شنبه, ۷ خرداد, ۱۴۰۱ / 28 May, 2022
مجله ویستا

چه دستکشی بپوشیم؟


شاید در نگاه اول لوکس و کمی غیرضروری به نظر برسد اما اگر یکبار تجربه یخ‌زدن دست‌هایتان را داشته باشید و اینکه چطور از کار و زندگی می‌توانید بیفتید و حتی کمی هم عصبی شوید دیگر …

شاید در نگاه اول لوکس و کمی غیرضروری به نظر برسد اما اگر یکبار تجربه یخ‌زدن دست‌هایتان را داشته باشید و اینکه چطور از کار و زندگی می‌توانید بیفتید و حتی کمی هم عصبی شوید دیگر به «دستکش» با این دید نگاه نمی‌کنید و در انتخاب دستکش مناسب کمی وسواس به خرج می‌دهید...

دستکش علاوه بر وجه کاربردی خود، چه بخواهیم و چه نخواهیم، می‌تواند نقش بسزایی هم در تغییر ظاهر ما داشته باشد؛ البته به این شرط که با دقت و سلیقه انتخاب شده باشد. این هفته در صفحه «مد و سلامت» چند پیشنهاد برای انتخاب مدل دستکش و چند توصیه برای ضرورت پوشیدن دستکش برای شما داریم که می‌خوانید.

دستکش نیمه‌انگشتی جیب‌دار پشمی

این دستکش گرم و نرم پشمی با قرارگرفتن قسمت مچ آن روی مچ دست شما گرما را درون خود حفظ می‌کند. حلقه اتصال موجود در قسمت مچ دستکش به شما کمک می‌کند که با وصل‌کردن دستکش‌هایتان به هم از گم‌شدنشان جلوگیری کنید.

دستکش کرکی

مناسب دختر و پسرهای نوجوان که پوشش ضدآب داخل دستکش آن را منحصربه‌فرد می‌کند. این دستکش بیشتر مناسب فصل باران و برف است که بچه‌ها می‌خواهند شیطنت کنند و احتمالا برف‌بازی.

دستکش پشمی دخترانه

این دستکش‌های زیبای دخترانه ۲۴ سانتی‌متر طول دارد. در قسمت پایین آن خز دوخته شده که می‌تواند در گرم‌ نگه‌داشتن دستان شما تاثیر نسبتا زیادی داشته باشد. نوع طراحی و رنگ‌بندی‌اش آن را برای هماهنگ‌کردن با لباس‌های رسمی و مهمانی مناسب‌تر کرده است. مواد به کار رفته در دستکش ۶۰ درصد پشم، ۲۰ درصد نایلون و ۲۰ درصد خز مصنوعی است.

دستکش با پشم بره و بند چرمی

جنس آن ۶۰درصد پشم بره و ۲۰ درصد نایلون و ۲۰ درصد موی خرگوش است. ظاهری شیک و ساده دارد. طرح آن برش‌دار است و روی مچ آن بندی چرمی قرار گرفته که ظاهر آن را زیباتر می‌کند. رنگ‌های آن قهوه‌ای، بژ، قرمز، خاکستری، سیاه و بنفش است.

دستکش زنانه کشی با خز مصنوعی

جنس این دستکش پارچه‌ای، کشی است و در قسمت پایین مچ خز مصنوعی دارد. الیاف به کاررفته در آن ۱۲ درصد اسپندکس و ۸۸ درصد نایلون است. کشی‌بودن، نرم و بادوام بودن و داشتن منفذهای تنفسی از خصوصیات این دستکش است. جنس و ظاهر آن ایده‌آل خانم‌ها برای هماهنگ‌کردن با لباس‌های پاییزی و زمستانی است.

دستکش کلاهدار پشمی، چرمی و نیمه انگشتی

کف دست این دستکش از جنس چرم است و انگشت‌ها و کلاهک‌ دستکش پشمی است. این دستکش صددرصد پلی‌استر پشمی است، نرم و گرم است و قابلیت سریع خشک‌شدن را دارد. کلاهک پشمی آن در مواقعی که استفاده نمی‌شود به پشت دستکش متصل می‌شود. یکی از نکات جالب این دستکش این است که علاوه بر چهارانگشت، انگشت شست هم کلاهک مخصوصی دارد. ظاهر دستکش آن را مناسب ست‌کردن با لباس‌های اسپرت و غیررسمی کرده است.

دستکش چرمی مردانه

این دستکش شیک مردانه کاملا چرمی است که درون آن از جنس پشمی است و دست شما را گرم نگه می‌دارد لایه چرم دستکش هم ضدآب است. طرح آن برش‌دار است و روی آن دوخت دارد.

دستکش گرم زمستانه

کف این دستکش با عایق حرارتی تقویت شده و مچ آن چسبی و قابل‌تنظیم است. قسمت پایین مچ آن از جنس کشباف پشمی است که به صورت جداگانه به دستکش وصل شده است.

سمیرا امینهمچنین مشاهده کنید

خبرگزاری ایسناروزنامه ابتکارروزنامه آرمان ملیخبرگزاری اسپوتنیکخبرگزاری تحلیل بازارسایت رویداد 24خبرگزاری صدا و سیماسایت دیدبان ایرانسایر منابعسایت اکوایران