جمعه, ۶ خرداد, ۱۴۰۱ / 27 May, 2022
مجله ویستا

۹ روش برای داشتن یک اصلاح تمیز


▪ از مو چین استفاده کنید.
اگر توانستید موهای خود را در زیر پوست ببینید، از کمپرس گرم و مرطوب به مدت چند دقیقه برای نرم کردن پوست استفاده کنید. سپس یک سوزن یا موچین را استریل کنید …

از مو چین استفاده کنید.

اگر توانستید موهای خود را در زیر پوست ببینید، از کمپرس گرم و مرطوب به مدت چند دقیقه برای نرم کردن پوست استفاده کنید. سپس یک سوزن یا موچین را استریل کنید و مو را بچینید. از الکل یا آب اکسیژنه برای ضد عفونی کردن محل استفاده کنید.

مو را به سطح بیاورید.

اگر نمی توانید موی نهفته را ببینید، دنبال چیدن آن نروید، زیرا ممکن است اصلا موی نهفته نباشد. در عوض از کمپرس استفاده کنید تا مو کم کم به سطح بیاید. سپس از موچین یا سوزن استریل استفاده و محل را ضد عفونی کنید.

به فکر ریش گذاشتن باشید.

هر چه موهای شما فرتر باشد، احتمال داشتن موی نهفته بیشتر است. اگر مشکل شما خیلی جدی است مجبور هستید که ریش بگذارید، این یک راه حل عاقلانه است.

ریش خود را نرم کنید.

آماده کردن درست ریش های تان قبل از اصلاح به شما برای جلوگیری از موی نهفته کمک زیادی می کند. صورت تان را کاملا با آب و صابون به مدت ۲ دقیقه بشویید. این کار باعث نرم شدن موها می شود. کاملا آب بکشید. از ژل یا خمیر ریش استفاده کنید و بگذارید برای نرمی بیشتر ۲ دقیقه بر روی صورت تان باقی بماند.

در پشت سایه تان پنهان شوید.

دکتر باسلر می گوید: ریش تان را از ته نزنید، استفاده از ریش تراش برقی بسیار بهتر است.

از ژیلت های دو تیغه استفاده نکنید.

ممکن است نخواهید که از ریش تراش های برقی استفاده کنید ولی استفاده از ژیلت های دو تیغه مشکل را دو برابر می کند؛ اولین تیغه مو را می برد و تیز می کند و دومین تیغه برش را در زیر پوست انجام می دهد و نتیجه اینکه موی تیز شده به اطراف فر خورده و به داخل پوست برمی گردد.

ریش ها را در مسیر رویش آن بزنید نه در جهت مخالف آن اصلاح از دو جهت انجام دهید

موی روی صورت را به طرف پایین و روی گردن را به طرف بالا (برای جلوگیری از صدمه زدن)؛ در جهات مختلف و یا جلو و عقب اصلاح نکنید. این روش اصلاح در عرض چند ماه باعث رویش مستقیم و صاف ریش می شود.

مراقبت های بعد از اصلاح را رعایت کنید.

بعد از اصلاح یک حوله مرطوب را برای چند دقیقه روی صورت بگذارید. این کار باعث نرم شدن ریش شده و از نفوذ دوباره آن به داخل پوست جلوگیری می کند.

جلوی عفونت را بگیرید.

اگر علی رغم تلاش های تان، یک مو داخل پوست فرو رفت، آن مو می تواند مقداری باکتری را با خود ببرد. شما می توانید جلوی باکتری ها را بگیرید. محلول ۱۰ %بنزیل پراکساید دارای اثرات آنتی بیوتیکی است و احتمالا بعد از اصلاح می تواند کمک کننده باشد.همچنین مشاهده کنید

روزنامه شهروندسایت مثلث آنلاینسایت تجارت نیوزسایت مجله شبکهسایت نمناکروزنامه ابتکارسایت عصرایرانسایت انتخابسایت دیپلماسی ایرانیروزنامه همشهری