دوشنبه, ۴ مهر, ۱۴۰۱ / 26 September, 2022
مجله ویستا

جاده موفقیت عریض است


جاده موفقیت عریض است

رؤیای پوشیدن شماره ,۷ ایستادن كنار لیورپولی ها, عكس گرفتن با پیراهن قرمز, بوسیدن لوگوی باشگاه و همه آرزوهای برآورده شده دنی گوتری, ستاره نوظهور پرافتخارترین تیم انگلستان محسوب می شود

رؤیای پوشیدن شماره ،۷ ایستادن كنار لیورپولی ها، عكس گرفتن با پیراهن قرمز، بوسیدن لوگوی باشگاه و... همه آرزوهای برآورده شده دنی گوتری، ستاره نوظهور پرافتخارترین تیم انگلستان محسوب می شود.او موفق شد پس از ۶ سال در یك بازی رسمی لباس لیورپول را به تن كند اما بنا به ادعای خود اصلاً از دیدن شماره ۳۵ شگفت زده نشد زیرا از مدت ها قبل برای چنین لحظه ای تلاش كرده بود.دنی در گفت وگو با سایت لیورپول از علاقه خود به انجام بازی های هرچه زیباتر و علاقه دیرین خود به لیورپول گفت.به این منظور لازم است مصاحبه این جوان را بخوانیم.

● وقتی مقابل ریدینگ بازی كردی چه احساسی داشتی؟

▪ من، لی پلیتر و جیمز اسمیت قبل از بازی كنار تیم اول به تمرین پرداختیم اما هیچ تضمینی برای حضور در تركیب اصلی وجود نداشت. در ابتدای حضور كنار بزرگان كمی اضطراب داشتم.

● آیا شب قبل از بازی استراحت كردی؟

▪ بله. تنها وقتی كره گر مرا صدا زد و گفت لباس بپوش و خود را گرم كن، مضطرب شدم.

● حضور در كنار جیمی كره گر و رابی فاولر چه مزیتی دارد؟

▪ پیش از این، چنین تجربه ای نداشتم. برخورد با چنین شخصیت های مطرحی لذت بخش بود. با حضور استیون و جیمی، رختكن جو فوق العاده باشكوهی به خود می گیرد. فاولر قبل از آغاز بازی برای جیمز اسمیت جوك تعریف می كرد. پیتر كراچ و جرمن پنانت از دیگر اساتید عرصه انفجار رختكن هستند!

● «رافا» قبل از بازی به تو چه گفت؟

▪ او روی تصاحب، به گردش درآوردن و حفظ توپ تأكید داشت. رافا مرا رو به جلو فرا خواند اما بیشتر فریاد حفظ توپ سر می داد. چون تیم در لحظه ورود من، ۳ بر صفر پیش بود.

● در خانه جشن گرفتی؟

▪ به خانه رفتم و تلویزیون را تماشا كردم. گیج بودم و واقعاً نمی دانستم چه اتفاقی رخ داده است. نتوانستم استراحت كنم چون در تختخواب به وقایع بازی فكر می كردم. به آن لحظه ای می اندیشیدم كه پنانت پاس زیبایی داد و من به محض دریافت توپ یك سانتر به قصد كراچ ارسال كردم.

● در ابتدای دوران حرفه ای لباس منچستریونایتد را به تن كردی. گفته می شود هنوز به تعقیب سرنوشت آنها علاقه مند هستی...

▪ نه. من از كودكی یك لیورپولی بودم.

● از اینكه منچستریونایتد را ترك كردی متأسف نیستی؟

▪ چند سال را در اولدترافورد سپری كردم. اما وقتی ۱۳ ساله شدم احساس كردم زمان جدایی فرا رسیده است. چند روز پس از ترك اولدترافورد تصمیم به ترك تحصیل گرفتم. انتخاب های زیادی در سر راه من وجود داشت می خواستم به فوتبال حرفه ای ادامه بدهم و وقتی لیورپول به سراغم آمد، رؤیای خود را واقعی یافتم. علاوه بر آنها سایر تیم ها از جمله ولوزووست بروم نیز خواستار من بودند اما وقتی لیورپول شما را بخواهد دیگر نمی توانید به باشگاه دیگری فكر كنید. در دوران حضور در یونایتد برای بازی مقابل لیورپول لحظه شماری می كردم چون این باشگاه آكادمی واقعاً بی نظیری دارد.

