دوشنبه, ۷ آذر, ۱۴۰۱ / 28 November, 2022
مجله ویستا

سقوط لوکا پشت خاکریز ستاره ها


سقوط لوکا پشت خاکریز ستاره ها

اتوبوس به نزدیک در ورزشگاه آزادی رسیده است رادیوی اتوبوس روشن و خبر های ورزشی در حال پخش است, «با توافق مسؤولان باشگاه پرسپولیس لوکا بوناچیچ به عنوان سرمربی جدید پرسپولیس انتخاب شد » در یک لحظه سکوتی معنادار در اتوبوس حکمفرما می شود

اتوبوس به نزدیک در ورزشگاه آزادی رسیده است. رادیوی اتوبوس روشن و خبر‌های ورزشی در حال پخش است، «با توافق مسؤولان‌ باشگاه پرسپولیس لوکا بوناچیچ به‌عنوان سرمربی جدید پرسپولیس انتخاب شد.» در یک لحظه سکوتی معنادار در اتوبوس حکمفرما می‌شود. نگاه‌ها به سمت افشین پیروانی دوخته می‌شود و کاملا از چهره‌اش مشخص است که عصبانی است. بازیکنان سعی می‌کنند کمتر حرف بزنند تا ببینند پیروانی چه تصمیمی می‌گیرد.

وقتی اتوبوس به تونل می‌رسد افشین نخستین نفری است که از آن پیاده می‌شود و به سمت رختکن می‌رود. شاید هر کس دیگر هم به جای او بود اینقدر عصبانی می‌شد. درست ۲ ساعت قبل از بازی خبر می‌رسد که جانشین او در راه است و افشین بعد از بازی باید عطای کار را به لقایش ببخشد. خبر زود‌تر از آنچه همه فکرش را میکنند به گوش انصاری‌فرد می‌رسد و او مثل باد خودش را به رختکن می‌رساند تا قبل از بازی تیم را شارژ روحی کند.

از در رختکن که وارد می‌شود پیروانی را مورد خطاب قرار می‌دهد و می‌گوید: «فعلا تصمیم ندارم تغییری در کادر فنی به وجود بیاورم. با جدیت به کارت ادامه بده، چون من از تو حمایت می‌کنم.» تمام این اتفاقات قبل از بازی افتاد تا پیروانی که روحیه‌اش را باخته بود با حمایت همه‌جانبه مدیر عامل پا به میدان مسابقه با فولاد بگذارد. او که در این مسابقه کمی هم خوش‌شانس بود، پس از شکست دادن فولاد، انصاری‌فرد را وادار کرد که در راستای حرف‌هایش از همان ورزشگاه آزادی با موبایلش به اعضای هیات مدیره زنگ بزند و بگوید تصمیم خود را گرفته و لوکا بوناچیچ را نمی‌خواهد! او برای اینکه ادعایش را ثابت کند این حرف را در جمع رسانه‌ها هم زد تا سند و مدرکی باشد بر اینکه گفته‌اش مورد تایید قرار بگیرد. این اتفاق افتاد و پیروانی شاد و خوشحال در جمع خبرنگاران در کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد تا با غرور به همه بگوید که من سرمربی هستم. اما شاید خیلی‌ها از اختلافاتی که در روزهای گذشته در باشگاه پرسپولیس افتاده با خبر نباشند.

همه آنها فکر می‌کنند که انصاری‌فرد تنها به دلیل اینکه پیروانی در اتوبوس بغض کرده بود و از اعلام نام سرمربی جدید پیش از بازی ناراحت شده بود تصمیم به انجام این کار گرفته است اما حکایت چیز دیگری است؛ باز هم اختلاف و باز هم تفاوت نظر. این بار این اختلاف بین هدایتی و انصاری‌فرد شکل گرفته است. از روزی که خبر توافق لوکا با پرسپولیسی‌ها رسانه‌ای شد انصاری‌فرد بار‌ها مصاحبه کرده و گفته که خبری در این باره ندارد و پیوستن لوکا به این تیم منتفی است. از این موضوع، حتی آنهایی که ریز مسائل‌ فوتبال را دنبال نمی‌کنند، می‌توانند به راحتی بفهمند که این وسط اختلافی وجود دارد که باعث انتشار اخبار ضد و نقیض از باشگاه می‌شود. دیروز خبری از باشگاه سرخپوشان به بیرون درز کرد که مسائل‌ حاشیه‌ای پرسپولیس را وارد فاز جدیدی می‌کند.

