یکشنبه, ۱۳ فروردین, ۱۴۰۲ / 2 April, 2023
مجله ویستا

اگر ساکت سکوت می کرد


اگر ساکت سکوت می کرد

سپاهان اما این بار به «ساکت» می بازد, آن هم نه به دلیل مسایل فنی و در مستطیل سبز که به کلماتی که ناشیانه و بی موقع بر زبان رانده شد

سپاهان باخت. سپاهان به اوراواردز باخت و طعم حضور مقابل میلانی ها را تجربه نکرد.

سپاهان اما این بار به «ساکت» می بازد، آن هم نه به دلیل مسایل فنی و در مستطیل سبز که به کلماتی که ناشیانه و بی موقع بر زبان رانده شد.

این روزها زمزمه پیوستن بوناچیچ (سرمربی سپاهان) به یکی از باشگاه های عربی به وضوح به گوش می رسد. این خبر اگر چه تازگی ندارد، اما در پی اظهارات ساکت (مدیر عامل باشگاه سپاهان) پس از شکست مقابل اوراواردز در جام باشگاه های جهان، ابعاد جدیدی به خود گرفته است.

این آقای رییس که می توان با اندکی ارفاق، وی را در زمره مدیران موفق به شمار آورد، گویا فراموش کرده بود که فوتبال در ایران همچنان جریان دارد و کسب عنوان نایب قهرمانی در جام باشگاه های آسیا پایان کار نیست، بلکه باید با اقتدار تیم خود را جهت حضور در رقابت های لیگ برتر آماده و همراهی کند.

وی پس از خداحافظی از رقابت های جام باشگاه های جهان و توقف در مقابل حریف ژاپنی، با ادای جملاتی ناشیانه از ترک این تیم سخن گفته بود و این اظهارات جرقه ای بود تا بوناچیچ به پایان کار خویش بیندیشد.

در پی این اظهارات، آنها که دل خوشی از ساکت نداشتند به طمع صید شاه ماهی تا آنجا که در توان داشتند آب را گل آلود ساختند و استعفای وی را با صدای بلند فریاد زدند تا حاضران به غایبان برسانند و سپاهانی که به نظر می رسید می تواند یکی از بخت های قهرمانی باشد، این چنین وارد حاشیه شده و به چالش کشیده شود.

در این میان، اما هیات مدیره باشگاه سپاهان، حمایت خود را از ساکت دریغ نکرد، اگر چه خود وی نیز تصمیمی جدی برای رفتن نداشت و مساله ترک باشگاه را بیشتر از روی شکسته نفسی، بخوانید تعارف، مطرح کرده بود، اما به روند کار دلالان برای پیوستن سرمربی این تیم به باشگاه های مطرح عربی سرعت بیشتری بخشید.

حال بوناچیچ که عملکرد نسبتا قابل دفاعی داشته است، می تواند با استناد به یکی از بندهای قرارداد خود از باشگاه جدا شده و به تیمی دیگر بپیوندد و به این ترتیب سپاهان که اکنون دارای موقعیت خوبی در جدول لیگ برتر فوتبال کشورمان می باشد، در آستانه چالشی جدی قرار گرفته است.

حال سوال این جا است سپاهانی که برای حضور پنج هزار تماشاچی در مقابل بازی با الوحده امارات هزینه گزافی پرداخته است- اگر چه محل تامین این هزینه ها هنوز هم جای سوال است- برای از دست دادن سرمربی خود چه تاوانی خواهد پرداخت؟

این همه نشان می دهد که هنوز هم آداب حرفه ای گری در دنیای فوتبال را نیاموخته ایم و با تکیه بر ابر و باد و مه و خورشید و فلک روزگار می گذرانیم و در این رهگذر اگر به توفیقی نیز دست یافتیم راه حفظ آن را نمی دانیم. فی الواقع تکیه بر جای بزرگان نتوان زد به گزاف مگر اسباب بزرگی همه آماده کنیم.

راستی سپاهان در این بازی هم باز بازنده است؟

چه خوب بود اگر ساکت، سکوت می کرد.

آجربندیانهمچنین مشاهده کنید

سایت رویداد 24سایت مجله شبکهسایت چیدانهسایت انصاف نیوزسایت نی نی بانسایت دیپلماسی ایرانیخبرگزاری ایلناروزنامه آرمان ملیسایت نامه نیوزسایت لنداسپا