پنجشنبه, ۳ فروردین, ۱۴۰۲ / 23 March, 2023
مجله ویستا

از کرمان تا تهران


از کرمان تا تهران

مسابقات لیگ برتر با دیدار پرسپولیس – مس دنبال می شود

۱) حالا دیگر وقتی می‌خواهیم از تیم‌های صدرنشین لیگ برتر نام ببریم، پرسپولیس را هم باید اضافه کنیم. با برد هفته گذشته پرسپولیس مقابل فولاد و سه امتیازی که آنها ده نفره به تماشاگرانشان در استادیوم آزادی هدیه کردند، حالا پرسپولیس هم از صدرنشین‌هاست. قرمزها حالا ۳۶ امتیازی هستند و در فاصله ۷ امتیازی با استقلال. با وجود این، بازی با مس کرمان دیداری نیست که همه انتظار برد راحت را در آن داشته باشند. مس که در چند بازی گذشته خیز زیادی برای صدر برداشته،‌در ورزشگاه باهنر کرمان روز سختی را برای پرسپولیس رقم می‌زند. این دیدار ساعت ۱۴:۳۰ پنجشنبه آغاز می‌شود.

۲) سایپا که بالاخره هفته گذشته به زمین سخت خورد و اولین شکست را در پنج بازی ابتدایی دوران سرمربیگری محمد مایلی‌کهن تحمل کرد، حالا این مرتبه باید در ورزشگاه انقلاب کرج میزبان داماش گیلان باشد. داماش که حتی پس از اضافه شدن امیر عابدینی‌ و استانکو به نیمکت هم هنوز تیم ایده‌آلی نشده و از قعر جدول فاصله نگرفته، امیدش به یک تساوی در بازی با سایپاست. سایپا غیر از شکست هفته گذشته، در چهار بازی دیگرش با محمد مایلی‌کهن ۱۰ امتیاز گرفته که آمار خوبی است. سوت آغاز بازی ۱۴:۳۰ پنجشنبه به صدا می‌آید.

۳) سپاهان که به فاصله ۷ امتیازی صدر جدول رسیده، پنجشنبه ساعت ۱۴:۳۰ باید به دنبال شکست ملوان در ورزشگاه تختی انزلی باشد. سپاهان که پس از سرمربیگری فرهاد کاظمی اوضاع خوبی دارد و حتی در بازی هفته گذشته با نمایش خوب محرم نوید‌کیا در ورزشگاه فولادشهر تماشاگران اصفهانی را به شانس قهرمانی تیم در لیگ برتر امیدوار کرد، حتی این شانس را دارد که پس از پیروزی بر ملوان در انزلی ذوب‌آهن تیم همشهری را از سر بگذراند و به رتبه دوم جدول رده‌بندی مسابقات لیگ برتر برسد.

۴) پیکان جمعه ساعت ۱۴:۳۰ در ورزشگاه رجایی قزوین میزبان راه‌آهن است. با اینکه پیکان در نیم فصل ابتدایی لیگ برتر از تیم‌های صدرنشین بود و حتی شانس زیادی هم برای قهرمانی در پایان نیم فصل داشت، حالا یک دوره نه چندان جالب را می‌گذارند. حتی شایعه برکناری علی‌اصغر مدیرروستا از نیمکت سرمربیگری پیکان، از آن اخباری است که هر روز می‌شنویم؛ و البته هر روز تکذیبیه آن صادر می‌شود. با وجود این باید انتظار داشت دیدار پیکان – راه‌آهن نمایش جذابی از آب در بیاید. تماشاگران قزوینی هم در هفته‌های گذشته به خوبی ثابت کردند که حتی در روزهای ناکامی هم پشت تیم‌شان هستند.

