دوشنبه, ۲۹ اسفند, ۱۴۰۱ / 20 March, 2023
مجله ویستا

به ناخن هایتان زیاد سوهان نکشید


به ناخن هایتان زیاد سوهان نکشید

چگونه دست های زیبا و سالمی داشته باشیم؟

برای اینکه انگشتان و ناخن‌هایتان زیبا به نظر برسند لازم نیست زمان و حتی پول زیادی صرف کنید...

کافی است کمی در مراقبتشان دقت به خرج بدهید. شاید به این حرف در روز و روزگاری که همه به دنبال کاشت ناخن هستند، بخندید اما حقیقت دارد؛ بیایید و امتحان کنید، ضرری ندارد.

بکن: به گوشه‌های ناخن روزانه برای جلوگیری از ترک خوردن و پوسته شدن، مرطوب‌کننده بزنید. قبل از خواب زمان مناسبی برای این کار است. ماساژ انگشتان و دور ناخن‌ها باعث تحریک گردش خون می‌شود و به رشد ناخن کمک می‌کند.

نکن: اگر ناخنتان گوشه کرد، آن را نکنید چون پوست دور ناخن از ناخن‌هایتان محافظت می‌کند.

بکن: ناخن‌های خود را سوهان بکشید. سوهان‌های بزرگ‌تر برای کار روی ناخن‌های مصنوعی هستند و برای ناخن‌های طبیعی مضرند. از سوهان‌های فلزی پرهیز کنید چون به پوست اطراف ناخنتان آسیب وارد می‌کند.

نکن: ناخن‌های خود را به جلو و عقب سوهان نزنید. این کار لبه‌های ناخن را ضعیف می‌کند. در عوض ناخن را از گوشه به سمت مرکز و در یک جهت سوهان بکشید.

بکن: از پولیش‌های طبیعی برای درخشندگی ناخن بدون خش‌دارکردن آن استفاده کنید. از یک سوهان ۴طرفه برای شکل دادن به ناخن‌هایتان و حذف لبه‌ها، صاف کردن سطح ناخن و دادن درخشندگی به ناخن‌ها بدون نیاز به برق ناخن استفاده کنید.

نکن: بیش از اندازه سوهان نزنید. سوهان زدن بیش از حد با اصطکاک، ایجاد گرما و ناخن‌هایتان را تضعیف می‌کند. همیشه از یک سوهان با دندانه‌های ریز برای صاف کردن لبه‌های ناخن استفاده کنید. بافت سوهان X شکل باشد، بهتر است.

بکن: از تقویت‌کننده ناخن برای احیای ناخن‌های شکننده استفاده کنید. روزانه یا طبق قاعده، برای گرفتن نتیجه بهتر از تقویت‌کننده‌ها استفاده کنید.

نکن: ناخن‌های خود را نجوید و از آنها به‌عنوان یک ابزار استفاده نکنید. هردوی این کارها باعث ضعیف شدن و شکستن ناخن‌ها می‌شود. اگر شکستگی عمیقی روی ناخنتان ایجاد شد، با یک نوار چسب نازک آن را ببندید

بکن: برق ناخن بزنید. این کار می‌تواند از ناخن‌هایتان محافظت و از شکستن آنها جلوگیری کند. برای این که شکل طبیعی ناخن از بین نرود یک لایه نازک از آن استفاده کنید و پیش از آن مطمئن شوید که ناخن‌هایتان تمیز هستند و زیر آنها سفید است.

نکن: از پاک‌کننده‌های خانگی یا مواد شیمیایی آسیب‌رسان برای پاک کردن ناخن‌هایتان استفاده نکنید. هنگام نظافت منزل دستکش بپوشید و پس از آن و نیز بعد از هر بار شستن دست‌ها از مرطوب‌کننده‌ها استفاده کنید.

ندا نیک اندیش

ناخن کارهمچنین مشاهده کنید

سایت سلام نوسایت اکوایرانسایت ورزش سهسایت بیتوتهسایت مثلث آنلاینسایت الفسایت تابناکسایت عصرایرانسایت رکناسایت خبرآنلاین