دوشنبه, ۲ خرداد, ۱۴۰۱ / 23 May, 2022
مجله ویستا

دو حكایت از دو ستاره


از آن روز تلخ و غمبار كه یحیی گل محمدی با كتفی دردناك بازی با پرتغال را نیمه كاره رها كرد و راهی بیمارستان شهر فرانكفورت شد و بلافاصله خبر خداحافظی او از تیم ملی انتشار یافت می شد حدس زد كه او ارج و قرب گذشته را از دست می دهد

از آن روز تلخ و غمبار كه یحیی گل محمدی با كتفی دردناك بازی با پرتغال را نیمه كاره رها كرد و راهی بیمارستان شهر فرانكفورت شد و بلافاصله خبر خداحافظی او از تیم ملی انتشار یافت می شد حدس زد كه او ارج و قرب گذشته را از دست می دهد.

كناره گیری از تیم ملی و شرایط سنی یحیی هر مدیر باشگاهی را به این نتیجه می رساند كه در فصل نقل و انتقالات فكری برای جایگزین جوان و تازه نفس آن هم با قیمت پایین تر بكند. این طور كه پیداست داستان یحیی و صباباتری را باید تمام شده تلقی كرد و قاعدتا سرنوشت این دو را از هم جدا می كند.

دیروز و در آخرین روز نقل و انتقالات مشخص شد كه صبایی ها چندان تمایلی به ماندن یحیی در این تیم ندارند و ظاهرا خود یحیی هم از چند روز قبل به دنبال تیم جدیدی می گشته تا آخرین فصل های فوتبالش را بی دردسر تمام كند. از خود یحیی كه چیزی نمی شود بیرون كشید اما از اردوی تركیه خبر می رسد كه اختلاف بین او و عباس مرادی قائم مقام پركار باشگاه شدت گرفته و همكاری این دو بسیار بعید است.

یحیی یك سال دیگر با صبا قرارداد دارد و قاعدتا باید با دریافت رضایت نامه باشگاه صباشهر را ترك كند. دیروز صبح یحیی درباره رفتنش به شرق گفت: «قرار است ساعت ۳ بعدازظهر رضایت نامه ام را دریافت كنم.» اینكه هدف و مقصد بعدی او كدام باشگاه است به درستی معلوم نیست اما خودش می گوید كه سه باشگاه خواهان او هستند. البته او باز هم در نام بردن تیم های فوق الذكر طفره می رود اما می شود روی احتمالات قوی تر بحث كرد.

یكی از باشگاه هایی كه شنیده می شود خواهان جذب او است پرسپولیس است اما اوضاع و احوال پرسپولیس آن قدرها تعریفی نیست، ضمن اینكه آنها یك دفاع پر سن و سال مثل كریم باقری را هم دارند. گزینه بعدی هم می تواند سایپا باشد. بالاخره رفاقت علی دایی و یحیی آن قدر محكم و جدی هست كه سفارش های كاپیتان مدیران سایپا را به فكر جذب او بیندازد. قاعدتا در لحظه ای كه این مطلب انتشار می یابد تكلیف یحیی روشن شده است.

برخلاف یحیی اما ستاره دیگر صباباتری كه در جام جهانی هم حضور داشت سهراب بختیاری زاده است كه برخلاف انتظار قصد تكان خوردن از صباشهر را ندارد. در مورد او گفته می شد كه با پایان قراردادش راهی یكی از دو تیم مشهور پایتخت خواهد شد كه البته شانس پرسپولیس بیشتر است. اما سهراب طبق آخرین شنیده ها در صبا خواهد ماند. او گفته كه در صبا راحت است و در ضمن بدش نمی آید یك فصل با فرهاد كاظمی كار كند: «تیم صبا امسال جزء مدعیان قهرمانی است و من هم دوست ندارم این فرصت را از دست بدهم.» سهراب درباره شایعات پیوستنش به پرسپولیس می گوید: «از آنها ممنونم اما باید بگویم كه به پرسپولیس نخواهم رفت.»

البته عقل سلیم هم حكم می كند كه او در صبا بماند. فصل بازی در تیمی كه نسبتا هواداران پرشماری دارد و پول خوبی هم پرداخت می كند. برای سهراب هم دیگر بازی در تیم های پرطرفداری مثل استقلال و پرسپولیس آن قدرها جذابیت ندارد كه برای این دو تیم خودكشی كند. خودش می گوید كه از بازی در استقلال چیز زیادی نصیبش نشده و حالا كه پا به سن گذاشته باید به فكر آینده اش هم باشد.همچنین مشاهده کنید

روزنامه شرقروزنامه ابتکارسایت زومیتسایر منابعسایت انصاف نیوزسایت تابناکروزنامه توسعه ایرانیسایت عصرایرانروزنامه همشهریخبرگزاری فارس