دوشنبه, ۲۸ خرداد, ۱۴۰۳ / 17 June, 2024
مجله ویستا

۷ مصرف روزانه کامپیوتر


آیا از کامپیوتر خود به بهترین نحو استفاده میکنید؟ منظورم استفاده تخصصی از کامپیوتر نیست بلکه آنچه میتواند روزانه در وقت شما به مقدار ریاد صرفه جویی کند. در این مطلب ۷ مورد …

آیا از کامپیوتر خود به بهترین نحو استفاده میکنید؟ منظورم استفاده تخصصی از کامپیوتر نیست بلکه آنچه میتواند روزانه در وقت شما به مقدار ریاد صرفه جویی کند. در این مطلب ۷ مورد مصرف روزانه کامپیوتر را برایتان مطرح میکنم تا با کمک آن بتوانید نه تنها در وقت خود صرفه جویی کنید بلکه پولی که بابت کامپیوتر داده اید را به بهترین شکل مصرف نمایید.

۱) اسپریت شیت

از اسپریت شیت میتوانید در ردیف کردن لیست ها استفاده کنید. حتی تنظیم مخارج روزانه منزل هم میتواند بوسیله این برنامه که نمونه آن Excel است ، انجام شود، آنرا فراموش نکنید.

۲) الگوهای آماده نامه

استفاده از الگوهای آماده بجای نوشتن هر نامه از ابتدا میتواند بشما کمک کند. استفاده از برنامه ای مانند word که دارای الگوهای آماده نامه نویسی است در این راستا کمک بزرگی محسوب میشود.

۳) ایمیل

بیایید از ایمیل برای تماس با دیگران استفاده کنیم که راهی سریع و ساده است.

۴) فکس مودم

اسناد و مدارکتان را به کمک فکس مودم کامپیوتری ارسال کنید. بدینوسیله میتوانید فقط با فشردن یک دکمه و بسادگی فکس بفرستید. استفاده از ماشین فکس های معمولی دردسر گرفتن شماره دستی، وارد کردن کاغذ را دارد که در فکس کامپیوتری این مشکلات وجود ندارند.

۵) برنامه contact manager جهت یادآوری به شما مهم است، برنامه ای مانند outlook .

میتوانید مسایل را به نحوی تنظیم کنید که در مواقع تنظیم شده، شما را آگاه کند. شماره های تلفن و آدرس ها را در این برنامه وارد کنید تا هم مرتب و منظم باشند و هم به سادگی قابل دسترس باشند. اطلاعات هر فرد را هم میتوانید در قسمت مربوط به آن فرد وارد کنید.

۶) جستجو در اینترنت

اطلاعات مورد نظرتان را به سرعت در اینترنت جستجو کنید، خرید کنید و اگر تحقیقی دارید، انجام دهید. با اینترنت، هر روز چیزی تازه یاد میگیرید.

۷) اسکنر

مدارک خود را به کمک اسکنر بصورت فایل کامپیوتری در آورید. وقتی فایلهای اسکن شده تان را مرتب کرده و به ردیف نگهدارید، دسترسی به آنها ساده تر است و نسبت به مدارک کاغذی، سریعتر است.