پنجشنبه, ۱۴ مهر, ۱۴۰۱ / 6 October, 2022
مجله ویستا

چک‌ لیست جراحی تعویض مفصل


چک‌ لیست جراحی تعویض مفصل

جراحی جایگزینی مفصل، با افزایش شمار افرادی که به سنین بالا می‌رسند، دارد به عملی رایج بدل می‌شود.
اما بهبود حرکت و برطرف‌‌شدن درد، در مفصل زانو یا ران جایگزین‌شده، به طور …

جراحی جایگزینی مفصل، با افزایش شمار افرادی که به سنین بالا می‌رسند، دارد به عملی رایج بدل می‌شود.

اما بهبود حرکت و برطرف‌‌شدن درد، در مفصل زانو یا ران جایگزین‌شده، به طور فوری رخ نمی‌دهد، و دانستن اینکه از جراحی و فیزیوتراپی پس از آن چه انتظاری باید داشته باشید، می‌تواند به بهبودی سریع‌تر و بهتر شما کمک کند.

پیش از اینکه به زیر چاقوی جراحی بروید، این نکات را در نظر داشته باشید:

از خودتان این سوال‌ها را بکنید:

آیا درد مفصل‌تان باعث اشکال در به خواب‌رفتن شما می‌شود؟ ٱیا فعالیت‌های روزمره مانند ایستادن یا بالارفتن پله‌ها شما را ناراحت می‌کند؟ اگر به هریک از سوالات پاسخ "آری" می‌دهید، جایگزینی مفصل را مورد ملاحظه قرار دهید.

در مورد جراحی بحث کنید:

اگر پزشک‌تان معتقد است،که شما از جراحی تعویض مفصل نفع می‌برید، از او بخواهید شما را به یک جراح ارتوپد معرفی کند.

اطلاعات بیشتر کسب کنید:

در مورد چگونگی آماده‌شدن برای عمل، اینکه جراحی شامل مواردی می‌شود، زمان دوره نقاهت و فیزیوتراپی پس از آن اطلاعات به دست آورید.

جراحی‌های جایگزین را در نظر داشته باشید:

در صورت دسترسی از جراحی تعویض مفصل با حداقل تهاجم استفاده کنید، که نیاز به برش‌های کمتر و کوچکتر و معمولا ماندن کمتر در بیمارستان و دوره‌های نقاهت کوتاه‌تر دارد.

در مورد داروهای‌‌تان صحبت کنید:

پیش از جراحی، به پزشک‌‌تان در مورد همه داروهایی که مصرف می‌کنید از جمله داروهای گیاهی و ویتامین‌ها، توضیح دهید، تا جراحی‌تان دچار عارضه نشود.

برای دوره نقاهت آماده باشید:

سالمندانی که از جهات دیگر سالم هستند، می‌توانند انتظار داشته باشند که چهار تا پنج روز پس از جراحی از بیمارستان مرخص شوند.

فیزیوتراپی را در رده اول قرار دهید: در صورتی که می‌خواهید بهبودی سریع و مناسبی داشته باشید، فیزیوتراپی توصیه‌شده برای شما یک ضرورت است.همچنین مشاهده کنید

روزنامه همشهریسایت اقتصادآنلاینسایت مثلث آنلاینخبرگزاری ایسناسایت جمارانسایت نورنیوزسایت تجارت نیوزسایت دیدارنیوزسایت دیجیاتوسایت خبرآنلاین