یکشنبه, ۲ مهر, ۱۴۰۲ / 24 September, 2023
مجله ویستا

رایحه مناسب‌ برای پوست‌های خشک


رایحه مناسب‌ برای پوست‌های خشک

تاریخچه استفاده از عطر به سال‌های بسیار دور و به دوران مصر باستان باز می‌گردد. نام آن نیز از ترکیب دو کلمه یونانی «per» به معنای «از میان» و «fume» به معنای «دود» گرفته شده است. هنر ساخت عطر …

تاریخچه استفاده از عطر به سال‌های بسیار دور و به دوران مصر باستان باز می‌گردد. نام آن نیز از ترکیب دو کلمه یونانی «per» به معنای «از میان» و «fume» به معنای «دود» گرفته شده است. هنر ساخت عطر در ابتدا در مصر باستان شکل گرفت اما بعدها رومی‌ها و اعراب آن را ارتقا بخشیدند.

امروزه برای ساخت عطر فرآیندهای بسیاری باید دنبال شوند اما فرآیند اصلی استخراج روغن از گل با عمل تقطیر است که اولین بار توسط یک ایرانی معرفی شد.

بعدها ساخت عطر تا جایی پیشرفت کرد که امروزه به یکی از شغل‌های پردرآمد در جهان تبدیل شده و انواع بسیاری از آن در بازار موجود است.

از این‌رو انتخاب عطر مورد نظر نیز دشوار شده است جهت تسهیل و همچنین انتخاب مناسب هنگام خرید و انتخاب عطر باید برخی نکات مورد توجه قرار بگیرند.

افرادی که دارای پوستی خشک هستند باید از مقدار بیشتری عطر استفاده کنند زیرا عطر برای دوام خود به چربی نیاز دارد. علاوه بر این رایحه طبیعی بدن نیز هنگام انتخاب عطر باید مورد توجه قرار بگیرد.

همچنین قبل از استعمال عطر نباید بدن را با صابون عطردار شست‌وشو داد زیرا رایحه آن با رایحه عطر ترکیب شده و عطر بوی خاص خود را از دست می‌دهد.همچنین مشاهده کنید

روزنامه ابتکارسایت تاپ نازسایت آفتاب نیوزسایت فرازدیلیسایت اقتصاد 24سایت ورزش سهسایت انصاف نیوزخبرگزاری تحلیل بازارسایت دیدارنیوزروزنامه توسعه ایرانی