پنجشنبه, ۴ مرداد, ۱۴۰۳ / 25 July, 2024
مجله ویستا

اقتصاد جدید، بی‌نظمی


اقتصاد جدید، بی‌نظمی

«اقتصاد جدید، بی‌نظمی» اثری است به قلم لری بیتس. این کتاب در چند بخش تحلیلی به تئوری‌های روز اقتصادی می‌پردازد و هر یک را با توجه به وضع کشوری که آن تئوری را اجرا کرده است، بررسی …

«اقتصاد جدید، بی‌نظمی» اثری است به قلم لری بیتس. این کتاب در چند بخش تحلیلی به تئوری‌های روز اقتصادی می‌پردازد و هر یک را با توجه به وضع کشوری که آن تئوری را اجرا کرده است، بررسی می‌کند.

در نقدی بر این کتاب آمده است: «...اقتصاد امروز جهان مانند سال‌های قبل تابع چند مولفه مشخص نیست و مسائل زیادی بر اقتصاد کشور یا قاره تاثیر گذارند.امروز حتی روشن شدن نتیجه انتخابات در آمریکا می‌تواند به بالا رفتن قیمت نفت منتهی شود که با اصول اقتصادی چندان سازگار نیست.»

نویسنده این کتاب به مسائل دیگری هم اشاره کرده است از جمله بی‌ثباتی در اقتصاد جهان. او می‌نویسد: «باید به روزهایی فکر کنیم که واحد پول روز گذشته با امروز و فردا تفاوت دارد. شاید در سال‌های آتی دیگر نتوان به تحلیل‌های یک اقتصاد‌دان توجه کرد و کار به پیشگویی بکشد.»

بیتس در این کتاب به تناوب از سخنان بزرگان عرصه اقتصاد سود جسته تا بتواند بر غنای اثرش بیفزاید. این کتاب را می‌توانید از طریق سایت آمازون خریداری کنید.

روزنامه نیویورک تایمز در باره این کتاب نوشت بی نظمی های اقتصادی در هر کشور تعریف ویژه ای دارد و نمی‌توان این طور پنداشت که قواعد بازی در ایالات متحده با سایر کشورهای دنیا یکی باشد .

اگرچه نمی توان به صراحت گفت که تمام تئوری های مندرج در این کتاب برخاسته از فکر و اندیشه مولف است، اما می توان خوشبین بود که وی در تحلیل داده ها تا حدودی موفق عمل کرده است .

اگر میزان فروش این کتاب در دو ماه گذشته دلیلی باشد بر استقبال از آن باید گفت این کتاب با استقبال خوبی در اروپا و آمریکا مواجه شده است .

برای خرید این کتاب می توانید به سایت آمازون یا لینک های مندرج در روزنامه های آمریکایی مراجعه کنید.