شنبه, ۸ مهر, ۱۴۰۲ / 30 September, 2023
مجله ویستا

۴ اشتباه که رژیم لاغری تان را خراب می کند


۴ اشتباه که رژیم لاغری تان را خراب می کند

اگر می خواهید از رژیم لاغری تان اثر دلخواه تان را گرفته و لاغر شوید از این اشتباهات دوری کنید.

اگر به دنبال لاغر شدن هستید از این اشتباهات پرهیز کنید که همه زحمات شما را بر باد می‌دهد.

این اشتباهات عبارت است از :

۱ - مصرف کورن‌ فلکس در وعده صبحانه

افرادی که به جای خوردن تخم مرغ، کورن فلکس مصرف می کنند به سرعت گرسنه شده و غذای بیشتری می خورند. پروتئین موجود در تخم مرغ باعث ایجاد احساس سیری بلند مدت در افراد می شود.

۲ - نوشیدن چای و شیر

دانشمندان دانشگاه پزشکی بنگلور دریافتند، چای حاوی ترکیباتی مانند theaflavins و thearubigins است که میزان جذب چربی در شکم را کاهش می دهند، اما پروتئین موجود در شیر این مواد را بی اثر می کند.

۳ - مصرف نان و برنج سفید

دهه ها است، پژوهشگران ادعا می کنند، مصرف کربوهیدرات‌های تصفیه شده - نان و برنج سفید - سبب افزایش وزن می شوند. دانشمندان آمریکایی، پس از بررسی دو گروه که رژیم غذایی شان تفاوت اندکی داشت - اضافه شدن نان و برنج سفید - پی بردند، دور شکم گروهی که نان و برنج سفید مصرف کرده اند سالانه ۱۰ میلی ‌متر بزرگ تر می شود.

۴ - نخواندن برچسب‌ مواد غذایی

نتایج بررسی‌های دانشمندان نشان داده، افرادی که برچسب‌ مواد غذایی را می‌خوانند و ورزش می‌کنند در مقایسه با سایرین بیشتر وزن کم می کنند. محققان باور دارند این کار - خواندن برچسب - افراد از میزان کالری های وارد شه به بدن اطلاع یابند و میزان مصرف غذا را کاهش دهند.

۵ - زیاده‌ روی کردن در نوشیدن آب میوه

آب میوه و سایر نوشیدنی‌های شیرین تاثیر منفی بر وزن انسان می گذارند. اگر نوشیدن روزانه یک لیوان آب میوه شیرین را متوقف کنید، پس از شش ماه، پانصد گرم از وزن تان کاسته می شود.همچنین مشاهده کنید

سایت سلام نوروزنامه ابتکارسایت اعتماد آنلاینخبرگزاری ایسناخبرگزاری ایلناسایت فرازدیلیسایت انرژی پرسوبگردیسایت خبرآنلاینسایت رکنا