شنبه, ۷ خرداد, ۱۴۰۱ / 28 May, 2022
مجله ویستا

سلامـت،شادی و زیـبـایـی


پدر و مادر من جزو افراد تحصیلکرده زمان خودشان بوده‌اند. پدرم فوق‌لیسانس مدیریت داشتند و آخرین کارشان مدیریت بیمارستان سینا بود و مادرم هم پرستار بودند و با پروفسور شمس کار …

پدر و مادر من جزو افراد تحصیلکرده زمان خودشان بوده‌اند. پدرم فوق‌لیسانس مدیریت داشتند و آخرین کارشان مدیریت بیمارستان سینا بود و مادرم هم پرستار بودند و با پروفسور شمس کار می‌کردند...

یادم است مادرم جزو معدود افرادی بودند که می‌توانستند داخل چشم تزریق کنند. اینها را گفتم که بگویم زیبایی فقط به ظاهر آدم‌ها مربوط نمی‌شود بلکه تحصیلات و به‌روز بودن به زیبایی ذهن و فکر آدمی جلا می‌بخشد به‌خصوص اگر خانم‌ها بتوانند تحصیل کنند، خیلی خوب می‌توانند در آینده به زندگی و تربیت فرزندشان برسند و آن‌وقت است که هر دوی زیبایی‌ها را با هم دارند.

به نظر من سلامت بخش مهمی از زندگی هر فردی محسوب می‌شود و اگر کسی سالم نباشد، نمی‌تواند زندگی شادی داشته باشد. حتی برای چنین افرادی تصمیم گرفتن هم دشوار می‌شود زیرا از قدیم گفته‌اند: «عقل سالم در بدن سالم است»، پس برای داشتن بدن سالم، باید تغذیه مناسبی هم داشت، به خصوص خانم‌ها باید توجه بیشتری به زیبایی و سلامت خود بکنند چراکه مظهر زیبایی هستند و باید قدر نعمت‌هایی که خداوند به آنها داده، بدانند.

بهتر است خانم‌ها با شروع فصل تابستان تا حدی که امکان دارد از خانه خارج نشوند و اگر هم می‌خواهند این کار را انجام دهند، از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنند چون تابش آفتاب آثار بدی روی پوست‌شان دارد.

نکته دیگری که به‌نظرم گفتنش خالی از لطف نیست این است که بسیاری از خانم‌ها در این سال‌های اخیر سعی می‌کنند با قرارگرفتن مقابل نور شدید آفتاب، رنگ پوست خود را تیره و به اصطلاح «برنزه» کنند که این کار به هیچ‌وجه درست نیست و آنطور که بارها از زبان پزشکان شنیده یا خوانده‌ایم این عادت می‌تواند گاهی حتی باعث بروز بیماری‌هایی مانند سرطان شود.

ما باید حافظ و نگهدار تمام نعمت‌هایی که خداوند به ما داده است، باشیم؛ از بدنمان گرفته تا طبیعت. در وهله اول، باید سعی کنیم انسان سالمی باشیم تا بتوانیم در کارهایمان موفق باشیم. سالم بودن فقط با رعایت مسایل بهداشتی و استفاده از مواد طبیعی حاصل می‌شود و به نظرم کار سختی هم نمی‌تواند باشد. باید به خودمان و زندگی‌مان اهمیت دهیم زیرا اگر انسان‌های شادی باشیم، قطعا دیگران هم از بودن در کنار ما لذت خواهند برد.

فریده سپاه‌منصور

بازیگرهمچنین مشاهده کنید

خبرگزاری ایسناخبرگزاری صدا و سیماسایت نمناکسایت الفروزنامه شهروندسایت دیدارنیوزسایت فراروسایت مثلث آنلاینسایت ساعدنیوزخبرگزاری مهر