دوشنبه, ۲ خرداد, ۱۴۰۱ / 23 May, 2022
مجله ویستا

دوران تنبلی و شوخی تمام شد


روبینیو درهای خانه اش در كادیس را به روی ما گشود و كادیس شهری است كه روبینیو اولین بازی اش با پیراهن رئال را در آنجا انجام داد این بار روبینیو به همراه رئال برای شركت در یك تورنمنت چهارجانبه به كادیس بازگشته است

● ستاره جوان رئال از كاپلو،رونالدو و فصل جدید می گوید

روبینیو درهای خانه اش در كادیس را به روی ما گشود و كادیس شهری است كه روبینیو اولین بازی اش با پیراهن رئال را در آنجا انجام داد .این بار روبینیو به همراه رئال برای شركت در یك تورنمنت چهارجانبه به كادیس بازگشته است.او در گفت و گو با ما از اهدافش در این فصل و مربی جدیدش كاپلو سخن گفته است.

● به كادیس برگشتید، به جایی كه نام شما با بازی در آن سر زبان ها افتاد.

▪ احساس خوبی دارم چون با رئال و در همین شهر بود كه قدم در راهم گذاشتم، خاطره زیبایی است و امیدوارم همیشه از حالا به بعد روبینیوی كادیس را ببینید.

● از آن روز بگویید.

▪ آن روز فكر نمی كردم به میدان بروم، فكر می كردم قرار است نیمكت نشین باشم، به همین خاطر وقتی لوكزامبورگو مرا فراخواند حیرت كردم و باید بگویم پاهایم تقریبا می لرزیدند ولی وقتی وارد زمین شدم آرام گرفتم و توانستم وظیفه ام را به خوبی انجام دهم.

● عملكرد شما در فصل گذشته خیلی عجیب و غریب بود، تقریبا هیچ كاری نكردید، فكر می كنید این فصل با گذشته تفاوت خواهد داشت

▪ فصل گذشته چیزهای زیادی آموختم: اینكه سفت و سخت بازی كنم و با توجه به اینكه تجربه ام بیشتر شده امیدوارم حضوری مثمرثمر داشته باشم، هدف من داشتن روال كار است، هدف من و تیم این است برای قهرمان شدن باید از اول تا آخر خوب كار كرد، امیدوارم بهتر و بیشتر بازی كنم و بیشتر گل بزنم یعنی بهترین روبینیو باشم.

● نظرتان در مورد كاپلو چیست

▪ مربی بسیار جاه طلبی است، به بازیكنان فشار زیادی می آورد و می خواهد كه تمرین مان بهترین باشد. از لحاظ بدنی در وضعیت بسیار خوبی هستیم و امیدوارم سریع تر خود را با فلسفه تاكتیكی اش تطبیق دهیم.

● و پست شما در این میان كجاست

▪ پست همیشگی جناح متمایل به چپ، اما كاپلو خیلی روی دفاع كار می كند، می خواهد قوی باشیم و این دقیقا همان جایی است كه باید خودم را بالاتر بكشم.

● پس زمان تفریح و تنبلی به سر آمده است

▪ كاپلو می خواهد من جدی بازی كنم اما ویژگی مرا نیز می داند چانه زنی و سروكله زدن را دوست دارم.زمان تفریح و تنبلی به سر آمده است.

● و این اجازه را خواهید داشت

▪ این استیل بازی من است و دلیلی برای عوض كردن آن ندارم. اما در مورد جدیت، بله، باید جدی بود.

● در جناح چپ رقیب زیاد دارید كاسانو، رائول، و نیز ریس، اگر بیاید.

▪ هر قدر بازیكنان خوب بیشتری خریداری شوند برای تیم بهتر خواهد بود. ببینید من در سانتوس همیشه چپ بازی می كردم و آنجا را ترجیح می دهم و اگر آزادم بگذارند، خوب بهتر است، در برزیل از دو مهاجم بازی گرفته می شود یكی به عنوان پشتیبان در آن منطقه و دیگری تا حدودی با آزادی عمل بیشتر، من بعضی اوقات دومی بودم و مردم به همین خاطر فكر می كردند من دوست دارم در وسط بازی كنم ولی اینطور نیست، چپ برایم ارجح است.

● امرسون چطور او چه كار خواهد كرد

▪ بازیكن مهمی خواهد بود، در یارگیری خستگی ناپذیر است و زیاد می دود، با بازی اروپایی غریبه نیست و به آنچه كاپلو می خواهد عادت دارد.

● و نیستلروی

▪ فوق العاده است. یك مهاجم كامل در بهترین مرتبه اش حتما موفق می شود، وقتی گل اول را می زند دیگر كسی جلودارش نیست. این فصل رئال مادرید بازیكنان خوبی را خریده است.

● رود فان نیستلروی عرصه را بر رونالدو تنگ خواهد كرد

▪ رونی رونالدو بهترین نوك حمله دنیا است، در این شكی نیست ولی رقابت او را بهتر خواهد كرد. آنها دو بازیكن عالی هستند كه در بازی با هم می جنگند و غیر از این چه می شود خواست.

● رونالدو رفتنی است

▪ او در رئال خیلی خوشحال است و خداكند ماندنش در اینجا طولانی شود، اما هنوز نمی دانم می ماند یا می رود، دوست دارم با ما باشد، چون وقتی خوب است هیچ مهاجمی به پای او نمی رسد. این نظر شخصی من است و فكر می كنم می ماند.

● كاسانو را چگونه یافتید، تغییر كرده بود

▪ از لحاظ بدنی بهتر شده است. می شود فهمید كه بیشتر می دود، بیشتر تحرك دارد و بیشتر صاحب توپ می شود، این خیلی مهم است، می شود در زمین و رختكن او را خوشحال تر دید، قبلا با كاپلو كار كرده بود و یكدیگر را خوب می شناسند. در مسابقات دوستانه از بهترین ها بوده است.

● دوست دارید در مورد درگیری با گراوسن توضیح دهید

▪ دفعه اولم است كه دعوا می كنم، داغ بودم، امیدوارم دیگر تكرار نشود، همیشه باید قوی و محكم بازی كرد ولی توام با احترام، چون نباید كسی را مصدوم كرد.

● امسال هدفتان چیست

▪ به خاطر تعصب هم كه شده حداقل باید یك عنوان ببریم.

ماركو روئیس

ترجمه:سید محمد حسینی

منبع:ASهمچنین مشاهده کنید

سایت آفتاب نیوزسایت الفخبرگزاری تسنیمخبرگزاری تحلیل بازارروزنامه آفتاب یزدسایت تاپ نازروزنامه آرمان ملیسایت انتخابسایت خبرآنلاینروزنامه شرق