دوشنبه, ۲۹ اسفند, ۱۴۰۱ / 20 March, 2023
مجله ویستا

کفش‌ فصل


کفش‌ فصل

دنیای کفش‌ها، دنیای متنوعی است و کارخانه‌ها و شرکت‌های مختلف در طراحی مدل‌های جدید با هم رقابت می‌کنند...
رقابت هنگامی سنگین‌تر می‌شود که فصل سرما از راه می‌رسد و همه به فکر …

دنیای کفش‌ها، دنیای متنوعی است و کارخانه‌ها و شرکت‌های مختلف در طراحی مدل‌های جدید با هم رقابت می‌کنند...

رقابت هنگامی سنگین‌تر می‌شود که فصل سرما از راه می‌رسد و همه به فکر کفش مناسب‌تری برای محافظت از پاهایشان می‌افتند و به جنس کفش بیشتر دقت می‌کنند. مخصوصا وقتی برف و باران هم از راه می‌رسند. در «مد و سلامت» این هفته جنس‌‌های مختلفی از کفش‌های ضدآب را به شما معرفی می‌کنیم.

نبوک؛ مقاوم در برابر سرما

جنس این کفش ضدآب از نبوک است. البته نبوک کاملا ضدآب نیست اما کفش‌هایی با این جنس در برابر سرما مقاوم و برخی از انواع آن ضدآب هستند بنابراین برای فصل سرما مناسبند به‌خصوص اگر زیره‌ مقاومی داشته باشد.

چرم؛ جنسی که حرف ندارد

جنس چرم، مقاوم‌ترین جنس و بادوام‌ترین آنهاست آنقدر که شاید خیلی از اوقات کفش چرمتان را فقط به دلیل کهنه شدن مدل آن کنار گذاشته‌ باشید نه به علت خراب شدن. انواع بندی و دوردوز آن دیگر جای هیچ شکی برای انتخاب آن باقی نمی‌گذارد. از ضدآب بودن آن هم می‌توانید کاملا مطمئن شوید. اولین انتخاب طراحان کیف و کفش برای فصل‌های سرد، ‌چرم است.

ساق‌دار؛ محکم و محافظ

ساق بلند، برای محافظت و محکم نگه داشتن مچ پا در کفش‌ها طراحی می‌شود. این مدل‌ کفش‌ها برای فصل‌های بارانی و سرد مورد استفاده قرار می‌گیرند. در برخی از کفش‌های ساق‌دار یک نوار پلاستیکی که عایق بین تخت و رویه کفش است، وجود دارد که به ضدآب بودن آن کمک می‌کند. دوخت دور کفش‌ها (یعنی دور دوز بودن آن)، باعث می‌شود آب کمتر به داخل کفش نفوذ کند.

کتانی؛ مناسب برای پیمودن مسیرهای طولانی

خیلی از افراد فقط اسپرت می‌پوشند و طبیعتا ترجیح می‌دهند کفششان هم اسپرت باشد. خوشبختانه در دنیای کتانی‌ها، جنس‌های ضدآب یا اصطلاحا «گورتکس» فراوان هستند. این لایه‌های گورتکس از یک‌طرف کاملا ضدآب و ضدباد هستند و از طرفی بخار و گرمای ناشی از تعرق و فعالیت داخل کفش را بیرون می‌فرستند. درنتیجه از خیس شدن پا جلوگیری می‌کنند. این کفش‌ها که تنوع زیادی دارند، برای پیمودن مسیرهای طولانی بسیار مناسب هستند چون زیره‌هایشان کاملا طبی و راحت است. انتخاب نوع بندی و چسبی آن هم با خودتان.

بوت‌ها؛ ضدآب

یکی از گزینه‌های فصل‌های بارانی و سرد، چکمه‌ها یا بوت‌ها هستند که در انواع و اقسام مختلف در بازار وجود دارند. این نوع کفش‌ها اغلب دوردوز و ضدآب هستند. در انتخاب چکمه‌ها به سبکی آنها نیز دقت کنید؛ برخی از نوع آن از پارچه‌هایی با الیاف مصنوعی ساخته شده‌اند و سبک‌ترند اما امکان نفوذ آب در آنها بیشتر است. زیره این کفش‌ها هم همان‌طور که در عکس می‌بینید، تخت نیست و عاج و شیار دارد که از لیز خوردن جلوگیری می‌کند. اگر بوت زیپ‌دار یا بدون هیچ بندی را انتخاب کنید، راحت‌تر خواهید بود. بهترین بوت‌ها یک لایه چرمی باریک هم به عنوان کفی دارند که باعث انعطاف‌پذیری کف کفش می‌شود.

مریم امیدیهمچنین مشاهده کنید

سایت سلام نوسایت اکوایرانسایت ورزش سهسایت بیتوتهسایت مثلث آنلاینسایت الفسایت تابناکسایت عصرایرانسایت رکناسایت خبرآنلاین