یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت, ۱۴۰۳ / 19 May, 2024
مجله ویستا

مشهورترین بادیگاردهای دنیا


مشهورترین بادیگاردهای دنیا

در اینجا ده نفر از مشهورترین محافظین شخصی دنیا را معرفی کرده ایم و وضعیت فعلی آنها در خصوص حرفه شان را توضیح داده ایم

شغل بادیگارد ها یا همان محافظین شخصی این است که از افراد معروف محافظت کنند، ولی گاهی خودشان هم به شهرت زیادی می رسند. شهرت بادیگاردها ربطی به مهارت های آنها ندارد، بلکه بیشتر به زندگی شخصی آنها مربوط می شود. در اینجا ده نفر از مشهورترین محافظین شخصی دنیا را معرفی کرده ایم و وضعیت فعلی آنها در خصوص حرفه شان را توضیح داده ایم.

۱۰. ریشان دیویس، وضعیت: فعال

اولین نفر در لیست ما، بادیگارد فعالی به نام ریشان دیویس است که بخاطر برنامه تلویزیونی خودش که Rob and Big نام داشت و از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸ رو آنتن رفت، معروف شد. بعد از پخش این برنامه او به حرفه خود ادامه داد و حالا برای خودش کسب و کاری در حوزه پوشاک دست و پا کرده و گاهی هم در برنامه های تلویزیونی ظاهر می شود. او بخاطر هیکل درشتش هم شهرت دارد.

۹. میکولا ملنیچنکو، وضعیت: آسیب دید و بازنشسته شد

میکولا بادیگارد لئونید کوچما، رئیس جمهور اوکراین بود. او بین سالهای ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۰ مکالمات رئیس جمهور را ضبط کرد و بعد از گردآوری مدارک و ادله کافی در مورد خطاها و تخلفات رئیس جمهور، از کشور فرار کرد و مدارک را فاش کرد. نوارهای او نشان می دادند که کوچما دستور ربودن و قتل گئورگی گونگادزه ژورنالیست را داده و به عراق اسلحه غیرقانونی فروخته بود. میکولا به ایالات متحده رفت و پناهندگی سیاسی گرفت.

۸. چاک زیتو، وضعیت: بازنشسته

آقای چاک زیتو دوران حرفه ای مدید و پرحرف و حدیثی داشته است. او در سن ۱۷ سالگی با ترک تحصیل از دبیرستان، به عنوان بوکسور آماتور و کارگر معمولی شروع به کار کرد. او بعدها به گروه موتورسیکلت فرشته های جهنم پیوست و در نهایت یک شرکت امنیتی به نام "خدمات حفاظت شخصی فرشته های جهنم" تأسیس کرد. آقای زیتو بادیگارد لورنا لافت شد که او نیز خیلی زود او را به دوستانش در هالیوود معرفی کرد. این باعث شد که زیتو شرکت امنیتی خود را تحکیم کند و بعداً به عنوان بدلکار و بازیگر وارد سینما شود. او حالا روی بازیگری تمرکز کرده و دیگر بادیگارد نیست.

۷. برودوس کلی، وضعیت: بازنشسته

برودوس با دو متر و چهار سانتیمتر قد و ۱۸۰ کیلوگرم وزن خیلی زود در هر جمعی شناخته می شد. نام اصلی او جرج موردوچ بود و بعداً نام صحنه برودوس کلی را برای خود انتخاب کرد. او حالا بازنشسته شده، ولی کارش را با بادیگارد شدن برای اسنوپ داگ آغاز کرد. در سال ۲۰۰۶ او تصمیم گرفت از این کار بازنشسته شود و کارش را به عنوان کشتی گیر WWE آغاز کند.

۶. بیگ بوم، وضعیت: فعال

با چنین نام مستعاری، هر کسی بود معروف می شد. بیگ بوم یکی از محافظین شخصی چهره ها و ستاره های هالیوودی است. او حالا به کار نوشتن کتاب اشتغال دارد و مشاور روابط است. البته بیگ بوم هنوز هم خدمات امنیتی به مشتریانش ارائه می دهد، ولی بیشتر روی سخنرانی های الهام بخش و نوشتن کتاب متمرکز است.

