دوشنبه, ۲۹ اسفند, ۱۴۰۱ / 20 March, 2023
مجله ویستا

درد پس از پیوند مو


درد پس از پیوند مو

● مردی ۲۵ ساله هستم که چند ماه پیش عمل پیوند مو انجام داده ام ولی درد تیر کشنده ای پشت گوشم احساس می کنم که مرا آزار می دهد. علت چیست، چه باید بکنم؟ آیا مربوط به عمل است؟
▪ نورالژی …

مردی ۲۵ ساله هستم که چند ماه پیش عمل پیوند مو انجام داده ام ولی درد تیر کشنده ای پشت گوشم احساس می کنم که مرا آزار می دهد. علت چیست، چه باید بکنم؟ آیا مربوط به عمل است؟

نورالژی یا درد ماندگار مربوط به یک عصب حسی در ناحیه دو نور (ناحیه ای که از پشت سر برمی دارند) یک عارضه کمیاب بعد از عمل می باشد. در مواردی که ایجاد می شود مشکلات عمده ای برای بیمار به همراه دارد. پزشکان معتقدند این مشکل به دلیل قطع کامل یا ناقص عصب و یا حتی تحریک و کشش زیاد عصب دو نور ایجاد می شود.

خیلی مواقع یک نقطه بسیار حساس در ناحیه پشت گوش ایجاد می شود، که با کوچکترین فشار و دستکاری درد شدیدی حس می شود. در موارد نادر نورالژی تا سالها طول می کشد و همراه با ورم عصب است.

بعضی از پزشکان معتقدند این عارضه در بیمارانی که بسیار حساس هستند، بیشتر دیده می شود.

بهترین درمان برای جلوگیری از بروز عارضه به تکنیک جراح بستگی دارد، که نوار دو نور را با دقت بردارد و تا حد ممکن از کوتر کردن پرهیز شود، و در هنگام بخیه زدن دقت شود تا عصبی در بین بخیه ها به دام بیفتد.

البته با بکارگیری تکنیکهای دقیق برداشت دو نور باز هم ممکن است عارضه دیده شودکه در بیشتر موارد خفیف بوده و مشکلات زیادی ایجاد نمی کند ولی در مواردی که با گذشت زمان شدیدتر شود باید اقدامات درمانی انجام شود و حتی عصب ملتهب خارج شود.همچنین مشاهده کنید

سایت سلام نوسایت اقتصاد 24خبرگزاری باشگاه خبرنگارانسایت عصرایرانخبرگزاری ایلناسایت تاپ نازسایت جهان صنعت نیوزسایت اقتصادنیوزسایت تجارت نیوزخبرگزاری ایسنا