شنبه, ۱۹ آذر, ۱۴۰۱ / 10 December, 2022
مجله ویستا

بازیکنان انگلستان و اکوادور چه گفتند


بازیکنان انگلستان و اکوادور چه گفتند

بکهام همه خوشحالیم ما وظیفه خود را انجام دادیم و فرقی نمی کرد حریفمان پرتغال باشد یا هلند, با این وصف بهترین بازی خود را انجام ندادیم و هنوز جای پیشرفت داریم

تیم ملی فوتبال انگلستان با تنها گل دیوید بکهام که از روی یک ضربه آزاد به ثمر رسید، به‌عنوان سومین تیم صعود خود را به مرحله یک‌چهارم نهائی جام جهانی هجدهم جشن گرفت.

● انگلستان

▪ بکهام:

▪ ”همه خوشحالیم. ما وظیفه خود را انجام دادیم و فرقی نمی‌کرد حریفمان پرتغال باشد یا هلند، با این وصف بهترین بازی خود را انجام ندادیم و هنوز جای پیشرفت داریم“.

▪ وین رونی:

▪ ”می‌دانیم که تا فینال فاصله زیادی نداریم اما فکر می‌کنم از اینجا به بعد مسابقات واقعاً دشوار می‌شود و باید در اوج آمادگی باشیم.

ما ۴ مسابقه با ۳ برد و یک تساوی را تاکنون پشت سر گذاشته‌ایم و فکر نمی‌کنم عملکرد تیم خیلی بد بوده باشد. به‌نظر من تاکنون همه چیز خوب بوده و نتایجی را که لازم داشتیم، به‌دست آورده‌ایم“.

▪ فرانک لمپارد:

▪ ”فکر می‌کنم برنامه‌های تیم جواب داد و مهم بود که یک هافبک بیشتر در میانه زمین داشته باشیم. در نیمه نخست خیلی حریف را اذیت نکردیم اما نیمه دوم بهتر بود چون آنها را تحت فشار بیشتری قرار دادیم. تیم‌های بزرگ مصمم به قهرمانی در جام جهانی هستند اما برای بردن باید به‌سختی تلاش کرد“.

▪ ریو فردیناند:

▪ ”هر کسی این را می‌فهمد که یک تیم در طول یک دوره مسابقه فراز و نشیب دارد. ما به‌اندازه کافی فرصت گلزنی داشتیم که برنده شایسته این مسابقه باشیم“.

▪ اشلی کول:

▪ ”به‌سختی تمرین کرده بودیم و برنامه‌های تیم به‌درستی جواب داد. من صددرصد آماده‌‌ام. دفاع تیم ما مقابل اکوادور بازی بهتری نسبت به دیدار با سوئد انجام داد“.

▪ جو کول:

▪ ”می‌بایست در نیمه دوم به گل‌های بیشتری می‌رسیدیم. اگر به این نقیصه توجه نکنیم همین فردا باید چمدان‌هایمان را ببندیم و برگردیم خانه“.

▪ پل رابینسون:

▪ ”نتیجه کاملاً راضی‌کننده بود، مهم کسب پیروزی بود. نمی‌توان بگویم عملکرد تیم خیلی خیلی خوب بود“.

▪ استیون جرارد:

▪ ”مهم این است که به مرحله یک‌چهارم نهائی راه یافته‌ایم. در دیدار با اکوادور از نظر چرخش توپ در نیمه دوم بهتر بودیم“.

▪ اوون‌ هارگریوز:

▪ ”پیروزی یک بر صفر یعنی ما کار خود را بهتر انجام دادیم و چند فرصت دیگر هم برای گلزنی داشتیم“.

▪ مایکل کریک:

▪ ”در سیستم جدیدی که بازی کردیم من کاملاً راحت بودم. با این سیستم تیم خطرناک‌تری هستیم. اکنون می‌توانیم چند روز استراحت کرده و برای بازی بعدی آماده شویم. من از حضور در این رقابت‌ها بسیار خوشحال هستم“.

● اکوادور

▪ لوئیز والنسیا:

▪ ”تمام تلاش خود را انجام دادیم و از عملکرد مجموع تیم راضی‌ هستم. فقط کمی بدشانس بودیم. فکر می‌کنم انگلستان می‌تواند تهاجمی‌تر از این بازی کند“.

▪ آگوستین دلگادو:

▪ ”به دنیا نشان دادیم که اکوادور تیم خوبی دارد. ما مرحله به مرحله در جام جهانی گام برداشتیم اما متأسفام که این آخرین مسابقات ما بود. از حضور در اینجا خوشحال بودیم و لذت بردیم“.

▪ اسپینوزا:

▪ ”می‌توانیم سرمان را بالا بگیریم چون ثابت کردیم و می‌توانیم بازی خوبی انجام دهیم. از نظر شخصی نیز تجربه زیادی از این رقابت‌ها آموختیم“.

▪ ایوان کافیدیس:

▪ ”قبل از اینکه به اینجا بیاییم، مطبوعات اکوادور و بقیه هیچ شانسی برای ما قائل نبوده‌اند. اکنون مطمئنم که این سؤال برایشان ایجاد شده که چه اتفاقی افتاد و چرا اکوادور حذف شد“.

▪ ایوان هورتادو:

▪ ”از این همه تجربه واقعاً خوشحال و شگفت زده‌ام اما کمی متأسف و غمگین برای اینکه باید به خانه برگردیم اما سرمان را بالا خواهیم گرفت. باید بازی رقابت‌های دوره بعد در آفریقای‌جنوبی تلاش کنیم. تیم‌های اروپائی زیاد پیشرفت نخواهند کرد چون فوتبال ساده و مستقیمی را بازی می‌کند و اصلاً ریسک‌پذیر نیستند“.

▪ کارلوس تنوریو:

▪ ”تیم‌مان کامل و صددرصد نبود با این وصف خوشحالم چون هیچ اتفاقی مهمتر از جام جهانی برای یک بازیکن ممکن نیست. اگر شوت اول ما در نیمه نخست به تیر افقی نخورده بود، شاید نتیجه چیز دیگری بود اما همه چیز به شانس بستگی دارد“.همچنین مشاهده کنید

سایت رکناسایت خبرآنلاینسایت اکوایرانروزنامه تعادلسایت نورنیوزخبرگزاری تحلیل بازارسایت اقتصادنیوزروزنامه آرمان ملیسایت مثلث آنلاینسایت همشهری‌آنلاین