پنجشنبه, ۱۶ آذر, ۱۴۰۲ / 7 December, 2023
مجله ویستا

راهکار زیبا به نظر رسیدن موهای بد فرم


راهکار زیبا به نظر رسیدن موهای بد فرم

شما دارای موهای بد فرمی هستید؟ محصولات نگهداری از موهایتان هم اثر سحرآمیزشان را از دست داده اند و روش همیشگی برای آرایش موهایتان کاملاً بی فایده است. ناراحت نباشید، می توانید …

شما دارای موهای بد فرمی هستید؟ محصولات نگهداری از موهایتان هم اثر سحرآمیزشان را از دست داده اند و روش همیشگی برای آرایش موهایتان کاملاً بی فایده است. ناراحت نباشید، می توانید از روش های ذیل برای دست یابی به موهای دلخواهتان استفاده کنید:

از یک الگوی موی زیرکانه استفاده کنید

در مرحله اول باید الگوی مناسب داشته باشید؛ الگویی را انتخاب کنید که به نوع صورت و نحوه زندگیتان بیاید برای مثال دستیابی به موهایی براق مانند هنرپیشگان هالیوود بسیار مشکل خواهد بود. با داشتن یک الگوی مناسب و منظم خواهید دید که کنترل موهایتان چقدر راحت خواهد بود.

در محیط مرطوب قرار نگیرید

اگر موهای شما به طور طبیعی مجعد باشد باید حتی الامکان از قرار گرفتن در محیط مرطوب اجتناب کنید. رطوبت هوا باعث وز شدن و از فرم درآمدن مو می شود.

شامپو و نرم کننده مناسب موهایتان انتخاب کنید

استفاده از محصولات نرم کننده می تواند روش مناسبی برای داشتن موهای زیبا باشد اما خود این محصولات در عین حال می توانند باعث به وجود آمدن یک موی زشت شوند. امروزه محصولات آرایش مو و نرم کننده ها بسیار متنوع تر از انواع مختلف مو می باشند. هنگام شستشوی موهایتان به یاد آورید که نرم کننده را به طور کامل از موهایتان آبکشی کنید. باقی ماندن نرم کننده بر روی موهایتان باعث بی جلایی و تیرگی آن می شود.

در معرض مستقیم حرارت خشک کننده ها قرار نگیرید

روش های بسیاری برای فرم دادن به مو از جمله استفاده از خشک کننده های قدیمی تا سشوارهای آهنی، وجود دارند. مشکل اینجاست که همه آنها از گرمای شدید برای خشک کردن مو استفاده می کنند و این باعث خشک و بی دوام شدن مو می گردد. روشهایی را انتخاب کنید که از میزان صدمه ناشی از گرما بکاهد.

به موهایتان حیات دهید

اگر موهای کدرتان برای شما معضل شده اند از یک نرم کننده قوی استفاده کنید و سپس موهایتان را با آب سرد معدنی یا آب سرد معمولی به خوبی آبکشی کنید. اینکار سبب شفافیت موهایتان می شود. استفاده از آب داغ برای آبکشی موها سبب کدر شدن آنها می شود.

موهایتان را خیلی شانه نکنید

برای داشتن موهایی با فر زیبا، آنها را خیلی شانه نکنید. می توانید از شانه های دندانه درشت و یا حتی از انگشتانتان برای شانه کردن موهایتان استفاده کنید. گاهی اگر فرصت چندانی برای مرتب کردن موهای مجعدتان ندارید می توانید آنها را با کمی آب مرطوب کنید سپس با دستتان به آنها فرم دهید تا موهایتان حالت فر خودش را دوباره پیدا کند.

جنس بالش خواب

از خوابیدن بر روی بالش های ساتنی خودداری کنید. پارچه های ساتنی سبب اصطکاک بیش از حد موهایتان می شوند و همین عامل، سبب شکنندگی و از حالت خارج شدن موهاست.

استفاده از فیکس کننده ها

بعد از آرایش موهایتان، نیاز دارید فرم آنرا ثابت نگه دارید. واکس مو یک محصول فوق العاده برای موهای مجعد است. پس از استفاده از واکس مو می توانید با تافت زدن به موهایتان حالت آنرا ثابت نگه دارید.

استفاده از لوازم زیبایی مو

گیره سرهای متنوع به زیبایی موهایتان بسیار کمک خواهد کرد. این لوازم باعث باشکوه به نظر رسیدن موهایتان خواهد شد.

http://iranpanel.comهمچنین مشاهده کنید

وبگردیسایت اکوایرانخبرگزاری ایرناسایت ساعدنیوزسایت رویداد 24سایت عصرایرانسایت جهان صنعت نیوزسایت نورنیوزسایت انتخابخبرگزاری ایسنا