دوشنبه, ۷ آذر, ۱۴۰۱ / 28 November, 2022
مجله ویستا

چگونه مكزیك افتخار دیگری كسب كرد


چگونه مكزیك افتخار دیگری كسب كرد

دیدار رده بندی كوپا آمه ریكا با برتری مكزیك به پایان رسید تاهوگو سانچز افتخار جدیدی را در ابتدای راه مربیگری به دست آورد

دیدار رده بندی كوپا آمه ریكا با برتری مكزیك به پایان رسید تاهوگو سانچز افتخار جدیدی را در ابتدای راه مربیگری به دست آورد.در حالی كه بسیاری از كارشناسان پیش بینی می كردند اروگوئه عنوان سومی را از آن خود كند سبزجامگان با قاطعیت حریف را شكست دادند.بازی با برتری اروگوئه آغاز شد.

شاگردان اسكار تابارز توپ و میدان را در اختیار گرفتند و دروازه حریف را مورد حمله قرار دادند.هوگو سانچز به خوبی از قدرت خط حمله حریف آگاه بود و با یارگیری فشرده سعی داشت تا اجازه گلزنی رابه آنهاندهد.

«آلبرو گالو» هافبك تهاجمی فیروزه ای پوشان با ضربه ای مهلك از پشت محوطه جریمه دروازه مكزیك را گشود تا مربی تیمش به تكرار عنوان سومی امیدوار شود.پس از این گل اروگوئه می توانست به گل دوم برسد اما مهاجمان تیم با بی دقتی توپ ها را هدر دادند.

سرانجام در دقیقه ۳۶ لوگانو پس از آن كه با تكل از پشت، عمر براوو را نقش بر زمین كرد با كارت قرمز مواجه شد و اروگوئه مجبور شد۱۰ نفره به بازی بپردازد۲. دقیقه بعد بلانكو، یكی از برترین بازیكنان این تورنمنت از روی نقطه پنالتی گل تساوی بخش تیمش را به ثمر رساند تا نتیجه مساوی شود.تابارز به خوبی می دانست كمبود یك بازیكن نمی تواند باعث بازی تهاجمی تیمش شود. به هر صورت نیمه نخست به پایان رسید. هوگو سانچز در آغاز نیمه دوم بازی تهاجمی را در دستور كار قرار داد تا اینكه بتواند از یك بازیكن اضافه اش نهایت استفاده را ببرد.اروگوئه با یك مهاجم، نیمه دوم را آغاز كرد.

دیه گو فورلان مهاجم سرشناس حریف به تنهایی با مدافعان حریف درگیر بود و سعی داشت از كمند آنها عبور كند. سرانجام در دقیقه ۶۸ عمر براوو بازیكن طراز اول مكزیكی ها با ضربه سر دروازه حریف را گشود.

تابارز بلافاصله با اضافه كردن یك بازیكن هجومی به دنبال گل تساوی بود و از این لحظه تیم هوگو سانچز به لاك دفاعی فرو رفت تا در ضدحملات بتواند به گل سوم برسد اما این تغییر تاكتیك بیشتر به سود مكزیك بود؛ چرا كه در دقیقه ۷۶ «گواردادو» از غفلت مدافعان حریف نهایت استفاده را برد و گل سوم رابه ثمر رساند.كار اروگوئه برای تغییر نتیجه سخت تر شد.

آنها با یك بازیكن كمتر سعی داشتند ۲ گل بزنند اما این كار واقعاً مشكل به نظر می رسید. فورلان در دقیقه ۸۰ دیرك دروازه مكزیك را به لرزه درآورد اما سانچز با تعویض هایی كه انجام داد مردانش را به حفظ توپ واداشت.

در اواخر بازی اروگوئه با ۷ بازیكن در داخل محوطه جریمه مكزیك خیمه زده بود اما انگار قرار نبود دروازه حریف باز شود.سرانجام داور ونزوئلایی با دمیدن در سوت خود رتبه سومی مكزیك را اعلام كرد تا اروگوئه نتواند مانند دوره گذشته به این رتبه دست پیدا كند.هوگو سانچز و شاگردانش سر از پا نمی شناختند و جشن باشكوهی را برپا كردند. دوستداران فوتبال تصور كردند مكزیك فاتح جام شده، در حالی كه آنها سكوی سومی را در اختیار گرفته بودند!

مكزیك در دوره گذشته نیز موفق نشده بود به مرحله نیمه نهایی صعود كند.به این ترتیب سانچز سرمربی جوان و جدید مكزیك ۲ عنوان را طی یك ماه اخیر به چنگ آورد.تیم تحت حمایت وی ابتدا در جام طلایی یا كونكاكاف با شكست مقابل آمریكا بر سكوی دوم قرار گرفت و در این جام معتبر و با حضورتیم های پرقدرت عنوان سومی را كسب كرد تا ثابت كند سرمربی لایقی برای سبزها است.«ریكاردو لاولپه» (مربی سابق مكزیك) در دوره گذشته با قبول شكست مقابل اروگوئه به مرحله نیمه نهایی نرسید اما اكنون سانچز و شاگردانش انتقام شكست در جام پرو را از حریف گرفتند.وی در این خصوص گفت: بازی بسیار سنگینی بود.

هرگز تصور نمی كردم بتوانیم با ۳ گل رقیب را شكست دهیم اما شاگردانم فوق العاده ظاهر شدند تا رتبه سوم رادر اختیار بگیریم.به تیم خود افتخار می كنم. ما در یك ماه اخیر بازی های زیادی راپشت سرگذاشتیم و فكر می كردم در انتهای جام با مشكل بدنی مواجه شویم اما خوشبختانه چنین اتفاقی رخ نداد و بازیكنانم مقابل اروگوئه با قدرت مبارزه كردند.«عمر براوو» مرد كلیدی مكزیكی ها هم در این خصوص گفت:«نبرد پرهیجانی بود.

حریف را به خوبی می شناختیم. آنها در دوره گذشته باعث حذف ما شدند و به همین خاطر انگیزه كافی برای مقابله با آنها راداشتیم.» خوشبختانه با تیزهوشی بازیكنان توانستیم حریف را شكست داده و این عنوان باارزش را به دست آوریم.

پس از پایان دیدار، اسكار تابارز، سرمربی اروگوئه حاضر به گفت وگو نشد.دیه گو فورلان چهره سرشناس اروگوئه ای ها گفت:«ما با یك گل از حریف پیش بودیم كه به یكباره با اشتباه مدافع تیم این شانس را به آنها دادیم كه توپ و میدان را در اختیار بگیرند.»اگر ۱۰ نفره نمی شدیم چه بسا اكنون ما جشن سومی را برپا می كردیم، با این حال شكست را می پذیریم.»همچنین مشاهده کنید

سایت همشهری‌آنلاینسایت اقتصاد 24سایت دیجیاتوخبرگزاری مهرسایت نورنیوزسایت بیتوتهسایت تجارت نیوزسایت تابناکسایت مجله شبکهروزنامه شهروند