چهارشنبه, ۱۲ بهمن, ۱۴۰۱ / 1 February, 2023
مجله ویستا

فوتبال آرسنال بدون آنری تماشایی نیست


فوتبال آرسنال بدون آنری تماشایی نیست

آنری ۲۹ ساله نزدیك به یك دهه در آرسنال حضور داشت و جزو وفادارترین بازیكنان بود این وفاداری و حضور مستمر نیز در كسب محبوبیت او كم تأثیر نبوده است

انتقال تیه ری آنری، بازیكن خوب و ارزنده آرسنال و تیم ملی فوتبال فرانسه به بارسلونا خبر تكان دهنده ای برای لیگ برتر فوتبال انگلستان بود؛ مردی كه توانست همطراز وین رونی، بازیكن منچستریونایتد مطرح شود و در برخی صحنه ها با جای گیری خوب خود فراتر از همه مهاجمان جزیره باشد. هواداران توپچی ها بیش از هر فرد دیگری از این انتقال ضربه می بینند زیرا دیگر شاهد هنرنمایی بازیكن محبوب خود نیستند.

بی تردید گلزنی آنری در كسب این محبوبیت بی تأثیر نبوده و خروج او بیش از پیش حاشیه ها را به جمع توپچی ها می آورد؛ حاشیه هایی كه از چند ماه پیش و پس از خروج دیوید دین، نایب رییس باشگاه آرسنال آغاز شد.

حضور این شخص در كنار آرسن ونگر، سرمربی فرانسوی آرسنال باعث می شد كادر فنی آرسنال در زمینه جذب بازیكنان از نظر مالی، تكنیكی و تاكتیكی با كمترین مشكلی مواجه شود. بی تردید حتی اگر آرسن ونگر در تیم حضور داشته باشد، آرسنال نمی تواند قهرمان شود زیرا دیگر آنری وجود ندارد كه بتواند فرصت های غیرقابلاستفاده را به گل زیبایی تبدیل كند. آنری ۲۹ ساله نزدیك به یك دهه درآرسنال حضور داشت و جزو وفادارترین بازیكنان بود.

این وفاداری و حضور مستمر نیز در كسب محبوبیت او كم تأثیر نبوده است. وی در مدت حضور خود در آرسنال ۲ بار قهرمان لیگ برتر شد و ۳ عنوان قهرمانی جام حذفی را به دست آورد. همچنین آنری ۳۶۴ بار با پیراهن آرسنال به میدان رفت و توانست ۲۲۶ گل به ثمر برساند كه در نوع خود آمار خوب وقابل توجهی است.

در زمان حضور دیوید دین او پیش از بازی و در حین ۲ نیمه كنار ونگر حضور داشت و سعی می كرد از نظر روحی انگیزه های تیم را بالا ببرد. هنوز به درستی مشخص نیست «تی تی» به چه دلیل قصد جدایی از این تیم لندنی را داشته امامهمترین دلیل، عدم ثبات در وضعیت آرسن ونگر است. آنری در مصاحبه ای كه با روزنامه انگلیسی سان چاپ لندن انجام داده ،گفته است:« از سپتامبر ۱۹۹۶ كه در آرسنال حضور داشتم، آرسن ونگر جزیی از خاطره فوتبالی من بوده است. نمی توانستم بدون او در آرسنال بمانم.»

آنری در ادامه افزود: «بارسلونا باشگاه ریشه داری است و فوتبال زیبایی به نمایش می گذارد. فكر می كنم در نوكمپ راحت تر خواهم بود اما دلم برای هواداران آرسنال كه همیشه و در همه حال از من حمایت می كردند تنگ می شود. آرسن ونگر مربی ای بود كه هیچ گاه بازیكنان را در لیست فروش قرار نمی داد؛ مگر آنكه بازیكن بهتری پیدا می كرد.»

پیش از آنری نیز بازیكنانی نظیر آنلكا، امانوئل پتی، مارك اورمارس و پاتریك ویه را كه همگی فرانسوی بودند در آرسنال حضور داشتند و در ادامه به باشگاه های بزرگی پیوستند و بازی های خوبی را نیز به نمایش گذاشتند. آنری نخستین بازیكنی نیست كه از توپچی ها جدا می شود. اگر او می توانست در آرسنال پیشرفت كند مسلماً در فكر جدایی از این باشگاه نبود. از سوی دیگر كمتر كسی حاضر است از رقم قرارداد ۳۲ میلیون دلاری چشم پوشی كند.

حال و هوای خاص فوتبال اسپانیا نیز باعث می شود بازیكنان مطرح جهان هوس كنند به لالیگا هم سری بزنند!آنری در فینال لیگ قهرمانان اروپا سال ۲۰۰۶ مقابل بارسلونا قرار گرفته بود و با سبك و سیاق فوتبال این تیم آشنا است.

كمتر كسی گمان می كند با خروج آنری و دین، ونگر علاقه چندانی به حضور در جمع توپچی ها داشته باشد زیرا اطمینان دارد با كوچكترین اشتباه و ضعفی همه هواداران آرسنال خواستار خروج او از آرسنال خواهند شد.آنری در قلب هواداران آرسنال و همه فوتبالدوستان جهان جاودانه خواهد ماند. باید دید این بازیكن می تواند با شرایط بازی در لالیگا كنار بیاید و كنار ساموئل اتوئو، رونالدینیو، پویول ، مسی و ژاوی موفق باشد یا خیر؟همچنین مشاهده کنید

خبرگزاری مهرسایت اقتصاد 24سایت برترینهاسایت اکوایرانسایت فراروخبرگزاری تحلیل بازارسایت تابناکسایت همشهری‌آنلاینخبرگزاری ایسناسایت رویداد 24