سه شنبه, ۱۱ بهمن, ۱۴۰۱ / 31 January, 2023
مجله ویستا

برنامه فصل ۲۰۰۶ ۲۰۰۵ سری A


برنامه فصل ۲۰۰۶ ۲۰۰۵ سری A

سرانجام پس از کش و قوس های فراوان برنامه فصل جدید سری A و B اعلام شد

سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان برنامه فصل جدید سری A و B اعلام شد. در برنامه اعلام شده از سوی فدراسیون فوتبال ایتالیا آنچه در مورد سری A جالب به نظر می‌رسید، برگزاری کلاسیک‌ترین دربی اروپا یعنی دربی میلان در هفته‌های پایانی است. در گذشته معمولاً این دیدار در هفته‌های ابتدائی برگزار می‌شد تا از تنش و احتمال درگیری‌های غیرورزشی درون میدان کاسته شود، اما این بار ”کارارو“، ”گالیانی“ و سایر دست‌اندرکاران تصمیم گرفتند استرس را به چهره هواداران ۲ تیم تزریق کنند! ”ال‌مادونینا“ در هفته پانزدهم و به میزبانی اینتر برگزار می‌شود. اما دیگر دیدار حساس ”دربی ایتالیا“ میان اینتر و یوونتوس است. دیدار فوق روز ۲ اکتبر در جریان هفته ششم و به میزبانی بیانکونری‌ها برگزار می‌شود. دربی رم هفته هشتم از راه خواهد رسید. نبرد بزرگ غول‌های دهه ۹۰ ایتالیا یعنی میلان و یووه نیز در هفته دهم کنار کوه‌های آلپ انجام می‌پذیرد. این شما و این هم برنامه سری A در فصل ۲۰۰۶ ـ ۲۰۰۵:

هفته اول، دور رفت ۲۸ اوت، دور برگشت ۱۸ ژانویه

شاید دیدار پالرمور و پارما حساس‌ترین نبرد هفته اول باشد. امیلیائی‌ها که فصل پیش، از خطر سقوط گریختند، در خانه از تیم جنوبی پذیرائی می‌کنند، یووه قهرمان ۲۸ باره اسکودتو با بازی خانگی مقابل کیه‌وو، استارت مجددی برای قهرمانی دیگر، خواهد زد.

میلان در زمین اسکولی تیم دوران جوانی ”سالواتوره اسکیلاچی“ معروف، داشته‌های خود را بروز خواهد داد. ستارگان اینتر و در رأس آنها لوئیس فیگو میزبان تیم ناشناس ترویسو هستند. این تیم به‌خاطر مشکلاتی که برای جنوا پیش آمد فرصت حضور در سری A را به‌دست آورد، اما هیچکس نمی‌تواند شرط ببندد اولین سقوط‌کننده خواهد بود. سایر برای بازی‌های هفته نخست اینگونه است:

فیورنتینا ـ سامپدوریا ، لاتزیو ـ مسینا، لیورنو ـ لچه، رجینا ـ رم، سیه‌نا ـ کالیاری، اودینزه ـ امپولی.

هفته دوم، دور رفت ۱۱ سپتامبر، دور برگشت ۲۲ ژانویه ۲۰۰۶

کیه‌وو و پارما یک دربی منطقه‌ای برگزار خواهند کرد. یووه به زمین امپولی می‌رود. میلان میزبان سیه‌نا سختکوش است و اینتر به جنوب رفته تا پالرمو را شکست دهد. نبرد لچه با اسکولی تصویرگر یکی از دربی‌های پرشمار جنوب ایتالیا خواهد بود. ایتالیا در هفته‌های ابتدائی خالی از هیجان است. اما قسمت‌های زیبای ماجرا از راه خواهند رسید. سایر دیدارهای هفته دوم اینگونه است:

کالیاری ـ لاتزیو، مسینا ـ فیورنتینا، رم ـ اودینزه، سامپدوریا ـ رجینا، ترویسو ـ لیورنو.

هفته سوم، دور رفت ۱۸ سپتامبر، دور برگشت ۲۹ ژانویه

بازی‌ها با نبرد سامپدوریا با میلان کم‌کم حرارت را تجربه خواهند کرد. بازی در ورزشگاه ”لوئیجی فرانسیس“ جنوا برگزار خواهد شد. در سال‌های گذشته فابیو باتزانی مهاجم آبی‌های جنوا سوژه اول این دیدار بود. او که در جنجال‌سازی دست‌کمی از سوپراستارهای ایتالیا ندارد، بارها علاقه خود را به میلان ابزار کرده، اما هنوز فرصت پوشیدن پیراهن دوست‌داشتنی خود را به‌دست نیاورده است، به هر حال این دیدار حساسیت خاص خود را خواهد داشت. اینتر این بار در خانه از تیم جنوبی به‌نام لچه پذیرائی می‌کند. ۲ تیم شهر رم در ادامه، آسودگی نسبی در هفته‌های ابتدائی بازی‌های نه چندان دشواری خواهند داشت. لاتزیو به زمین لیورنو می‌رود و رم در المپیک میزبان ترویسو است. یووه به جدال با آسکولی خواهد پرداخت. دیگر بازی‌های هفته سوم چنین خواهد بود:

کالیاری ـ مسینا، فیورنتینا ـ اودینزه، پارما ـ امپولی، رجینا ـ کیه‌وو، سیه‌نا ـ پالرمو.

