پنجشنبه, ۳ فروردین, ۱۴۰۲ / 23 March, 2023
مجله ویستا

نکاتی برای رنگ کردن ابروها


نکاتی برای رنگ کردن ابروها

اگر قصد رنگ کردن ابروهای خود را دارید این نکته را رعایت کنید.

تغییر رنگ ابرو با رنگ مو

با تغییر جزئی رنگ مو نیاز به رنگ کردن ابروها ندارید و کافی است از سایه یا مداد ابرو کمک بگیرید. اما در صورت ایجاد تغییر رنگ اساسی در موهایتان بهتر است از یک متخصص کمک گرفته و رنگ مناسبی برای ابرویتان انتخاب کنید.

وسایل برای رنگ کردن ابروها

رنگ ابرو

برس رنگ و گوش پاک کن

ظرف شیشه‌ای برای ترکیب مواد

اکسیدان ابرو

پنبه برای پاک کردن رنگ ابرو

وازلین یا کرم‌های چرب برای زدن دور ابرو تا پوست رنگ نگیرد

اکسیدان مورد نیاز برای ابرو

به دلیل نسبت کمتر موی ابرو از سر و کوتاه‌تر بودن آن‌ها، نباید از اکسیدان مو برای ابرو استفاده کنید. اکسیدان ابرو ضعیف تر است. می‌توان تا اکسیدان6 هم برای ابروها به کار برد. البته اکسیدان 3 یا کمتر بهتر می‌باشد.

سایه یا مداد ابرو؟

مداد ابرو برای رنگ دادن باید کمی فشار روی ابروها وارد آورد که در صورت استفاده‌ی زیاد باعث آسیب و ریزش موی ابروها خواهد شد. سایه ابرو این فشار را ایجاد نمی‌کند. البته باید از سایه‌ی خوب استفاده کنید زیرا ممکن است باعث واکنش آلرژیک شوند.

تأثیر رنگ ابرو بر ریزش آن

رنگ ممکن است موهای ابرو را خشک یا شکننده کند اما به ریشه‌ی ابروها آسیبی نمی‌رساند. با از بین رفتن این رنگ ابروهای شما دوباره به حالت قبل بازخواهند گشت. البته استفاده‌ی زیاد از مداد ابرو می‌تواند مانع رویش مو شود.

رنگ پوست و رنگ ابرو

برای انتخاب رنگ ابرو می‌توانید تنها به رنگ پوستتان دقت کنید. ابروهای روشن در صورت کسانی که پوست سبزه دارند چهره را باز تر می‌کند. برای موهای گروه قرمز با هر رنگ پوستی باید ابروها را تیره نگه‌دارید.

چه رنگی بهتر است؟

رنگ ابرو باید متناسب رنگ مو و پوست باشد. برای روز رنگ‌های طبیعی و برای عصر رنگ‌های تندتر مناسب‌اند. باید قبل از استفاده نوک مداد ابروی خود را تیز کنید. در مورد رنگ‌های پودری مرتباً قلم مو را بشویید و خشک‌کنید.همچنین مشاهده کنید

سایت عصرایرانسایت تابناکروزنامه شرقخبرگزاری باشگاه خبرنگارانروزنامه آرمان ملیسایت خبرآنلاینسایت فرادیدسایت ورزش سهسایت نورنیوزخبرگزاری تسنیم