شنبه, ۷ خرداد, ۱۴۰۱ / 28 May, 2022
مجله ویستا

چطور می توانیم ناخنهای محکم و زیبا داشته باشیم ؟


تقویت کننده های ناخن برای استفاده بر روی ناخن های خیلی ضعیف و شکننده و ورقه ورقه شده در کوتاه مدت مفید هستند، اما اگر شما از آنها برای مدت طولانی تر از ۳ هفته استفاده کنید ناخن …

تقویت کننده های ناخن برای استفاده بر روی ناخن های خیلی ضعیف و شکننده و ورقه ورقه شده در کوتاه مدت مفید هستند، اما اگر شما از آنها برای مدت طولانی تر از ۳ هفته استفاده کنید ناخن ها بیش از اندازه سفت می شوند و همین مسائله باعث می شود که آمادگی شکسته شدن، ورقه ورقه شدن و ... را پیدا کنند. فکر نکنید که ناخن های سالم و خوب همگی محکم و سفت هستند و از نوع ناخن های فوق العاده و ایده آل می باشد.

این گونه مواد تقویت کننده می توانند بیشتر مضر باشند تا مفید. یک روش بهتر و مفید تر برای داشتن ناخن های سالم و محکم ، مالیدن کرم دست و روغن ناخن بر روی ناخن و پایه ناخن هر بار پس از شستشوی دست می باشد. این روش ساده ناخن های شما را زیبا و پرجذبه می کنند و به آنها استحکام می بخشد.

برنامه هفتگی مراقبت از ناخن ها(هر هفته ۱۵ الی ۲۰ دقیقه)

۱) لاک های کهنه و قدیمی را از روی ناخنها پاک کنید. برای پاک کردن لاک روی ناخن ابتدا یک قطعه پنبه به آستون آغشته کرده و روی ناخن لاک زده خود بگذارید چند ثانیه صبر کنید سپس با یک حرکت سریع و محکم لاک را پاک کنید. این کار را چند بار تکرار کنید تا تمام لاک روی ناخن پاک شود.

۲) با استفاده از یک سوهان ناخن به ناخن شکل و فرم دهید. سوهان را از گوشه ها به سمت مرکز نوک ناخن بکشید. بطور رفت و برگشتی سوهان را حرکت ندهید چون اینکار باعث ایجاد رگه ها و ریش ریش هایی در نوک ناخن شده و در نتیجه ورقه ورقه می شود .

۳) دستها را در آب گرم صابونی به مدت چند دقیقه نگه دارید تا جرم زیر ناخن ها پاک شود .

۴) حال نوبت لاک زدن است . هیچ دلیلی وجود ندارد که شما پول خود را برای انواع مختلف لاک مانند پرکننده ها، پوشش های پایه، پوشش های رویی، تقویت کننده های ناخن به هدر دهید. پس از زدن لاک ناخن، یک لاک براق کننده بدون رنگ روی لاک خود بزنید. اجازه دهید تا خشک شود. ممکن است بخواهید که لاک رویی خود را دوباره بزنید. این کار ناخن شما را مستحکم خواهد کرد و از شکستن و ریش ریش شدن آن جلوگیری می کند.

۵) در نهایت از یک کرم مرطوب کننده یا لوسیون مرطوب کننده به ناخن های دستتان بمالید . این کار ناخن را نرم کرده و از ورقه ورقه شدن آنها جلوگیری می نماید.همچنین مشاهده کنید

سایت ارانیکوسایت انصاف نیوزسایت دیدارنیوزسایت سلام نوروزنامه ابتکارخبرگزاری تحلیل بازارخبرگزاری فارسسایت همشهری‌آنلاینسایت آفتاب نیوزسایت مثلث آنلاین