دوشنبه, ۷ آذر, ۱۴۰۱ / 28 November, 2022
مجله ویستا

مشخص شدن عیار شاگردان ترومن در تایپه


مشخص شدن عیار شاگردان ترومن در تایپه

این بازی ها فرصت خوبی است تا كشورمان در یك دیدار دوستانه بتواند از ظرفیت های بسكتبال آمریكا استفاده كافی ببرد و با قرار گرفتن مقابل این تیم تجربه تازه ای را به رقابت های رسمی خود بیفزاید

بیست و نهمین دوره رقابت‌های جام ویلیام جونز از امروز با حضور ۱۰ تیم در چین تایپه كار خود را آغاز خواهد كرد.در این پیكارها حضور نماینده ایالات متحده آمریكا و قرار گرفتن این تیم در گروه تیم ملی بسكتبال كشورمان به حساسیت‌های این دیدارها خواهد افزود؛ كشوری كه تاكنون ۱۴ بار عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را به خود اختصاص داده است و هم اكنون نیز در جهان در NBA بازیكنان بزرگ شاغلی را در اختیار دارد.

این بازی‌ها فرصت خوبی است تا كشورمان در یك دیدار دوستانه بتواند از ظرفیت‌های بسكتبال آمریكا استفاده كافی ببرد و با قرار گرفتن مقابل این تیم تجربه تازه‌ای را به رقابت‌های رسمی خود بیفزاید.

در آمریكا بسكتبال یك زبان حرفه‌ای در ورزش است و این كشور برای شكوفایی بسكتبال بهای سنگینی را پرداخت می‌كند؛ بنابراین كشوری كه چهارده دوره قهرمان این دوره از رقابت‌هاست به دنبال پانزدهمین دوره نیز هست به همین دلیل با تمام قوا به این مسابقات پا گذاشته و قصد ندارد این ركورد را از دست بدهد، به خصوص كه در مقابل ایران نیز حاضر نیست یك قدم كوتاه بیاید.

ما باید به خودمان اعتماد كنیم و با خالی كردن ترس از ریه‌هایمان مقابل آمریكا بایستیم.

بازیكنان ما باید با اعتماد به نفس و همدلی در این پیكارها شركت كنند و به جز قهرمانی جام ویلیام جونز به هیچ مقامی راضی نباشند. در بازی با آمریكا رایكوترومن تصمیم می‌گیرد و او است كه باید مدیریت فنی كند چون او به خوبی می‌داند كه هر گونه برخورد غیرفنی در مقابل حرفه‌ای‌های آمریكا تیم ملی را زمین‌گیر می‌كند، بنابراین بازیكنان ما باید در قید برنامه‌های فنی ترومن فقط به سبد آمریكایی‌های فكر كنند و از هر گونه برخورد غیرمنطقی جداً پرهیز كنند. آمریكایی‌ها با قدرت بسكتبال بازی می‌كنند و به این بازی احترام می‌گذارند، بنابراین با دفاع كردن اصولی در مقابل اندیشه‌های آمریكایی‌ از پرت كردن هر گونه پنگول در بازی خودداری كنیم تا با اعتماد بیشتری در این رقابت‌ها حضور داشته باشیم. روز بازی ما با آمریكا در چین‌تایپه با هر روز دیگری برای كشور ما متفاوت خواهد بود. امیدواریم در این دیدار به خواسته‌های خودمان دست یابیم.

● رناتو ویلیام جونز در یک نگاه

ویلیام جونز یک جام بین‌المللی بسکتبال است که هر ساله در چین تایپه برگزار می‌شود. نام این جام به پاس بزرگداشت رناتو ویلیام جونز (Renatowilliamjones) یکی از نابینایان فدراسیون جهانی بسکتبال (FIBA) جام ویلیام جونز نامگذاری شده است.

این تورنمنت در سال ۱۹۷۷ آغاز شد و تا الان تقریبا هر سال برگزار شده است. این جام در دو بخش زنان و مردان برگزار می‌شود که هر دو بخش تحت سیطره کامل تیم‌های آمریکایی قرار دارد. در سال ۲۰۰۳ به دلیل شیوع بیماری سارس در جنوب شرق آسیا این دیدارها انجام نشد. تیم‌های شرکت کننده و در واقع دعوت شده به این جام از سراسر دنیا هستند ولی معمولا تیم‌های آسیایی تمایل بیشتری برای حضور در این رقابت‌ها دارند.بیست و نهمین دوره جام ویلیام جونز از امروز در سالن سینج هوانگ چین تایپه با حضور ۱۰ تیم در بخش مردان و هشت تیم در بخش زنان آغاز می‌شود.

● تیم‌های شرکت کننده

▪ مردان: تایوان، قطر، اردن، لبنان، ایران، ژاپن، کره‌جنوبی، قزاقستان، فیلیپین، آمریکا

▪ زنان: تایوان A، تایوان B، نیوزیلند، استرالیا، روسیه، ژاپن، کره، آمریکا

● تاریخچه قهرمانی‌ها:

▪ ۱۹۷۷: آمریکا

▪ ۱۹۷۸: آمریکا

▪ ۱۹۷۹: برگزار نشد

▪ ۱۹۸۰: سوئد

▪ ۱۹۸۱: سن‌میگل فیلیپین

▪ ۱۹۸۲: آمریکا

▪ ۱۹۸۳: آمریکا

▪ ۱۹۸۴: آمریکا

▪ ۱۹۸۵: سن‌میگل فیلیپن

▪ ۱۹۸۶: آمریکا

▪ ۱۹۸۷: آلمان غربی

▪ ۱۹۸۸: آمریکا

▪ ۱۹۸۹: برگزار نشد

▪ ۱۹۹۰: مکزیک

▪ ۱۹۹۱: آمریکا

▪ ۱۹۹۲: آمریکا

▪ ۱۹۹۳: دانشگاه هاوایی آمریکا

▪ ۱۹۹۴: آمریکا

▪ ۱۹۹۵: آمریکا

▪ ۱۹۹۶: کانادا

▪ ۱۹۹۷: آمریکا

▪ ۱۹۹۸: فیلیپین

▪ ۱۹۹۹: کره‌جنوبی

▪ ۲۰۰۰: تال بلکز نیوزیلند

▪ ۲۰۰۱: چین تایپه

▪ ۲۰۰۲: گریت میت استرالیا

▪ ۲۰۰۳: برگزار نشد

▪ ۲۰۰۴: چین‌تایپه

▪ ۲۰۰۵: پسینگ لین آمریکا

▪ ۲۰۰۶: آکلنر این اکشن آمریکا

● رکوردها:

این مسابقات به طور کامل در قبضه تیم‌های آمریکایی است. آنها با ۱۴ قهرمانی رکورددار هستند و پس از آنها فیلیپین تنها با ۳ دوره در رده دوم قرار دارد. تیم میزبان یعنی چین‌تایپه هم توانسته دو بار قهرمان شود. پس از این سه تیم، استرالیا، کانادا، آلمان، مکزیک، نیوزیلند، کره‌جنوبی و سوئد هر کدام یک بار به مدال طلای جام ویلیام جونز رسیده‌اند.همچنین مشاهده کنید

روزنامه ابتکارسایت الفسایت مجله شبکهسایت ساعدنیوزخبرگزاری تحلیل بازارخبرگزاری صدا و سیماروزنامه شهروندوبگردیخبرگزاری برناسایت رکنا