دوشنبه, ۲۹ اسفند, ۱۴۰۱ / 20 March, 2023
مجله ویستا

یک کلاه و ۱۰ نکته


یک کلاه و ۱۰ نکته

۱ اگر به اگزمای سرشتی، خشکی و حساسیت پوستی مبتلا هستید، کلاه پشمی نخرید.
۲ اگر سرمایی هستید و نمی‌توانید از خیر خریدن کلاه‌های پشمی بگذرید، حتما یک لایه پارچه نخی زیر آن بدوزید.
۳ …

۱ اگر به اگزمای سرشتی، خشکی و حساسیت پوستی مبتلا هستید، کلاه پشمی نخرید.

۲ اگر سرمایی هستید و نمی‌توانید از خیر خریدن کلاه‌های پشمی بگذرید، حتما یک لایه پارچه نخی زیر آن بدوزید.

۳ اگر پوست پیشانی، گونه‌ها یا گوش‌هایتان پس از استفاده از کلاه‌ جدید دچار قرمزی، التهاب و خارش شد، حتما به جنس کلاه حساسیت دارید، بنابراین بهتر است دیگر از آن استفاده نکنید.

۴ در صورت ابتلا به خشکی پوست، حتما پیش از استفاده از کلاه‌های زمستانی، پیشانی و سایر قسمت‌های سر و صورت خود را با کرم‌های نرم‌کننده، چرب کنید.

۵ بهتر است پدربزرگ‌ها هنگام گپ و گفت در پارک با دوستان قدیمی خود به جای روی چمن‌ها، روی صندلی یا گوشه و کنار درخت، کلاهشان را روی پا یا داخل جیبشان بگذارند. چسبیدن حشره‌های ریز به کلاه (به خصوص کلاه‌های پشمی) در پارک و فضاهای باز، دور از انتظار نیست. این حشره‌ها می‌توانند به لباس‌های دیگر هم نفوذ کنند و باعث بروز مشکلات متعدد پوستی مانند خارش و التهاب ناشی از گزیدگی بشوند.

۶ کلاه را پس از ورود به منزل، داخل کمد و کنار سایر لباس‌ها نگذارید. بهتر است قفسه جداگانه‌ای را به کلاه و شال اختصاص دهید تا آلودگی آنها باعث آلوده شدن سایر لباس‌ها نشود.

۷ اگر احساس می‌کنید موها و پوست سرتان عرق کرده و کلاهتان آلوده شده، بلافاصله آن را بشویید و در فضای باز خشک کنید تا به ناراحتی پوستی و عرق‌سوز شدن در ناحیه سر مبتلا نشوید.

۸ اگر موهایتان کم‌پشت است،‌ حتما در روزهای سرد سال از کلاه استفاده کنید تا امکان ابتلا به سرماخوردگی را در خود به حداقل برسانید.

۹ برای پیشگیری از عرق‌سوز‌شدن پوست‌سر، حتما پس از رسیدن به محوطه‌های سربسته، کلاه خود را دربیاورید تا سرتان کمی هوا بخورد.

۱۰ بهتر است پدربزرگ‌ها برای پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی، از کلاه‌هایی که گوش آنها را هم به خوبی می‌پوشانند، استفاده کنند.همچنین مشاهده کنید

سایت لنداسپاسایت ساعدنیوزروزنامه دنیای اقتصادخبرگزاری فارسسایت جمارانسایت مجله شبکهسایت نورنیوزسایت جهان صنعت نیوزسایت انصاف نیوزسایت دیجیاتو