شنبه, ۹ مهر, ۱۴۰۱ / 1 October, 2022
مجله ویستا

جراحی بینی و عوامل مرتبط با آن


جراحی بینی و عوامل مرتبط با آن

▪ پیش‌شرط‌های انجام یک عمل موفق زیبایی بینی
عمل جراحی بینی عامل بروز آلرژی یا تشدید آلرژی در فرد نیست
۱. اگر بینی فردی که تحت عمل جراحی قرار گرفته است زیبا باشد ولی در تنفس فرد …

پیش‌شرط‌های انجام یک عمل موفق زیبایی بینی

عمل جراحی بینی عامل بروز آلرژی یا تشدید آلرژی در فرد نیست

۱. اگر بینی فردی که تحت عمل جراحی قرار گرفته است زیبا باشد ولی در تنفس فرد مشکل ایجاد کند نشان دهنده این است که عمل موفقی انجام نشده است.

۲. عمل جراحی بینی عامل بروز آلرژی یا تشدید آلرژی در فرد نیست و اگر فردی بعد از عمل دچار سرماخوردگی‌های مداوم می‌شود سیستم ایمنی بدن او ضعیف شده است و اصولا عامل بروز سرماخوردگی در فرد ویروس است و جراحی بینی نقشی در سرماخوردگی مداوم فرد ندارد.

دلیل استفاده از چسب بینی بعد از عمل جراحی

به دلیل اینکه در جراحی بینی از غضروف و استخوان برداشته می‌شود نه پوست، در نتیجه پوست بعد ازعمل برای فرم تغییر یافته بینی اضافه خواهد بود که در اصطلاح به آن ورم بینی گفته می‌شود و احتیاج به زمان برای جمع شدن دارد و استفاده از چسب بینی برای تسریع بخشیدن به بهبود ورم ناشی از عمل است و به بیماران توصیه می شود یک تا یک ماه و نیم از چسب بینی استفاده کنند.

نشانه‌های یک عمل موفق زیبایی بینی

۱. نکته مهمی که در رابطه با جراحی بینی بایستی در نظر بگیریم این است که بینی قبل از آنکه عضوی برای زیبایی باشد عضوی عملکردی است و عمل موفق عملی است که به عملکرد اصلی بینی آسیبی وارد نسازد و اگر بینی فردی که تحت عمل جراحی قرار گرفته است زیبا باشد ولی در تنفس فرد مشکل ایجاد کند نشان دهنده این است که عمل موفقی انجام نشده است.

۲. همچنین از لحاظ زیبایی ظاهری، بینی فرد نباید به شکل افراط گونه‌ای عمل شود و اگر فردی مشکل قوز بینی داشته باشد جراح نباید بینی وی را به شکل قوس دار عمل کند و عمل بینی به شکل مصنوعی و عروسکی به هیچ وجه مطلوب نیست.

آیا جراحی که بینی فردی را به شکل مطلوبی عمل کرده دلیلی بر این است که بینی همه افراد را به همان شکل مطلوب عمل خواهد کرد

خیر، قطعا بینی اولیه فرد بایستی قابلیت تغییرات خوب را داشته باشد و می‌دانیم که غضروف و پوست و اندازه و شکل بینی افراد با هم متفاوت است و هر کسی که کاندیدای عمل جراحی بینی باشد لزوما به این دلیل نیست که بینی او هم به همان شکل مطلوب عمل خواهد شد، بنابراین وضعیت قبل از عمل فرد نقش تعیین کننده‌ای در نحوه عمل وی خواهد داشت.

جراحی بینی از طریق لیزر

لیزر در بسیاری از اعمال جراحی کاربرد مهمی دارد اما در عمل زیبائی بینی کاربردی ندارد و فقط برای برش اولیه به جای تیغ جراحی میتوان از برش لیزری استفاده کرد اما برش لیزری هیچ ارجحیتی از نظر درد بعد از عمل یا نتیجه بعد از عمل و یا جای بخیه و ... بر تیغ جراحی ندارد.همچنین مشاهده کنید

سایت ساعدنیوزسایت زومیتسایت اقتصاد 24سایت انصاف نیوزسایت عصرایرانسایت برترینهاسایت رویداد 24سایت همشهری‌آنلاینسایت مشرقسایت فرادید