یکشنبه, ۲ مهر, ۱۴۰۲ / 24 September, 2023
مجله ویستا

در تابستان مراقب ریزش موی سر باشید


در تابستان مراقب ریزش موی سر باشید

ریزش موی سر در فصل تابستان به علت تعریق بیشتر افزایش می‌یابد.
با شروع فصل گرما یكی از مهمترین مشكلات پوست و مو، تعریق زیاد است.
عرق حاوی نمك، اوره، مواد آنتی باكتریال و ترشحات …

ریزش موی سر در فصل تابستان به علت تعریق بیشتر افزایش می‌یابد.

با شروع فصل گرما یكی از مهمترین مشكلات پوست و مو، تعریق زیاد است.

عرق حاوی نمك، اوره، مواد آنتی باكتریال و ترشحات غدد چربی پوست است كه محیط مناسبی را برای افزایش رشد فلور (میكروارگانیسم‌های) طبیعی پوست سر اعم از قارچ‌های سطحی و عوامل باكتریال ایجاد می‌كند.

التهاب پوست كف سر و ترشحات غدد چربی به‌صورت خارش و ریزش پوست‌ بروز می‌كند و با استحمام مكرر و استفاده از شامپو و كرم‌های مناسب می‌توان از بروز این بیماری پیشگیری كرد.

در شرایط عادی ۸۵ درصد از موهای سر در فاز رشد و ۱۵ درصد در فاز ریزش و یا بینابینی هستند كه در فصل تابستان ریزش مو ۵ـ۴ درصد افزایش می‌یابد.

اصولاً در فازهای رشد مو، یك یا دو فاز ریزش طبیعی مو وجود دارد كه یكی از این فازها در مرداد و شهریور است.

با توجه به استفاده بیشتر از استخر و دریا در فصل تابستان به علت وجود موادی مثل كلر و ضدعفونی كننده‌ها در آب استخر و استفاده افراد مختلف از این امكانات، بیماری های واگیردار پوستی شیوع بیشتری دارد.

كلر موجود در آب استخرها موجب تغییر رنگ موی سر می‌شود، بخصوص در موهای رنگ شده و بلوند، زمینه‌ای از رنگ سبز را ایجاد می‌كند.

در تابستان به علت تعطیلی مدارس اعمال جراحی انتخابی مثل عمل‌ ترمیمی بینی و دیگر اعمال اصلاحی انجام می‌شود و استرش ناشی از علل جراحی می‌تواند یكی از علل مهم ریزش موی سر باشد.

حمام روزانه با شامپوهای مناسب در فصل تابستان بهترین راه مبارزه با ریزش موی سر است.همچنین مشاهده کنید

سایت دیپلماسی ایرانیسایت جهان صنعت نیوزسایت انرژی پرسسایت جمارانسایت فرادیدسایت نامه نیوزروزنامه شهروندخبرگزاری تحلیل بازارسایت چیدانهسایت رکنا