● چه كسی منبع الهام شما در لیورپول محسوب می شود؟

▪ دیو شانون. او یك سال پس از من سمت مربیگری در «ملوود» را عهده دار شد و باید بگویم واقعاً انسان بی نظیری است. از او نكات فراوانی آموختم.

● برای آن دسته از افرادی كه بازی شما را ندیده اند، چه حرفی دارید؟

▪ دوست دارم در مركز خط میانی پشت سر عده ای از بزرگترین بازیكنان جهان بازی كنم! یك هافبك تهاجمی سختكوش با توانایی ارسال پاس های سالم هستم.

● قهرمان كودكی تو چه كسی بود؟

▪ همواره به هافبك ها علاقه مند بودم. جرارد، پاتریك ویه را و روی كین الگوی من بودند.

● آیا بازیكنان باسابقه تیم به تو كمك كردند؟

▪ بله. بخصوص زندن و ریسه. در مركز خط میانی زوج بولو(زندن) بودم و هرگاه توپ را از دست می دادم، او به یاری من می شتافت. زندن كمك بزرگی بود.

● خانواده تو از روی سكوها شاهد بازی بودند...

▪ بله. پدر و مادرم روی سكوها حضور داشتند اما نمی توانستم آنها را ببینم!

● از نوع بازی خودت راضی هستی؟

▪ بله. به خوبی حفظ توپ كرده و چند پاس سالم دادم. یك بازی در سطح متفاوت را تجربه می كردم. هنگامی كه ۳ بر صفر پیش افتادیم با خود گفتم چه می شود من نیز فرصت حضور در میدان را به دست بیاروم. خوشبختانه آرزویم برآورده شد. پس از پایان دیدار عده ای از همتیمی ها سراغم آمده و بابت انجام یك بازی خوب تبریك گفتند.

● در لیورپول چه اهدافی را تعقیب می كنی؟

▪ پدر و مادرم از این راز اطلاع دارند! لیورپول را دوست دارم. شاید باور نكنید اما از هنگام انجام اولین بازی برای تیم ملی، تی شرت این باشگاه را در اختیار دارم. لحظه انجام اولین بازی برای لیورپول را فراموش نمی كنم. حضور ۴۲ هزار هوادار برای بازی دور سوم جام حذفی، باورنكردنی است! از خدا هیچ چیز دیگری نمی خواهم.

● با حضور جرارد، زندن، سیسوكو و آلونسو شانسی برای بازی در تیم اول خواهید یافت؟

▪ می توانم در هر ۲ جناح خط میانی بازی كنم. حتی قادر به بازی به عنوان مهاجم دوم تیم هستم. بازیكنان بزرگی در كنارم می بینم و در این شرایط از بازی در هر پستی استقبال می كنم.

● سال ۲۰۰۵ در آستانه حضور در تركیب اصلی بودید...

▪ شوك بزرگی بود اما متأسفانه نتوانستم از فرصت استفاده كنم. حضور در تمرینات تیم بزرگسالان فوق العاده است اما هنگام بازی پایتان می لغزد.

● قدرتمندترین بازیكن تمرینات لیورپول چه كسی است؟

▪ لوییز گارسیا. می توانید از نوع تمرینات او چیزهای زیادی بیاموزید. جرارد و ژابی آلونسو سایر معلمان آنفیلد محسوب می شوند!

● و تكل زن ترین بازیكن؟

▪ استیو وارناك. او مرد تكل ها است.جیمز اسمیت نیز شبیه این بازیكن عمل می كند.

