سه شنبه, ۱۱ بهمن, ۱۴۰۱ / 31 January, 2023
مجله ویستا

بهترین خوراکی ها برای داشتن پوستی سالم


بهترین خوراکی ها برای داشتن پوستی سالم

هرغذای سرخ‌شده می‌تواند محرکی برای جوش‌های غیرمنتظره باشد. بنابراین دقت روی چیزی که می‌خورید و اجتناب از غذاهای ناسالم اهمیت زیادی دارد.

شکلات تلخ

درست است که نمی‌توان با پیری مبارزه کرد اما می‌توانید مانع بازتاب آن روی صورت خود شوید. شکلات تلخ برای قلب خوب است و به کنترل فشار کمک می‌کند، همچنین به طرز عجیبی برای جلوگیری از افزایش وزن مفید است. شکلات تلخ آنتی اکسیدان هایی دارد که به کاهش التهاب پوست کمک کرده، رطوبت آن را حفظ کرده و از بروز چین و چروک جلوگیری می‌کند.

گردو

گردوهای قهوه‌ای کوچک سرشار از ویتامین، مواد معدنی و مواد مغذی است. گردو غنی از اسیدهای چرب امگا۳ است که رطوبت پوست را حفظ می‌کند و آن را قوی و درخشان نگه می‌دارد. گردو رطوبت را از هوا جذب کرده و پوست خشک را ترمیم می‌کند و آن را نرم نگه می‌دارد.

مرکبات

پرتقال، انگور سبز، لیمو و دیگر مرکبات میوه‌های هستند که برای پوست عالی‌اند. این میوه‌ها ویتامین c و آمینواسیدهایی دارند که کلاژن را فعال نگه داشته و باعث درخشش و رطوبت پوست می‌شوند. مرکبات خصوصاً برای کسانی که پوست چرب و لکه‌های سیاه پوستی دارند بسیار مفید خواهد بود. تمشک، بلوبری، کیوی، بروکلی، سیب‌زمینی شیرین و توت‌فرنگی از منابع دیگر ویتامین c هستند که باید مصرف کنید.

بادام

بادام سرشار از ویتامین E است که برای خنثی‌سازی مولکول‌هایی که باعث آسیب به پوست می‌شوند مفید خواهد بود. همچنین اسیدهای چرب امگا۳ دارد و ترکیب آن با ویتامین E به تنظیم قند خون، کاهش فشارخون، افزایش انرژی و درخشش پوست کمک می‌کند.

چای سبز

چای سبز آنتی اکسیدان هایی دارد که به کاهش میزان هورمون‌های جوش ساز در بدن کمک می‌کند و پوست شما را سالم می‌گرداند. مقدار پیشنهادی مصرف چای سبز برای گرفتن بهترین نتیجه سه تا چهار فنجان در روز است.همچنین مشاهده کنید

روزنامه ابتکارسایت انتخابسایر منابعروزنامه آرمان ملیسایت دیدبان ایرانخبرگزاری ایلناسایت عصرایرانسایت رویداد 24سایت اقتصاد 24سایت بیتوته