شنبه, ۸ بهمن, ۱۴۰۱ / 28 January, 2023
مجله ویستا

قــوز بی قــوز


قــوز بی قــوز

به جای غصه خوردن این ۸ حرکت را انجام دهید

خیلی از افراد از این ناراحتی(داشتن قوز) رنج می‌برند، خصوصا خانم‌ها اگر دچار این عارضه شوند، در لباس پوشیدن مشکل پیدا می‌کنند...

اولین راهکاری که به افرادی با مشکل قوز مواجه هستند پیشنهاد می‌کنیم، درست نشستن و درست ایستادن است و در ادامه هم تمرین‌هایی انتخاب کرده‌ایم که اگر کسی بخواهد این مشکل را با تمرین مداوم حل کند، باید این حرکت‌ها را هر روز انجام دهد.

اولین حرکت را می‌توانید هم نشسته و هم ایستاده انجام دهید و باید از طناب‌های مخصوص ورزش استفاده کنید. دست‌هایتان را با این طناب‌ها در امتداد شانه‌هایتان قرار دهید. حالا سعی کنید با استفاده از طناب‌ها، دست‌هایتان را عقب بکشید. اگر بتوانید حداقل ۳۰ ثانیه در این حالت بمانید، خوب است.

در این تمرین باید از مکعب‌های ورزشی که در همه فروشگاه‌های ورزشی می‌توانید آنها را پیدا کنید، استفاده کنید. روی صندلی یا لبه تختی بنشینید. حالا مکعب‌ها را زیر دست‌هایتان قرار دهید. سعی کنید با فشار دست‌ها روی مکعب‌ها، باسنتان را از زمین بلند کنید و تنه‌تان را به سمت بالا بکشید. ماندن در این وضعیت سخت است اما اگر می‌توانید، حداقل ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید.

در این حرکت هم به یک نگه‌دارنده برای اینکه دست‌هایتان را با آن بگیرید و آنها را بالاتر از تنه قرار دهید، نیاز دارید. روی زمین دراز بکشید. حالا دست‌ها را به نرده یا وسیله‌ای که دست‌هایتان را کش بدهد، بگیرید و ۳۰ ثانیه در این حالت بمانید. حالا استراحت کنید و بعد ۳ بار این حرکت را تکرار کنید.

روی زمین دراز بکشید. یک حوله‌ را اصطلاحا رول کنید و پشتتان، دقیقا در ناحیه قوز بگذارید. دست‌ها را بالا در هم گره کنید. حالا باسنتان را در حالی که پاهایتان عمود روی زمین است، از روی زمین بلند کنید ۳۰ ثانیه در این حالت بمانید و آن را چند بار تکرار کنید.

در این حرکت به یک توپ پلاستیکی نیاز دارید. توپ را بین دیوار و خودتان بگذارید و زانوهایتان را عمودی قرار دهید. سعی کنید وزنتان را روی پاها نیندازید، یعنی اصلا هیچ فشاری روی زانوهایتان نباشد و در این حالت بمانید.

روی زمین دراز بکشید. دست‌هایتان را به طرفین نگه‌دارید. سینه‌ و سر و گردنتان را بلند کنید اما حواستان باشد به گردنتان فشار نیاید. اگر پاهایتان را بتوانید از زمین فاصله بدهید، بهتر است. ۲۰ ثانیه در این وضعیت بمانید. ۳ بار این تمرین را انجام دهید.

برای انجام این حرکت، به یک میله و یک دیوار و چند ورقه پلاستیکی یا همان فوم پلاستیکی نیاز دارید. دست‌هایتان را از میله آویزان کنید، فوم‌ها را به قسمتی که احساس می‌کنید قوز دارید، تکیه دهید و فاصله‌ای بین خودتان و دیوار ایجاد کنید. اگر فوم ندارید، از تشک پارچه‌ای استفاده کنید. در این حالت ۳۰ ثانیه یا حداقل یک دقیقه باقی بمانید. این تمرین را ۳ بار تکرار کنید.

برای تمرین آخر به یک وزنه احتیاج دارید. سعی کنید از وزنه‌های خیلی سنگین استفاده نکنید. زمانی که وزنه‌ها در جلو قرار دارند، باید دست‌هایتان از ناحیه آرنج خم باشند. حالا وزنه‌ها را بالا بیاورید و تا امتداد شانه‌هایتان ادامه دهید. سعی کنید ۱۵ بار این حرکت را انجام دهید. وقتی دست‌هایتان را بالا می‌برید، می‌توانید ۵ ثانیه در این حالت بمانید. حواستان باشد پشتتان خم نشود.

پرستو نیاکیهمچنین مشاهده کنید

سایت انتخابسایت مثلث آنلاینروزنامه شهروندسایت نامه نیوزسایت خبرآنلاینسایت جمارانسایت ساعدنیوزسایت اقتصاد 24سایت رکناخبرگزاری ایلنا