دوشنبه, ۲۹ اسفند, ۱۴۰۱ / 20 March, 2023
مجله ویستا

برای طراوت پوست و مو از تخم مرغ کمک بگیرید


برای طراوت پوست و مو از تخم مرغ کمک بگیرید

تخم مرغ، یکی از مواد غذایی است که تنها برای پخت غذا استفاده نمی شود. از تخم مرغ می توان برای مراقبت از پوست و کارهای هنری نیز استفاده کرد.
▪ زرده تخم مرغ غنی از ویتامین A است که علاوه …

تخم مرغ، یکی از مواد غذایی است که تنها برای پخت غذا استفاده نمی شود. از تخم مرغ می توان برای مراقبت از پوست و کارهای هنری نیز استفاده کرد.

زرده تخم مرغ غنی از ویتامین A است که علاوه بر مرطوب کنندگی، پوست را نیز سالم نگه می دارد. کافی است مخلوطی از زرده تخم مرغ و کمی آب را روی صورت بمالید تا ضمن تمیز شدن پوست، بروز برخی علائم پیری پوست را به تاخیر بیندازید.

همان گونه که زرده تخم مرغ مانع پیری پوست می شود، سفیده آن نیز پوست را لطیف می سازد، پف زیر چشم را از بین می برد، منافذ پوستی را محو و پوست را سفت می کند.

تخم مرغ مرطوب کننده طبیعی است و تاثیر خوبی روی مو دارد. برای تهیه شامپو، زرده یک عدد تخم مرغ را با کمی روغن زیتون و آب مخلوط کنید و روی موهای مرطوب بمالید و پس از چند دقیقه موها را بشویید. چربی و مواد مغذی موجود در آن طراوت و سرزندگی به مو می بخشد. این شامپو برای موی آسیب دیده بر اثر آلودگی و کلر و قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید بسیار مفید است.

برای تزئین کلوچه و شیرینی، یک عدد زرده تخم مرغ را با آب مخلوط و در ظرف های مختلفی تقسیم کنید. در هر ظرف رنگ خوراکی موردنیاز خود را اضافه کنید و سپس برای تزئین شیرینی به کار ببرید.

گیاهان کوچک را در خاک حاوی پوست تخم مرغ بکارید تا کلسیم موجود در آن به رشد گیاه کمک کند.

سفیده تخم مرغ حالت چسبندگی طبیعی دارد و قدرت چسبندگی آن روی کاغذ و مقوا قابل توجه است.

برای دور نگه داشتن حشره هایی مانند کرم از باغچه، کمی پوسته خرد شده تخم مرغ را دور گیاهان بریزید. تیزی تکه های پوست باعث می شود آن ها از گیاهان فاصله بگیرند.همچنین مشاهده کنید

سایت جهان صنعت نیوزخبرگزاری فارسسایر منابعسایت سلام نووبگردیروزنامه همشهریخبرگزاری باشگاه خبرنگارانروزنامه ایرانسایت دیجیاتوسایت عصرایران