۵. برنارد شاو، وضعیت: بازنشسته

بعد از دزدیده شدن پاتریشیا هرست در سال ۱۹۷۴، هیچ کس او را به خاطر استخدام بادیگارد سرزنش نمی کرد. ولی چیزی که هیچ کس انتظارش را نداشت این بود که او در نهایت با بادیگاردش ازدواج کند. این زوج حالا دو فرزند دارند و در نیویورک زندگی می کنند. آقای شاو بیشتر بخاطر همسرش شهرت دارد، زیرا همسرش وارث ثروت خانواده هرست بود که توسط گروه تروریستی چپ گرای SLA دزدیده شد. البته این خانم در نهایت به این گروه پیوست و حتی در یک سرقت از بانک شرکت کرد. او به ۳۵ سال زندان محکوم شد که توسط جیمی کارتر به دو سال زندان تخفیف یافت.

۴. بری ماناکی، وضعیت: فوت شده

بادیگارد سابق پرنسس دایانا، بری ماناکی نام داشت که شهرتش را مدیون چیزهایی به غیر از مهارت های درجه یکش در محافظت شخصی بود. آقای ماناکی زمانی نزدیکترین و مورداعتمادترین فرد پرنسس دایانا بود. بسیاری از مردم اعتقاد داشتند که پرنسس دایانا با او رابطه داشته، ولی هیچ وقت ادله محکمی برای این ادعا پیدا نشد. البته نوار ضبط شده ای وجود داشت که پرنسس دایانا در آن می گفت که عاشق اوست و می خواهد با او فرار کند. آقای ماناکی در سال ۱۹۸۷ در تصادفی کشته شد که می گویند پرنسس دایانا این تصادف را ترتیب داده بود، زیرا ماناکی بیش از حد اطلاعات داشت.

۳. آنا لوگینووا، وضعیت: فوت شده

آنا لوگینووا هم به عنوان یک بادیگارد درجه یک و حرفه ای و هم به عنوان مدل مشهور بود. این خانم بخاطر اینکه تحت شرایط سخت و فشار سنگین، بسیار خونسرد و آرام بود و یکی از بهترین بادیگاردهای زن دنیا بود، شهرت زیادی داشت. او یک شرکت امنیتی را اداره می کرد و همچنین به آموزش و تربیت بادیگاردهای خانم مشغول بود. بسیاری از مشتریان بادیگاردهای خانم را ترجیح می دهند، چون اغلب بادیگاردهای آقا به هنگام رفتن به رستوران یا مراسمی بخاطر جثه بزرگ و متمایزشان مجبورند جلوی در منتظر بمانند. متأسفانه خانم لوگینووا در حادثه سرقت اتومبیلش کشته شد. به گفته شاهدین حاضر در صحنه، وقتی دزد داشت پورشه این خانم را می دزدید، او دسته در را گرفته بود و در حالیکه اتومبیل سرعت می گرفت او روی خیابان کشیده می شد. در نهایت بخاطر جراحات شدیدی که به سرش وارد شد، در صحنه جان سپرد.

۲. آندری لوگوووی، وضعیت: بازنشسته

آندری لوگوووی بادیگارد سابق آموزش دیده در KBG بود که حرفه اش را با محافظت از سیاستمداران و رهبران روس آغاز کرد. او در مدت کار برای دولت روسیه، از رهبران زیادی همچون نخست وزیر یگور گایدار، وزیر امور خارجه آندری کوزیرف و سرگئی میلاتوف رئیس دفتر ریاست جمهوری، محافظت کرد. او بعد از ترک سرویس حفاظتی فدرال روسیه در سال ۱۹۹۶، یک شرکت امنیتی خصوصی تأسیس کرد و به عنوان رئیس امنیت ORT که شرکت تلویزیونی خصوصی است کار کرد. در سال ۲۰۰۷ لوگوووی برای پیوستن به پارلمان روسیه انتخاب شد و تا امروز او به عنوان سیاستمدار مشغول به کار است.

۱. ناصر البحری، وضعیت: بازنشسته

البحری معروف به ابوجندل (به معنای "قاتل") چندین سال از عمرش را صرف محافظت از اسامه بن لادن کرد. او پس از سال ها مبارزه در جنگ های مختلف و محافظت از بن لادن، به زادگاهش یمن برگشت. او بازداشت شد و دو سال در زندان حبس کشید. در نهایت یک قاضی او را به شرط مطالعه اسلام و ملاقات با او و دانشجویان جوان جهت بحث درباره موضوعات مذهبی، آزاد کرد. ناصر بعد از آزاد شدن از زندان، از زندگی قبلی اش کاملاً فاصله گرفت و حالا به عنوان مشاور کسب و کار، اشتغال دارد.