● قصد گسترش كدام یك از فاكتورهای بازی خود را داری؟

▪ در گلزنی مشكل دارم! با این وجود در هر تمرین می بینم و می آموزم تا به این طریق در تمام سطوح پیشرفت كنم. زمانی جاده پیشرفت بسیار عریض نشان می دهد و گاهی انگار آخر یك بن بست است.

● برنامه تمرینی آكادمی فشرده و دشوار است؟

▪ ما ،۵ ۶ روز در هفته تمرین می كنیم. ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه راهی تمرین می شویم و ساعت یك و ۳۰ دقیقه به خانه برمی گردیم. اگر شانس بیاورید روز خوبی سپری خواهید كرد. وقتی از تمرین بازمی گردم به سینما می روم. راهی سالن های بوكس می شوم و پلی استیشن بازی می كنم.

● برنامه روزانه تو چگونه است؟

▪ پس از صرف صبحانه راهی ملوود می شوم و ابتدا ۲۰ دقیقه بدنم را گرم می كنم. وقتی تمرین شروع شد، آزمون شكیبایی من هم آغاز می شود!

● تركیب دفاعی ایده آل شما از چه نفراتی تشكیل می شود؟

▪ رینا درون دروازه می ایستد. كره گر، فینان و ریسه نیز در خط دفاعی حاضر خواهند شد.

● چرا ۳ مدافع؟

▪ اینگونه وضعیت بهتر می شود. دوست دارم در تیم رؤیایی من فاولر و جرارد یك نقش كلیدی داشته باشند. رابی مهاجم فوق العاده باهوشی است.

● به عنوان یك بازیكن بومی به چه زبانی با اسپانیایی های پرتعداد تیم ارتباط برقرار می كنید؟

▪ همواره بازیكنان خارجی به محض ورود به جزیره سعی می كنند زبان انگلیسی را بیاموزند؛ هرچند به طور مثال «الزاهر» فرانسوی هنوز قادر نیست با ما صحبت كند چون از زبان انگلیسی سر درنمی آورد. اینجا اسپانیایی ها اجتماع خاص خود را دارند.

● بهترین همتیمی شما چه كسی است؟

▪ لی پلیتر. ما از تیم زیر ۱۴ سال كنار یكدیگر بازی می كنیم و حتی هنگام تمرینات تیم اول نیز با هم می دویم.

● اگر بخواهی مزیت فوتبالیست بودن را توصیف كنی...

▪ من عاشق واقعی توپ گرد هستم. نمی توانید لذتی شیرین تر از حضور هر روزه در میادین فوتبال را تصور كنید. مردم از شغل خود می گویند و اما شما قادر نیستید به آنها بگویید فوتبالیست بودن یعنی چه!

● در خیابان ها شناخته می شوید؟

▪ بله اما تاكنون كسی از من درخواست عكس یادگاری نكرده است. امیدوارم این اتفاق به زودی رخ دهد!

● احساس خانه به دوشی نمی كنی؟

▪ هر هفته در جایی متفاوت دیده می شوم. تمام جاهایی كه آرزو داشتم را دیده ام. بازی كنار تیم ذخیره ها لذت خاص خود را دارد. در این حالت همواره در بیم و امید قرار دارید. نمی دانم شاید باشگاه مرا به قصد تجربه اندوزی قرض بدهد.

● كاپیتانی تیم ذخیره ها را تجربه كردی. دوست داری روزی بازوبند تیم اول باشگاه را به بازو ببندی؟

▪ هدف ابتدایی من حضور ثابت در تركیب بزرگسالان است. كاپیتانی تیم ذخیره ها افتخار بزرگی بود اما در حال حاضر بستن بازوبند لیورپول بزرگ، یك رؤیا است.همچنین مشاهده کنید

روزنامه تعادلخبرگزاری تسنیمسایت ورزش سهسایت رویداد 24سایت انتخابسایت جمارانسایت اقتصاد 24وبگردیسایت تاپ نازروزنامه همشهری