بزرگ، زن و مرد باید پوست خود را در مقابل اشعه های مضر آفتاب حفاظت نمایند.

هنوز شیوه های ارزان و کم هزینه دیگری برای محافظت از پوست، زیبایی و شادابی آن وجود دارد که یقینا قابل مقایسه با آخرین راه حل ، یعنی عمل جراحی نیستند. کمپرس آب گرم بر روی صورت باعث باز شدن منافذ غدد چربی پوست می شود و مواد زاید را می زداید. پس از کمپرس آب گرم، صورت خود را با آب سرد به آرامی بشویید.

چنانچه پوست صورتتان چرب یا معمولی است، هفته ای یک یا دوبار و اگر پوست خشک دارید، حداقل هفته ای یک باربخور دادن صورت را انجام دهید و سپس از صابون های ملایم و متناسب با نوع پوستتان استفاده کنید.

حمام آفتاب یا قراردادن پوست صورت و بدن در معرض هوای آزاد( حمام هوا) نیز از شیوه های تغذیه ای پوست هستند .

پس از هر نوع حمام، حتماً از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. به خصوص در زمستانها که پوست کمی به خشکی می گراید، کرم مرطوب کننده در شادابی و تازگی پوست نقش موثری دارد.

شستن پوست صورت و بدن با اسنفج و پارچه های مخصوص شستشوی بدن در حمام( کیسه و لیف) را فراموش نکنید. با این عمل، جریان خون بهتر به جریان می افتد، پوست تنفس می کند و منافذ آن باز می شوند. نتیجه ، پاکیزگی ، شادابی و لطافت پوست است بخار داشته باشید که پس از هر حمام، پارچه های مخصوص شستشو در حمام را در معرض مستقیم آفتاب قرار دهید و به پاکیزه کردن ضد عفونی نمودن آنها توجه بسیار داشته بشاید.

به محض اینکه احساس سوزش در پوستتان کردید ( به ویژه در تابستان های گرم ) پوستتان را خنک کنید. از کمپرس آب سرد استفاده کنید. روی پوست خود حوله یا پارچه مرطوب و خنکی قرار دهید . دوش آب سرد نیز از راه های دیگر شاداب کردن پوست بدن است. سپس، یک لایه کرم مرطوب کننده در حالیکه هنوز تری بدنتان هست، روی پوستتان بمالید.

دست و صورت را نباید زیاد با آب و صابون شست، زیرا باعث خشکی صورت و پوست می شود. چنانچه در پوست صورتتان یا دست ها مویرگ های سطحی پوست را مشاهده کردید، نشانه ای برا ی کمبود ویتامینC و ناشی از کمبود مصرف سبزیجات یا میوه های تازه است. استفاده زیاد از آب و مواد شوینده، آرایشی و بهداشتی صدمات جبران ناپذیری به پوست می زند و حتی باعث بروز حساسیت می شود. مراقبت از پوست هیچگاه نباید در حاشیه قرار گیرد

p۳۰stok.mihanblog.comهمچنین مشاهده کنید

روزنامه شهروندسایت زومیتسایت بیتوتهسایت چیدانهسایت فرادیدسایت سلام نوسایت آفتاب نیوزسایت دیجیاتوسایت اعتماد آنلاینسایت مجله شبکه