پنجشنبه, ۱۸ خرداد, ۱۴۰۲ / 8 June, 2023
مجله ویستا

سلامت پوستتان را در سفر جانگذارید


سلامت پوستتان را در سفر جانگذارید

سفرها نوروزی بخش بسیار عظیمی از روزها نوروزی را به خود اختصاص می دهد اما هر مسافرتی مشکلاتی را نیز به همراه دارد که از جمله مهمترین آن ها می توان به مشکلات پوستی که برای اقایان و خانم ها به وجود می آید اشاره کرد.

سفرها نوروزی بخش بسیار عظیمی از روزها نوروزی را به خود اختصاص می دهد اما هر مسافرتی مشکلاتی را نیز به همراه دارد که از جمله مهمترین آن ها می توان به مشکلات پوستی که برای اقایان و خانم ها به وجود می آید اشاره کرد.

سلامت پوست یکی از مهمترین نکات سلامت بدن است که در طول سال باید به آن توجه داشت اما این توجه در روزهای سفر باید بیشتر باشد چرا که مشکلات پوستی در سفرها بسیار شایع است و بیشتر دیده می شود.

این روزها از آنجایی که موج دومی از سفرهای نوروزی آغاز شده است بسیاری در حال بستن ساک و چمدان هستند. برای آنکه بتوانید سلامت خودتان را حفظ کنید باید وسایل مورد نیاز را نیز در ساکتان قرار دهید. اینجا با هم مهمترین نکاتی که باید برای داشتن پوستی سالم در سفر رعایت کنید مرور می کنیم:

به صورتتان دست نزنید

همیشه در ذهن داشته باشید که در طول سفر دست شما در مقابل بسیاری از آلودگی ها قرار میگرد و از این نظر باید دقت داشته باشید که باکتری های روی دست حامل بیماری هستند و دست زدن به صورت با آن همه باکتری می تواند باعث از بین رفتن پوست شما شود. در صورتی که فرزند کوچک دارید بهتر است دست ها او را هر چند ساعت با مایع های آنتی باکتریال بشویید.

پوست و مسافرت های هوایی

نکته ای که بسیاری از پزشکان به آن اشاره می کنند مرطوب ماندن پوست در طول سفر است. اگر با هواپیما سفر می کنید حتما شب قبل از سفر صورت خودتان را با کرم های مرطوب کننده بپوشانید تا در هنگام سوار شدن به هواپیما تحت تاثیر هوای کابین پوست شما خشک و چروکیده نشود. با مرطوب بودن پوست بسیاری از آسیب ها از بین می رود.

نکته ای برای پوست های چرب

آن هایی که پوست چربی دارند بیش از دیگران اذیت می شوند چرا که با وارد شدن به مناطق مرطوب و گرم پوستشان چرب تر می شود. به این افراد توصیه می شود تا در سفر از کرم های مرطوب کننده استفاده نکنند این باعث می شود تا منافذ پوست بسته شده و هوا به آن ها نرسد.

هوای چشم ها را داشته باشید

در سفرهای طولانی به چشمان فشار زیادی وارد می شود و خستگی بسیار زیادی را تحمل می کنند به همین علت زیر چشم گود شده و به رنگ تیره در می آیند. برای رفع این مشکل از کیسه های یخ و آب سرد استفاده کنید. یک کیسه یخ را برای بیست دقیقه روی چشمتان قرار دهید. استفاده از اشک مصنوعی نیز می تواند برای رفع قرمزی چشم و التهاب مفید است.

آب پرتقال، بهترین نوشیدنی سفر

در طول سفر نوشیدنی های بسیاری هستند که می توانید از آن ها استفاده کنید اما بهترین نوشیدنی که این روزها می توانید از آن استفاده کنید آب پرتقال است. آب پرتقال می تواند پوست شما را شفاف و تازه کند، همچنین حالت انعطاف پذیری آن ها از بین نمی رود.همچنین مشاهده کنید

سایت انتخابسایت تابناکسایت چیدانهسایت اصلاحات نیوزخبرگزاری تحلیل بازارخبرگزاری ایلناوبگردیسایت نورنیوزسایت تجارت نیوزخبرگزاری فارس