شنبه, ۱۹ آذر, ۱۴۰۱ / 10 December, 2022
مجله ویستا

جوش‌های سرسیاه بینی


جوش‌های سرسیاه بینی

درحقیقت شستن بینی و صورت به ندرت باعث خشک‌شدن این جوش‌ها می‌شود که درنهایت پوست بینی را چرب‌تر و جوش‌های سرسیاه را پدیدار می‌کند. معمولا برای رهایی از این جوش‌های کذایی، خالی‌ …

درحقیقت شستن بینی و صورت به ندرت باعث خشک‌شدن این جوش‌ها می‌شود که درنهایت پوست بینی را چرب‌تر و جوش‌های سرسیاه را پدیدار می‌کند. معمولا برای رهایی از این جوش‌های کذایی، خالی‌ کردن آنها اولین گزینه‌ای است که به ذهن ما می‌رسد اما با این کار، تنها بینی خود را پر از روزنه‌های خالی خواهید کرد. اگر به این کار ادامه دهید، درنهایت به پوستتان آسیب می‌رسانید. با هم مراحل یکی از راه‌حل‌های ساده از بین‌بردن جوش‌های سرسیاه روی بینی را مرور می‌‌کنیم:

مرحله اول:

در طول روز صورت خود را دوبار بشویید؛ یک بار هنگام صبح و یک بار غروب. سپس با استفاده از لوسیون پاک‌کننده ملایمی صورت خود را شستشو دهید، پوست بینی‌تان را بیشتر. اگر احساس کردید پوستتان خشک یا پوست‌پوست شده، لوسیون خود را تغییر دهید و فقط یک بار در طول روز از آن استفاده کنید.

مرحله دوم:

برای صورت خود لوسیون‌هایی بخرید که حاوی اسیدسالیسیلیک یا پراکسید بنزوئیل باشند. این اطلاعات از تحقیقات مرکز بهداشتی دانشگاه مریلند به دست آمده است. دو لوسیون حاوی این مواد را در آن واحد با هم مصرف نکنید چون با واکنش ناخوشایندی مواجه خواهید شد.

مرحله سوم:

یک بار در طول هفته، صورتتان را بخور دهید. کاسه‌ای را پر از آب‌جوش کنید. حوله‌ای را روی سر خود قرار دهید و روی کاسه خم شوید به طوری که حوله کاملا دور سرتان را گرفته باشد و بخار ایجادشده از زیر حوله خارج نشود. به مدت ۵ دقیقه صورت خود را بخور دهید. سپس به آرامی صورتتان را خشک کنید.

مرحله چهارم:

در طول هفته یک بار پس از بخور دادن صورت، از چسب‌های مخصوص از بین بردن جوش‌های سرسیاه استفاده کنید. چسب را روی بینی خود قرار دهید وسپس با توجه به زمان تعیین شده در دستورالعمل استفاده از این چسب، آن را روی بینی نگه دارید. به خاطر داشته باشید که حتما پیش از انجام این کار باید بینی خود را خشک کنید. سپس چسب را به دقت از روی بینی بردارید؛ چسب باید برخی از سیاهی‌ها و چرک‌های جوش‌های روی بینی را به خود جذب کرده باشد به طوری که دیگر نیازی به خالی کردن جوش‌ها نباشد. سپس صورتتان را با آب سرد بشویید.

مرحله پنجم:

در طول روز یا پس از شستن صورت، مرطوب‌کننده غیرروغنی به پوست بینی خود بمالید. محصولاتی که حاوی روغن نیستند، چربی پوست را کاهش می‌دهند که این مساوی با کاهش جوش‌های سرسیاه هم هست.

مرحله ششم:

با پزشک خود مشاوره کنید و از او بخواهید کرم رتینویید غنی از ویتامین A برایتان تجویز کند. این داروها اندازه روزنه‌های پوستی شما را کاهش می‌دهد و آنها را منقبض می‌کند. هنگام شب، قبل از خواب لوسیون‌هایی را که پیش از این به آنها اشاره شده، به صورت خشک و تمیزتان بزنید. برنامه مراقبت از پوست خود را به صورت مداوم ادامه دهید. اگر نتایج دلخواه به سرعت پدیدار نشد، خسته و ناامید نشوید. هرگز صورت خود را با فشار و زور مالش ندهید. این کار پوستتان را چرب‌تر می‌کند.همچنین مشاهده کنید

سایت رکناسایت خبرآنلاینسایت اکوایرانروزنامه تعادلسایت نورنیوزخبرگزاری تحلیل بازارسایت اقتصادنیوزروزنامه آرمان ملیسایت مثلث آنلاینسایت همشهری‌آنلاین