کمتر کسی می‌تواند به ذهنش خطور دهد که انصاری‌فرد و هدایتی با هم اختلاف داشته باشند اما وقتی هدایتی اعلام می‌کند که لوکا سرمربی شده است و از آن طرف انصاری‌فرد و فرخزادی آن را تکذیب می‌کنند چه دلیلی غیر از اختلاف می‌تواند وجود داشته باشد. ولی شاید مطرح کردن این اختلاف هم وسیله‌ای باشد برای گمراه کردن افکار عمومی از ماجرای اصلی! قضیه از این قرار است که وقتی نام لوکا بوناچیچ به عنوان کاندیدای اصلی سرمربیگری پرسپولیس مطرح شد، سه نفر از بازیکنان این تیم در جلسه‌ای که با انصاری‌فرد برگزار می‌کنند به نمایندگی از بقیه بازیکنان از مدیر عامل می‌خواهند تا لوکا را به پرسپولیس نیاورند. دلیل آنها هم این بوده که بازیکنان، با اخلاق بوناچیچ مشکل دارند و چه بسا اگر لوکا سرمربی شود آنها برای پرسپولیس بازی نکنند!

شاید باور کردن این موضوع برای خیلی‌ها سخت باشد اما این اتفاق افتاده است و بازیکنان پرسپولیس اجازه ندادند تا لوکا روی نیمکت پرسپولیس بنشیند. با این شرایط می‌توان تنها به حال پرسپولیس و تیمی این‌چنینی که بازیکنانش سرمربی را انتخاب می‌کنند تاسف خورد. آنها از طرف چه کسی خط گرفته‌اند یا به حمایت از چه کسی برآمده‌اند، مشخص نیست اما آنچه معلوم است کار تا جایی پیش رفته که حتی علیرضا نیکبخت‌واحدی هم که در بازی با فولاد روی نیمکت نشسته بود از پیروانی حمایت کرده و گفت افشین باید در تیم بماند و مسؤولان‌ باشگاه باید به او فرصت بدهند. آنها به خوبی می‌دانند که لوکا مربی باج‌بدهی نیست و حضور او شاید خط قرمزی باشد بر مانور آنها در پرسپولیس! اما نکته‌ای دیگر که در اینجا مطرح است بحث بر سر روزنامه پیروزی و اخباری که در این روزنامه به چاپ می‌رسد، است؛ روزنامه‌ای که منتسب به حاج‌عباس‌انصاری‌فرد است و اگر اغراق نباشد این روزها به کانون فکری چارت مدیریتی پرسپولیس مبدل شده است.

این شائبه وقتی رنگ واقعیت به خودش می‌گیرد که آنها در چاپ روز پنجشنبه‌شان مطلبی را کار کرده بودند که گزینه‌های احتمالی پرسپولیس را مشخص می‌کرد. در آن مطلب نوشته شده بود که اگر مصطفی دنیزلی در ترکیه مربیگری نمی‌کرد بدون شک سرمربی اصلی پرسپولیس بود اما درباره لوکا که قسمت اصلی ماجراست هم آورده بودند که با توجه به اخلاق تند این مربی و جوی که در پرسپولیس حاکم است این مربی شانس نشستن روی نیمکت پرسپولیس را ندارد. اتفاقا همین طور هم شد و هر چه از مرکز فرماندهی باشگاه مخابره شد اتفاق افتاد. حالا لوکا هیچ شانسی برای هدایت پرسپولیس ندارد. سرمربی پرسپولیس کسی است که... اصلا روزنامه پیروزی را بخوانید!

مرتضی رضاییهمچنین مشاهده کنید

خبرگزاری ایرناسایت دیپلماسی ایرانیروزنامه ایرانخبرگزاری تسنیمسایت اقتصادنیوزسایت انصاف نیوزسایت دیدبان ایرانروزنامه شهروندروزنامه توسعه ایرانیسایت ساعدنیوز