دوشنبه, ۲ خرداد, ۱۴۰۱ / 23 May, 2022
مجله ویستا

فوتبال در خدمت بچه پولدارها


باشگاه های ما سال هاست خیلی درباره فوتبال پایه سخن سرایی می کنند, اما بیشتر مدیران فقط و فقط برای خالی نبودن عریضه, پیش از شروع فصل بازی ها به مدیحه سرایی می پردازند و در مناقب توجه به فوتبال پایه کلمات قصاری را بر زبان می آورند

باشگاه‌های ما سال‌هاست خیلی درباره فوتبال پایه سخن‌سرایی می‌کنند، اما بیشتر مدیران فقط و فقط برای خالی نبودن عریضه، پیش از شروع فصل بازی‌ها به مدیحه‌سرایی می‌پردازند و در مناقب توجه به فوتبال پایه کلمات قصاری را بر زبان می‌آورند.

اما سال‌هاست که جوان‌ها، نونهالان و نوجوانان ما در معرض مخاطرات بسیاری قرار دارند و مدیران عنان اختیار را به دست عده‌ای آدم‌های بی‌مسوولیت می‌سپارند و خدا می‌داند که این آدم‌های فرصت‌طلب چه اجحافی در حق فوتبال و آینده‌سازان ما می‌کنند.

متاسفانه در این حیطه، آدم‌های مفلوک و مساله‌دار به فعالیت مشغولند و می‌بینیم حاصل این بی‌توجهی دوری از کیفیت‌های لازم است. آدم‌هایی که حاضرند مفت و مجانی برای مدیران فرصت‌طلب کار کنند ، حاضرند به شکل خودکفا، این تیم‌ها را اداره کنند و برای دخل و خرج تیم‌ها و ساختن خودشان مثل گداها از مردم اخاذی کنند.

در باشگاه‌های ما مهم نیست تیم فوتبالش چندم می‌شود، مهم این است که بچه پولدارها با پارتی‌بازی پدرانشان و پول بادآورده آنها سبیل بعضی از حضرات را چرب کنند و به جای بچه‌های بااستعداد ، هنرمند و فوتبالیست‌های شایسته جنوب شهری به میدان بروند.

این اجحاف که بیشتر باید مسبب اصلی را مدیران قلمداد کرد ضربه‌ای است بر پیکر فوتبال ما. این‌گونه استعدادکشی‌ها در تیم‌های پایه موجب می‌شود تا باشگاه‌ها برای استخدام یک بازیکن درجه چندم کلی هزینه و جا را برای جوان‌های مستعد تنگ کنند.

وقتی تیم‌هایی مثل ابومسلم، ملوان و خیلی دیگر از تیم‌ها به‌سمت و سوی استفاده از بازیکنان درجه سوم خارجی می‌روند، در همین بی‌توجهی رویگردانی و دلزدگی از تیم‌های پایه است. تاسف‌آور است که مدیران ما به جای پرداختن و هزینه کردن برای تیم‌های پایه فقط و فقط حرف می‌زنند و خودشان در این اخاذی‌ها به شکل غیرمستقیم درگیر شده‌اند.

اطلاعاتی از بعضی باشگاه‌ها به ما می‌رسد که برای بازی در تیم‌های جوانان یا امید حتی تا ۷ میلیون تومان از اولیای مایه‌دار دریافت می‌شود تا حق جوان‌های مستعد را پایمال کنند و جایشان را به دیگران بفروشند.

ضروری است که فدراسیون فوتبال و دستگاه ورزش ما به این امر توجه بیشتری معطوف کند و این کوره استعدادسوز را تعطیل کند.

علی رئیسی‌همچنین مشاهده کنید

سایت نامه نیوزسایت انتخابسایت مجله شبکهسایت سلام نوسایت الفخبرگزاری صدا و سیماسایت تابناکروزنامه شرقسایت آفتاب نیوزسایت دیپلماسی ایرانی