دوشنبه, ۴ مهر, ۱۴۰۱ / 26 September, 2022
مجله ویستا

طرفداران فوتبال مراقب باشند


طرفداران فوتبال مراقب باشند

در زمان باخت تیم، افراد ۱۶درصد و در زمان برد تیم ۹ درصد به نسبت مواقع عادی تفاوت در حجم غذا خوردن پیدا می کنند.

پزشکان انگلیسی دریافتند که میزان اشتها، نوع تغذیه و پای بندی به رژیم غذایی سالم در طرفداران فوتبال به برد و باخت تیم محبوبشان بستگی دارد.

این مطالعات نشان داد افراد هنگامی که تیم مورد علاقه شان می برد، رژیم غذایی سالم خود را حفظ می کنند و معمولا پرخوری نمی کنند، در عوض هنگامی که تیم مورد علاقه ی آنها می بازد، بیشتر غذا می خورند و بیشتر به سمت غذاهای ناسالم و فست فود تمایل پیدا می کنند. بر اساس این بررسی در زمان باخت تیم، افراد ۱۶درصد و در زمان برد تیم ۹ درصد به نسبت مواقع عادی تفاوت در حجم غذا خوردن پیدا می کنند.

در هنگام باخت تیم های فوتبال، طرفداران اغلب غذاهایی مانند همبرگر، چیپس، نوشابه، شکلات، شیرینی و غذاهای فرآوری شده می خورند در حالی که در مواقع برد تیم بیشتر از سالاد، ماست و غذاهای سالم و کم چرب استفاده می کنند.

متخصصان معتقدند علت این تغییر در عادات غذایی، پناه بردن به غذا و پرخوری برای رهایی از استرس شدید است که باید ریشه یابی شده و به صورت آگاهانه کنترل شود زیرا این حالت به تدریج موجب اضافه وزن، چاقی و عوارض چاقی از جمله بیماری های قلبی عروقی می گردد.همچنین مشاهده کنید

روزنامه ابتکارسایت مثلث آنلاینسایت فرادیدسایت مجله شبکهسایت نامه نیوزسایت زومیتروزنامه همشهریخبرگزاری تسنیموبگردیسایت فرارو