دوشنبه, ۴ مهر, ۱۴۰۱ / 26 September, 2022
مجله ویستا

انگلستان و ناامیدی


انگلستان و ناامیدی

از آن دوران زمان زیادی نمی گذرد دورانی كه هواداران فوتبال انگلستان پس از هر پیروزی تا صبح در خیابان ها به شادی می پرداختند و خود را به آسمان نزدیك تر می دیدند

از آن دوران زمان زیادی نمی گذرد؛ دورانی كه هواداران فوتبال انگلستان پس از هر پیروزی تا صبح در خیابان ها به شادی می پرداختند و خود را به آسمان نزدیك تر می دیدند. زمانی را به یاد داریم كه با یك كارت قرمز هزاران هوادار ناراحت می شدند و با یك پنالتی صدها طرفدار به خیابان ها می ریختند و باز پنالتی هایی را در خاطر نگه داشتیم كه یكی پس از دیگری از بین می رفت و همچنین خاطرات تلخی كه تكرار می شد.

اكنون ۶ ماه از آن تاریخ می گذرد و انگلستان متحول و دگرگون شده است. آنها دیگر «اسون گوران اریكسون» سوئدی (كه نزدیك به ۶ سال روی نیمكت این تیم نشست) را در اختیار ندارند، همین طور دیوید بكهام كه بهترین سال های بازیگری خود را درمنچستریونایتد گذراند و از همان جا تا بازوبند كاپیتانی تیم ملی پیش رفت.

دیگر مقدونیه از نام بزرگ انگلستان نمی هراسد. در این ۶ ماه اتفاقات زیادی در تیم ملی انگلستان افتاده است. شیرهای سپید با شكست مقابل پرتغال از جام جهانی حذف شدند و یك ملت پرامید را غرق اندوه كردند.استیو مك كلارن (او زمانی مربی میدلزبرو بود) بر جای اریكسون تكیه زد و در نخستین اقدام خود برای افزایش سرعت تیمی انگلستان «دیوید بكهام» را كنار گذاشت. دیوید هرچند در پایان جام جهانی اعلام كرده بود كه دیگر بازوبند كاپیتانی را بر بازو نخواهد بست اما «مك كلارن» حتی نام او را در لیست نفرات تیم نیز قرار نداد.

اریكسون سرمربی سابق تیم ملی انگلستان می گوید:«فكر می كنم در جام جهانی یكی از بهترین و پرانگیزه ترین تیم های ملی ادوار اخیر را در اختیار داشتیم.»اریكسون در پاسخ به این سؤال كه دوست داشتید در چه مرحله از جام جهانی با برزیل رو به رو می شدید، گفت:« دوست داشتم درنیمه نهایی مقابل برزیل قرار می گرفتیم. مطمئن هستم آنها را شكست می دادیم.»

رقابت های مقدماتی یورو ۲۰۰۸ در انتظار انگلستان و اروپا است و برای مردان جزیره دیدار ماه مارس مقابل اسرائیل بسیار حساس تلقی می شود.

پس از این رقابت ها، جام جهانی ۲۰۱۰ از راه خواهد رسید.آنجا دیگر «اسون گوران اریكسون» و یا«الف رمزی» حضور ندارند. استیو مك كلارن كاری سخت در پیش دارد زیرا تنها ۲ سال بعد انگلستان میزبان المپیك خواهد بود؛ بنایراین مجبور است قدرت میزبان آینده المپیك را به رخ بكشد.«جان تری» نایب كاپیتان انگلستان گفت:« فكر می كنم كمی از تب و تاب آن روزها دور شده ایم كه امری طبیعی است.

اگر تیم ملی بازی خوبی به نمایش بگذارد، مسلماً مردم انگلستان (كه فوتبال جزیی از زندگی آنها محسوب می شود) به وجد می آیند و همچون گذشته تا صبح ما را در خیابان ها تشویق می كنند.» «ریو فردیناند» از تأثیرگذارترین بازیكنان انگلستان نیز اعلام كرد پیش از آغاز جام جهانی ۲۰۰۶ به فتح جام خیلی امید داشتیم. هنگامی كه اریكسون در رأس كار بود هیچ كس مشكلی نداشت و همه با نظم و ترتیب عمل می كردند.استیون جرارد نیز می گوید تیمی كه به جام جهانی رفت، شامل نسل طلایی بازیكنان بود.

نفرات جدید كه به اردوی انگلستان آمده اند (مانند تئو والكات) باید از پیشینه این فوتبال دفاع كنند. استیو مك كلارن موظف است چنین نكاتی را به نفرات جدید بیاموزد تا در یورو ۲۰۰۸ وجام جهانی ۲۰۱۰ به مقامی شایسته و در خور دست یابند و باعث شوند بار دیگر هواداران فوتبال انگلستان در سرما و زیر باران شدید به ورزشگاه ها بیایند، شاهد بازی خوب تیم ملی كشورشان باشند و تا صبح در خیابان ها برای پیروزی تیمشان به جشن و پایكوبی بپردازندهمچنین مشاهده کنید

سایت انتخابسایت دیدارنیوزروزنامه شرقسایت انصاف نیوزروزنامه دنیای اقتصادسایت زومیتسایت برترینهاسایت اقتصادنیوزسایت نورنیوزسایت سلام نو