شنبه, ۹ مهر, ۱۴۰۱ / 1 October, 2022
مجله ویستا

حمله مجدد مدیر ورزشی باشگاه پس از صحبت های هافبك ایرانی هامبورگ به مهدوی كیا اولتیماتوم داد


بعد از انتقاد شدید توماس دال سرمربی هامبورگ و دیتمار بایرس دورفر مدیر ورزشی باشگاه از عملكرد مهدی مهدوی كیا در حضور ۲۵ دقیقه یی اش مقابل فرایبورگ, بایرس دورفر در پاسخ به صحبت های مهدوی كیا تندتر از قبل صحبت كرد به حدی كه روزنامه هامبورگر مورگن پست نوشت كه «اختلاف بین مهدوی كیا و هامبورگ قابل پیش بینی بود اما نه به این شدت»

مهدوی كیا در واكنشی به انتقادهای دال كه از بازی او مقابل فرایبورگ اصلاً رضایت نداشت و گفته بود «او حاضر نیست بجنگد و از

هم تیمی هایش حمایت كند»، پاسخ تندی داده بود: «اگر مربی توقع بیشتری از من دارد باید فرصت بیشتری هم به من بدهد.» همین پاسخ تند هم مدیر ورزشی هامبورگ را واداشت كه یك بار دیگر علیه مهدوی كیا حرف های تندی بزند. دیتمار بایرس دورفر در موضعگیری جدید خود گفته: «من مطئنم كه اگر مهدی خوب بازی می كرد مربی هم او را در تركیب قرار می داد اما در حال حاضر مستحق نیمكت نشینی است. مهدی به هیچ وجه انتظارات را برآورده نمی كند.» مدیر ورزشی هامبورگ قاطعانه گفت كه به زودی با مهدوی كیا و مشاورش رضا فاضلی جلسه خواهد گذاشت. او حتی گفت كه «اگر در بلند مدت دیدگاه مشتركی وجود نداشته باشد» جدایی هم محتمل است.

مهدوی كیا همچنان از این ایراد می گیرد كه در ماه فوریه مقابل ماینس، نورنبرگ و اشتوتگارت از ابتدا در تركیب اصلی قرار گرفت و هامبورگ در هر سه مسابقه پیروز شد اما او بعداً به ناحق دوباره روی نیمكت نشانده شد: «من در آن سه مسابقه خوب بازی كردم اما با این حال دوباره از تركیب اصلی بیرون گذاشته شدم. این وضعیت برای من دشوار است.»

بایرس دورفر هم از این حرف مهدوی كیا به خشم آمد: «احتمالاً قوه تشخیص مهدی مشكل پیدا كرده است! یا اینكه از عملكرد خودش ارزیابی درستی نمی كند.»

به نوشته «هامبورگر مورگن پست» بایرس دورفر روز دوشنبه تلفنی با رضا فاضلی صحبت كرده است و در همین هفته ممكن است قرار جلسه گذاشته شود. این روزنامه در ادامه نوشت كه مهدوی كیا در حال حاضر پیشنهاد خاصی ندارد و برای نیمكت نشینی در هامبورگ هم با درآمد سالانه ۳/۲ میلیون یورو (قرارداد تا سال ۲۰۰۷) گران است. «هامبورگر مورگن پست» پیش بینی كرده كه ششمین فصل مهدوی كیا در هامبورگ آخرین فصلش باشد.

صحبت های طرفین در روزنامه «دی ولت» هم بازتاب گسترده یی داشت. این روزنامه با انتشار صحبت های مسؤولان نوشت: «مهدوی كیا در هامبورگ دیگر نقشی ندارد و سران باشگاهش از آن یك راز نساخته اند.»

دی ولت برای بازی شنبه مقابل وردربرمن در دربی شمال آلمان پیش بینی كرده كه علی رغم محرومیت امیل امپنزا و سرگئی باربارز و مصدومیت بنیامین لائوت، مهدوی كیا باز هم روی نیمكت بنشیند.همچنین مشاهده کنید

سایت نامه نیوزروزنامه آفتاب یزدسایت جمارانسایت اقتصادآنلاینسایت ساعدنیوزسایت رویداد 24روزنامه همشهریسایت ورزش سهسایت مشرقسایت برترینها