یکشنبه, ۱۳ فروردین, ۱۴۰۲ / 2 April, 2023
مجله ویستا

زیـبـایـی؛ نـه بـه هـر قیمتـی


زیـبـایـی؛ نـه بـه هـر قیمتـی

معنا و مفهوم زیبایی برای من یادآور این جمله است که خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد. زیبایی همیشه باید همراه با سلامت باشد؛ صورت زیبای حضرت یوسف پیامبر(ع)، صورت زیبای حضرت …

معنا و مفهوم زیبایی برای من یادآور این جمله است که خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد. زیبایی همیشه باید همراه با سلامت باشد؛ صورت زیبای حضرت یوسف پیامبر(ع)، صورت زیبای حضرت داوود(ع) که برای آنها کرامت محسوب می‌شود نیز در نوع خود زیبایی است.

زیبایی همیشه باید همراه با تناسب و هارمونی باشد و بدون آن معنا و مفهومی پیدا نخواهد کرد.

داشتن ایمانی قوی و راسخ نیز یک زیبایی است اما زیبایی زمانی معنا پیدا می‌کند که با سلامت همراه باشد.

زیبایی در هر بعد و جنبه‌ای که باشد در نگاه اول باید به معنا و مفهوم آن پی برد که زیبایی چیست و چه تاثیری روی انسان دارد.

زیبایی برای هر فرد باید با چهره، مکان، شغل و شرایط جغرافیایی که شخص در آن زندگی می‌کند تناسب داشته باشد.

زیبایی ظاهری و چهره افراد باید متناسب با یکدیگر باشد. چشمانی که درست ببیند و حتی اگر ریز باشد، بینی که حس بویایی قوی داشته باشد اگرچه بزرگ باشد و اندامی که در نهایت سلامت باشد حتی اگر چاق یا لاغر باشد.

در بسیاری از انسان‌ها جراحی بینی به یک امر طبیعی تبدیل شده است و افراد آن را یک عنصر جدا از بقیه اجزای صورت می‌پندارند در حالی که زمانی این عضو صورت زیبا خواهد بود که با بقیه اجزای تناسب داشته باشد و زمانی که دستکاری می‌شود و به تیغ جراحی سپرده می‌شود، ناخواسته تناسب اولیه و هارمونی موجود در صورت دستخوش تغییرات ناخوشایندی خواهد شد که شاید به‌طور مجزا و جداگانه زیبا باشد اما وقتی نسبت آن را به کل صورت می‌سنجیم، متاسفانه رضایت‌بخش نخواهد بود.

زیبایی مفهوم والایی است که اصلی‌ترین معنای آن در تناسب و هارمونی خواهد بود که این تناسب در شرایط مختلف دستخوش تغییرات خواهد شد.

زیبایی هنگام کار، زیبایی در جشن و زیبایی ظاهری در پوششی که برای دیدن فامیل کاربرد دارد، دارای مفاهیم و جنبه‌های گوناگون است برای آنکه زیبایی ظاهری خود را تقویت کنیم در اولین گام باید به این نکته توجه داشته باشیم که ظاهر زیبای ما تا چه اندازه با شرایط و موقعیتی که در آن هستیم تناسب دارد. زیبایی مختص به ذات انسان است اما نه به هر قیمتی.

امیر دژاکام

کارگردان تئاترهمچنین مشاهده کنید

سایت نامه نیوزسایت فراروسایت دیدارنیوزسایت تاپ نازسایت اکوایرانسایت لنداسپاسایت برترینهاخبرگزاری تحلیل بازارروزنامه ابتکارسایت ساعدنیوز