هفته چهارم

حساس‌ترین بازی در سن‌سیرو برگزار می‌شود. میلان به مصادف تیم فیروزه‌ای‌پوش پایتخت یعنی لاتزیو خواهد رفت. این دیدار اولین بازی از سری دیدارهای رویاروئی ۷ خواهر صدر جدول است.

تنها این بازی حساس نیست. رم و پارما ۲ خواهر دیگری هستند که در هفته چهارم با هم سرشاخ می‌شوند (البته حال خواهر زرد و آبی رو به اختصار است!) ۲ تیم سیاه و سفید یعنی یووه و اودینزه در فریولی به مصاف هم می‌روند. دیگر بازی‌های هفته چهارم از این قرار است:

آسکولی ـ سیه‌نا، کیه‌وو ـ اینتر، امپولی ـ کالیاری، لچه ـ فیورنتینا، مسینا ـ لیورنو، پالرمو ـ رجینا، ترویسو ـ سامپدوریا.

هفته پنجم، دور رفت ۲۵ سپتامبر، دور برگشت ۸ فوریه

اینتر یکی از اولین آزمون‌های جدی خود را مقابل فیورنتینا پیش رو خواهد داشت. بازی در جوزپه‌مه‌آتزا برگزار خواهد شد. نبرد بنفش‌ها که احتمالاً برای بقا خواهند جنگید با اینتری که امسال فقط قهرمانی می‌خواهند از جهاتی چند قابل توجه است. این ۲ تیم دشمنی خاصی با یکدیگر ندارند و در ضمن هواداران آنها بر ضد دشمن بزرگ خود یووه با هم متحد هستند. با این حال ۲۲ بازیکن در میدان تا آخرین توان برای شکست حریف تلاش خواهند کرد. دیدار پارما در اینیو تاردینی مقابل یوونتوس تورین نیز جذاب خواهد بود. این ۲ تیم از نظر رقابتی وضعیتی مانند فیورنتینا و اینتر دارند. پس حداقل از منظر حاشیه‌سازی، ایتالیا هفته آرامی را سپری خواهد کرد. درست که پارما مانند گذشته قوی نیست؛ اما همواره در سالیان اخیر مقابله یووه نمایش‌های مطلوبی توأم با نتایج جالب گرفته است. میلان با ترویسو دیدار خواهد کرد. میزبان ترویسو است، اما هنوز معلوم نیست که آیا ورزشگاه کوچک این تیم میزبان بزرگان میلان خواهد بود یا جای دیگری در نظر گرفته خواهد شد. بازی‌های هفته پنجم اینگونه کامل خواهد شد:

کالیاری ـ رم، امپولی ـ لچه، لاتزیو ـ پالرمو، لیورنو ـ آسکولی، رجینا ـ اودینزه، سامپدوریا ـ کیه‌وو، سیه‌نا ـ مسینا.

هفته ششم، دور رفت ۲ اکتبر، دور برگشت ۱۲ فوریه

امشب یووه و اینتر در قالب بازی سوپرجام در دل آلپی به مصاف هم خواهند رفت؛ اما دیدار بعدیشان در هفته ششم رقم خواهد خورد. میزبان بازی روز ۲ اکتبر نیز یوونتوس است. دیداری که از آن با نام دربی ایتالیا یاد می‌شود سراسر فوتبال لاجوردی را به وجد خواهد آورد. شرح قصه نفرت عجیب هواداران از تیم رقیب تکرار مکررات است. برای غلبه یک تیم بر دیگری تا روز ۲ اکتبر انتظار می‌کشیم.

در سال‌های اخیر اینتر مقابل یووه برتر بوده، اما این پیروزی‌ها به‌جای آنکه آنها را به قله فوتبال ایتالیا برساند در جهت کمک به همشهری عمل نموده است! این دیدار را در سال‌های اخیر با آن پنالتی مشکوک فصل ۱۹۹۸ که قهرمانی را به یووه هدیه کرد، با گل‌های کروز که دل‌آلپی را روی سر یووه خراب کرد یا برد می‌آوریم و البته گلی که در دقیقه ۹۱ با دخالت مستقیم تولدو وارد دروازه یووه شد را نیز از خاطر نمی‌بریم.

میلان در سن‌سیرو دور از چشم دو دشمنش، رجینا را پیش‌رو دارد. لاتزیو به فریولی اودینزه می‌رود و رم در خانه، سیه‌نا را پیش‌رو خواهد داشت. سایر بازی‌های هفته ششم چنین است:

آسکولی ـ پارما، کیه‌وو ـ ترویسو، فیورنتینا ـ لیورنو، لچه ـ کالیاری، مسینا ـ سامپدوریا، پالرمو ـ امپولی.

