سه شنبه, ۱۱ بهمن, ۱۴۰۱ / 31 January, 2023
مجله ویستا

کاهش چین و چروک زیر چشم با مواد طبیعی


کاهش چین و چروک زیر چشم با مواد طبیعی

با بالا رفتن سن چین و چروک در قسمت های متعدد به خصوص روی صورت آشکار می شود. در پیری زودرس، خط های زیر چشم در سن ۲۰ سالگی دیده می شود و علت عمده آن شیوه زندگی نادرست و زندگی پراسترس …

با بالا رفتن سن چین و چروک در قسمت های متعدد به خصوص روی صورت آشکار می شود. در پیری زودرس، خط های زیر چشم در سن ۲۰ سالگی دیده می شود و علت عمده آن شیوه زندگی نادرست و زندگی پراسترس می باشد. علاوه بر آن قرار گرفتن پوست در معرض نور خورشید نیز یکی از عوامل بروز این مشکل است. در این مطلب به نقل از «MSN» به این موضوع پرداخته ایم که امیدواریم مفید واقع شود.

چگونه می توان چین و چروک زیر چشم را کاهش داد؟

آب رسانی به بدن؛ به طور روزانه آب زیاد مصرف کنید زیرا آب نقش مهمی در طراوت و شادابی پوست دارد. آب با دفع سموم از بدن، پوست را تازه و با افزایش خاصیت ارتجاعی، پوست را کمتر مستعد چین و چروک می کند. پنبه آغشته به گلاب یا آب سرد را روی چشم قرار دهید.

از خیار استفاده کنید؛ این کار علاوه بر کاهش چین و چروک، سیاهی دور چشم را نیز درمان می کند. می توانید روزانه به مدت ۱۵دقیقه حلقه های خیار روی چشم قرار دهید یا قبل از خواب پنبه آغشته به آب خیار روی چشم قرار دهید. قرار دادن خیار رنده شده روی چشم به مدت ۳۰دقیقه نیز موثر است.

سفیده تخم مرغ؛ مالیدن سفیده تخم مرغ دور چشم، در عرض چند هفته اثر خودش را نشان می دهد.

روغن مناسب انتخاب کنید؛ یکی از بهترین درمان های خانگی استفاده از روغن است. روغن ویتامین E، روغن زیتون، روغن کرچک، روغن نارگیل و روغن بادام را برای درمان چین و چروک انتخاب کنید. چند قطره از هر کدام روی چین و چروک بچکانید و سپس با نوک انگشتان به آرامی ماساژ دهید.

ماساژ؛ این کار نیز یکی از راه های خوب درمان و مقابله با چین و چروک است. ماساژ دادن با لوسیون یا کرم های مرطوب کننده در این امر موثر است. با مقداری سرشیر به طور روزانه پوست خود را ماساژ دهید تا چین و چروک سراغ شما نیاید.

میوه فراموش نشود؛ آب سیب یا آناناس مانع از بروز چین و چروک می شود. آب میوه را زیر چشم بمالید و بگذارید به مدت ۲۰دقیقه بماند. انگور سبز بدون هسته را نصف کنید و روی چین و چروک بمالید.

در اجرای این روش ها که هیچ نوع عارضه ای ندارد، به کمی زمان و حوصله نیاز است تا نتیجه مطلوب را بدهد. استفاده از عینک آفتابی و کرم ضدآفتاب، قرار نگرفتن در معرض نور خورشید، مصرف میوه و سبزیجات تازه، نمالیدن چشم در مقابله با چین و چروک بسیار موثر است.همچنین مشاهده کنید

خبرگزاری صدا و سیماسایت مشرقسایت فرادیدسایت بیتوتهروزنامه ایرانسایت آفتاب نیوزسایت زومیتخبرگزاری ایرناسایت رویداد 24سایت عصرایران