۵) ذوب‌آهن از سه بازی گذشته تنها دو امتیاز گرفته؛ آن هم در وضعی که اگر یکی از تساوی‌هایشان را با پیروزی عوض می‌کردند الان به صدر جدول چسبیده و شانه به شانه با استقلال ایستاده بودند. اما آنها فرصت‌های زیادی را از دست دادند تا به روزی برسند که سه امتیاز بازی با ابومسلم برایشان حکم مرگ و زندگی را داشته باشد. ذوب‌آهن که با مدیریت سعید آذری که این روزها جنگ رسانه‌ای با مدیران استقلال را آغاز کرده، دست کم باید در زمین چمن ببرد تا در صدر جدول باقی بماند. بازی ۱۴:۳۰ جمعه آغاز می‌شود.

۶) مقاومت سپاسی – استقلال‌اهواز. یک سو غلامحسین پیروانی سرمربی تیم المپیک ایران که به خاطر تعهد اخلاقی به مقاومت سپاسی فعلا روی نیمکت آنها هم می‌نشیند و از سوی دیگر اکبر میثاقیان که آمده بود استقلال اهواز را از بحران نجات دهد. به هر حال این نکته که بازی در ورزشگاه حافظیه شیراز انجام می‌شود را هم باید در کنار این ماجرا گذاشت تا همه در انتظار یک جنگ فوتبالی برای کسب سه امتیاز باشند. دیدار ساعت ۱۴:۳۰ جمعه انجام شود.

۷) باز هم مجید جلالی و باز هم دیدارهای خانگی. قطعا اگر سری به استادیوم تختی اهواز بزنید، می‌بینید که تماشاگران اهوازی چندان دل‌خوشی از مجید جلالی ندارند. از روزی که او روی نیمکت سرمربیگری فولاد نشسته، تیم در مسابقات خانگی نمایش خوبی نداشته و دیدارهای زیادی را با تساوی و شکست گذارنده؛ اما شاید این بار دیدار فولاد با برق شیراز این طلسم را بشکند. برق شیراز اصلا روزهای خوبی را نمی‌گذارد و پس از شکست چهار گله خانگی در بازی با استقلال، کمتر کسی می‌تواند تصور کند آنها برابر فولاد هم قد علم کنند.

۸) تیم بحران زده پیام مشهد میزبان تیم بحران زده دیگری به نام پاس همدان است. کاظم اولیایی مدیرعامل پاس همدان به وینگوبگوویچ سرمربی پاس همدان اولتیماتوم داده بود از هفته بیستم تا هفته بیست و پنجم لیگ برتر در پنج دیداری که پیش‌رو دارد، دست کم باید ده امتیاز بگیرد. بگوویچ فعلا در دو دیدار ابتدایی سه امتیاز گرفته و اگر این بازی را نبرد، دیگر رسیدن به این سقف کار ناممکنی می‌شود.

۹) جنجال مدیران صبای قم برسر جان واریو به سرانجام نرسید. با اینکه آنها فیلم سه کارت زردی که هافبک برزیلی استقلال در مسابقات لیگ برتر گرفته به کمیته انضباطی فرستادند، اما دست آخر فدراسیون فوتبال زیر بار نرفت و جان واریو می‌تواند در بازی استقلال – صبا به میدان برود. دیدار در استادیوم آزادی راس ساعت ۱۵ آغاز می‌شود. اگر تماشاگران استقلال گرمای حضور تیمشان درصدر جدول را به سرمای هوای تهران ترجیح دهند، استادیوم آزادی روز شلوغی را می‌گذارند. آرش برهانی سه اخطاره است و بازی نمی‌کند. فیروز کریمی هم به احترام تماشاگران استقلال روی نیمکت صبا نمی‌نشیند.همچنین مشاهده کنید

سایت تاپ نازروزنامه دنیای اقتصادخبرگزاری تحلیل بازارسایت ورزش سهسایت تابناکسایت دیدبان ایرانسایت الفسایت دیدارنیوزخبرگزاری ایرناخبرگزاری فارس