هفته هفتم، دور رفت ۱۶ اکتبر، دور برگشت ۱۹ فوریه

لاتزیو و فیورنتینا با صف‌آرائی مقابل هم یک اجتماع ضدرمی تشکیل می‌دهند. این بازی حساس‌ترین نبرد هفته هفتم خواهد بود. ۲ دربی جنوب با نبرد اسکولی مقابل سامپدوریا و رجینا برابر لچه روی پرده خواهد رفت. رم در زمین تیم امپولی به میدان می‌رود. میلان، کالیاری را پیش‌رو دارد و یوونتوس بزرگ مسینا را، بانوی پیر هرگز نباید دسته سیسیلی‌ها را دست‌کم بگیرد. اما سایر بازی‌های هفته هفتم:

اینتر ـ لیورنو، پالرمو ـ کیه‌وو، پارما ـ ترویسو، سیه‌نا ـ اودینزه.

هفته هشتم، دور رفت ۲۳ اکتبر، دور برگشت ۲۶ فوریه

حساس‌ترین و جذاب‌ترین دربی فوتبال ایتالیا در چنین روزی تمام مردم پایتخت ایتالیا را تب‌دار خواهد کرد. بازی‌های این ۲ تیم به غیر از بازی برگشت فصل پیش علاوه بر حساسیت به بهترین شکل کیفی انجام گرفته است. به این نتایج توجه کنید و کیفیت آن بازی‌ها را به‌خاطر بیاورید: ۲ بر صفر رم، ۵ بر یک رم، ۲ بر ۲، یک بر یک، ۳ بر یک لاتزیو و... این نبرد بخشی از تاریخ شهر باستانی رم را بازگو می‌کند. رم توتی، پرچم روم باستان را لباس تیم و روباه، مظهر زیرکی را آرم خود کرده است. از طرف مقابل، حومه‌نشینان لاتزیو با انتخاب پرچم آبی و سفید یونان باستان عملاً دشمنی خود با آرمان‌گرائی رم را نشان دادند، هر چند که در گذر زمان کاتولیک‌تر از پاپ شده و حالا به‌عنوان نژادپرست‌ترین باشگاه ایتالیا شناخته می‌شوند. نمونه این مورد را در شادی پس از گل دی کانیو طی دربی فصل پیش دیدیم. در دیگر بازی‌های حساس فیورنتینا در ”آرتمیو فرانکی“ میزبان پارما است. ۳ تیم بزرگ ایتالیا که احتمالاً تا آن زمان مدعی خواهند بود چنین جدال‌هائی پیش‌رو دارند: میلان میزبان پالرمو است که با تساوی فصل پیش برابر روسونری عملاً قهرمانی را به یووه داد. اینتر نبرد خارج از خانه سختی مقابل اودنیزه دارد و یووه، لچه را مقابل خود می‌بیند. اما سایر بازی‌های هفته هشتم:

کیه‌وو ـ کالیاری، لیورنو ـ رجینا، مسینا ـ آسکولی، سامپدوریا ـ سیه‌نا، رجینا ـ ترویسو.

هفته نهم، دور رفت ۲۹ اکتبر، دور برگشت ۵ مارس

دیدار یوونتوس و سامپدوریا در دل‌آلپی جالب توجه خواهد بود. فلورانس در این روز یک دربی پیش‌رو دارد. فیورنتینا به مصاف سیه‌نا خواهد رفت. بازی‌های ۲ تیم لبالب از هیجان و نفرت است. در این میان سیه‌نا میزبان، هرگز کم نخواهد آورد. با انجام این ۲ بازی حساس، تب کالچو تا قبل از فرارسیدن نبرد بزرگ هفته دهم قطع نخواهد شد.

هیجان اصلی در جوزپه‌مه‌آتزا خواهد بود. جائی که اینتر مقابل رم صف‌آرائی می‌کند. نبرد این دو تیم همواره جذابیت خاص خود را داشته است. آیا این بار چیز متفاوتی نصیب میزبان آبی و مشکی‌پوش خواهد شد؟ سایر دیدارهای هفته نهم اینگونه است:

آسکولی ـ اودینزه، کالیاری ـ لیورنو، امپولی ـ میلان، لاتزیو ـ کیه‌وو، پالرمو ـ لچه، پارما ـ مسینا، رجینا ـ ترویسو.


شما در حال مطالعه صفحه 1 از یک مقاله 2 صفحه ای هستید. لطفا صفحات دیگر این مقاله را نیز مطالعه فرمایید.


همچنین مشاهده کنید

روزنامه شرقخبرگزاری باشگاه خبرنگارانسایت عصرایرانسایت ساعدنیوزسایت آفتاب نیوزسایت نورنیوزسایر منابعخبرگزاری فارسسایت اقتصادنیوزسایت رکنا