یکشنبه, ۱۳ فروردین, ۱۴۰۲ / 2 April, 2023
مجله ویستا

۹ راه برای داشتن ناخن‌های محکم و زیبا


۹ راه برای داشتن ناخن‌های محکم و زیبا

از ضعف ناخن‌هایتان شکایت دارید؟ آیا اندکی که بلند می‌شوند، می‌شکنند؟ بهتر است به جای شکایت کردن این نکات را که از سایت دکتر کرمانی گرفته شده‌است، برای محافظت از ناخن‌های خود مد نظر داشته باشید.

از ضعف ناخن‌هایتان شکایت دارید؟ آیا اندکی که بلند می‌شوند، می‌شکنند؟ بهتر است به جای شکایت کردن این نکات را که از سایت دکتر کرمانی گرفته شده‌است، برای محافظت از ناخن‌های خود مد نظر داشته باشید.

۱ از ناخن‌گیر تیز استفاده کنید.

ناخن‌گیرهای کند باعث می‌شوند تا ناخن شما تحت فشار ناخن گیر ترک بخورد. بهتر است آنها را به صورت مستطیل ببرید و سپس گوشه‌های آنها را کمی گرد کنید تا دوام بیشتری داشته باشند.

۲ دستانتان را بیش از حد خیس نگاه ندارید.

بعد از حمام یا شنا سعی کنید انگشتان خود را خشک کنید، رطوبت به جا مانده بر روی ناخن‌ها خطر ابتلا به بیماری‌های قارچی را افزایش می‌دهد.

۳ از ناخن‌هایتان سوءاستفاده نکنید.

بهتر است به جای اینکه آنها را بر روی هر سطحی بکشید، با آنها در بزنید یا از آنها به عنوان پیچ گوشتی استفاده کنید، کمی مراقبشان باشید.

۴ ناخن‌ها را گاز نگیرید و پوست اطرافشان را نکنید.

پوست اطراف ناخن به منزله تخت خواب برای ناخن‌ها است، کندن پوست بیش از اندازه سبب می‌شود تا جایگاه ناخن آسیب ببیند و احتمال ابتلا به بیماری‌های قارچی افزایش یابد.

۵ زمان انجام کارهای خانه از دستکش استفاده کنید.

از شست‌وشوی ظرف‌ها تا تمیز کردن سرویس‌های بهداشتی، همه و همه قاتلان ناخن‌های شما محسوب می‌شوند. مواد شوینده قوی اصلا رابطه خوبی با ناخن‌های شما ندارند. البته آلودگی هم باعث کاهش دوام ناخن‌ها می‌شود. برای اینکه ناخن‌هایتان را از شر این بلایا در امان نگه دارید، بهتر است دستکش بپوشید.

۶ ناخن‌های خود را چرب کنید.

این تنها پوست نیست که از خشکی بیش از حد می‌رنجد. ناخن‌های شما نیز به رطوبت و چربی نیازمندند. سعی کنید آنها را با روغن کرچک که حاوی ویتامین E است چرب نمایید. روغن زیتون نیز می‌تواند برای دوام آنها مفید باشد.

۷ شیر و تخم مرغ آب‌پز بخورید.

کلسیم و روی را می‌توان به عنوان عناصر حیات بخش ناخن‌ها برشمرد، اضافه کردن تخم مرغ و شیر به وعده‌های روزانه می‌تواند از شکستن ناخن‌ها و پیدایش لکه‌های سفید بر روی آنها جلوگیری کند.

۸ ناخن‌های خود را لاک بزنید.

یک لایه نازک از لاک بر روی ناخن‌ها می‌تواند به استحکام آنها کمک کند، ولی به خاطر داشته باشید که لاک را بیشتر از یک هفته بر روی ناخن‌هایتان قرار ندهید. بهتر است که بعد از ۷ روز آنها را پاک کرده و به ناخن‌هایتان چند روز استراحت بدهید و بعد از آن دوباره لاک جدید بزنید.

۹ از مصرف استون خودداری کنید.

استون به سبب ساختار مولکولی اش، باعث خشکی ناخن‌ها و پوست اطراف آنها می‌شود. بهتر است که از محلول‌هایی که بر پایه استاتیت هستند برای پاک کردن لاک ناخن استفاده کنید.همچنین مشاهده کنید

سایت نامه نیوزسایت فراروسایت دیدارنیوزسایت تاپ نازسایت اکوایرانسایت لنداسپاسایت برترینهاخبرگزاری تحلیل بازارروزنامه ابتکارسایت ساعدنیوز