شنبه, ۱۹ آذر, ۱۴۰۱ / 10 December, 2022
مجله ویستا

این ۷ نفر


این ۷ نفر

دربی میلان, جذابتر از همیشه با برتری اینتر خاتمه یافت میلان در سالیان اخیر بردهای پرشمارتری به دست آورد اما هیچ گاه نتوانست در پایان یك دربی چنین دیدنی, رقیب را مغلوب كند

● نگاهی دیگر به دربی میلان

دربی میلان، جذابتر از همیشه با برتری اینتر خاتمه یافت. میلان در سالیان اخیر بردهای پرشمارتری به دست آورد اما هیچ گاه نتوانست در پایان یك دربی چنین دیدنی، رقیب را مغلوب كند. بهتر است با گلزنان بازی بزرگ شنبه آشنا شویم.

● كلارنس سیدورف

مرد ویژه ال مادونینا. او نیز با لباس ۲ تیم، این بازی بزرگ را تجربه كرده اما برخلاف كرسپو قبل از دیدار اخیر سابقه گلزنی را داشت. شوت او با برخورد به پای مدافعان اینتر درون چهارچوب جای گرفت اما برخلاف جدال ۳ فصل پیش آنچنان شادی نكرد.

● آلبرتو گیلاردینو

اخیراً جوان سر به راهی شده و ازدواج كرده اما نشان داد هنوز حاشیه ها را فراموش نكرده است، هرچند ضربه سر او كاملاً خشك و بدون تنوع زده شد.

● كاكا

از زمان حضور در دربی میلان، گل های حساسی به ثمر رسانده و این بار نیز ترك عادت نكرد. ضربه مرد برزیلی، این دربی را وارد تاریخ كرد، هرچند ثمری نداشت.

● هرنان كرسپو

او با لباس هر ۲ تیم، این مسابقه را تجربه كرده اما قبل از مسابقه اخیر هرگز موفق به گلزنی نشده بود. هرنان در تمام دوران فوتبال خود یك مهاجم صرف محسوب می شد. چه هنگام حضور در پارما، چه به وقت پوشیدن پیراهن لاتزیو و میلان او گل زد و به شادی پرداخت و درست نكته اساسی همین جا نهفته بود: «برای هواداران میلان احترام زیادی قایلم اما نمی توانستم احساس زیبای گلزنی در دربی را پنهان كنم.»

● دژان استانكوویچ

مرد دربی رم این بار در ال مادونینا درخشید. شوت دیدنی بچه صرب جای هیچ عكس العملی باقی نگذاشت. در مورد او نیز اشك های پس از پایان بازی در خاطره ها ماند.

● زلاتان ابراهیموویچ

زمانی چراغ قرمز محل سكونت خود را دستكاری می كرد اما وقتی بزرگتر شد، دست به كار عجیب تری زد و قلب هواداران را از جا كند. از یك جهت زلاتان باعث برتری اینتر شد. با توجه به تغییرات میلان در نیمه دوم هر لحظه احتمال جبران ۲ گل وجود داشت اما زلاتان در گرماگرم شروع حملات میلان، روی یك ضدحمله، امید طرفداران قرمز و مشكی ها را از بین برد.

● ماركو ماتراتزی

جنجال سازترین بازیكن فینال جام جهانی با ضربه سری دیدنی گل زد. هواداران بی طرف فوتبال بلافاصله پس از گل او گفتند مگر می شود ماركو فقط با همین ضربه سر خود را نشان دهد؟ نه! اصلاً امكان نداشت. او پیراهن خود را درآورد و نوشته ای را كه معلوم نبود چه مضمونی داشت به هواداران نشان داد. جریمه او، اخراجی بود كه اوضاع دربی را دگرگون كرد.همچنین مشاهده کنید

سایت خبرآنلاینروزنامه شرقسایت نامه نیوزخبرگزاری باشگاه خبرنگارانخبرگزاری ایرناخبرگزاری فارسسایت دیدارنیوزسایت فراروسایت تابناکروزنامه شهروند