شنبه, ۱۳ خرداد, ۱۴۰۲ / 3 June, 2023
مجله ویستا

شانه كردن موها


شانه كردن علاوه بر آراستگی موها سبب تأمین بهداشت پوست سر می شود.

شانه كردن علاوه بر آراستگی موها سبب تأمین بهداشت پوست سر می شود.

بر حسب نوع بلندی و كوتاهی مو باید شانه هایی با دندانه های كوتاه و یا بلند انتخاب نمود.

شانه ای مناسب است كه تمام دندانه های آن یك دست و یك مدل و درشت باشند.

طریقه صحیح شانه كردن موها بدین طریق است كه شانه را بطور مایل با سطح سر در دست گرفته و آرام به لابه لای موها فشار دهید. بطوریكه در تماس سطحی با پوست سر قرار گیرد بعد با همان درجه و وضع مایل به آرامی شانه را در روی موها حركت داده و از ریشه تا نوك موها شانه را بكشید.

بهتر است روزانه ۴ – ۳ بار موها شانه شده و مرتب گردند.

برس كشیدن موها با پاك كردن گرد و غبار، خاك ودوده، چرك و بقایای مرده به فرد كمك می كند تا موهای سالم و زیباتری داشته باشد.

علاوه بر این برس كردن موها با پخش كردن چربی در روی ساقه مو به شفافیت و درخشندگی مو می افزاید. در استفاده از برس مانند شانه كردن نباید دندانه‌های برس را زیاد به پوست سر فشار دهید. تا حد امكان موهایی كه مرطوب هستند را برس نكشید زیرا موهای مرطوب بسیار شكننده و حساس هستند و در اثر هرگونه كششی شكسته و قطع می شوند.

اگر مجبور به مرتب كردن موهای مرطوب هستید سعی نمائید از شانه با دندانه های درشت استفاده كنید.

گاهی رشته های نایلونی كه برای ساخت برسها به كار می روند ممكن است كناره های ناهموار و مضری داشته باشند و نوكشان تیز یا دندانه دار باشد كه برای رفع آن معمولاً لبه های نوك این الیاف نایلونی را گرد می كنند.

لبه های غیر قابل انعطاف، ناهموار و مضر و دندانه دندانه ممكن است در ایجاد موخوره، شكستن مو و تحریك و خراشیدگی پوست سر نقش داشته باشند.همچنین مشاهده کنید

خبرگزاری صدا و سیماسایت دیجیاتووبگردیسایت رویداد 24سایت انتخابسایت فرادیدخبرگزاری تحلیل بازارسایت مجله شبکهسایت تجارت نیوزسایت سلام نو