شنبه, ۱۱ آذر, ۱۴۰۲ / 2 December, 2023
مجله ویستا

ناخن های زیبا برای همه


همه ما خواهان ناخن های محكم و خوش فرم هستیم. ناخن های بلند، محكم و زیبا نقش مهمی در زیبایی و خوش حالت شدن دست دارند. اما چگونه می توان ناخن هایی مقاوم و زیبا داشت؟
به جای گوش سپاردن …

همه ما خواهان ناخن های محكم و خوش فرم هستیم. ناخن های بلند، محكم و زیبا نقش مهمی در زیبایی و خوش حالت شدن دست دارند. اما چگونه می توان ناخن هایی مقاوم و زیبا داشت؟

به جای گوش سپاردن به گفته های غیرعلمی و ناآگاهانه و یا پرداخت هزینه های گزاف برای كاشت ناخن موقت یا دائم كافی است به توصیه های زیر گوش فرا دهید:

۱- تغذیه خود را اصلاح كنید. از میوه و سبزی در رژیم غذایی تان بیشتر بهره جویید. ویتامین A نقش مهمی در استحكام ناخن ها ایفا می كند. به جای خرید تقویت كننده های شیمیایی و مصنوعی از هویج، جگر، كره، پنیر، شیر، زرده تخم مرغ و سبزیجات تازه كه منبع غنی از ویتامین A هستند بیشتر استفاده كنید.

مصرف گوجه فرنگی، كیوی، مركبات و كدو نیز به دلیل دارا بودن ویتامین ث نقش مهمی در ترمیم ناخن و پوست های ترك خورده ایفا می كنند. از كمبود ویتامین های گروه B، كلسیم و دیگر مواد معدنی غافل نشوید.

۲- ناخن هایتان را همیشه مرتب و تمیز نگه دارید.

۳- بیشتر از یك بار در هفته از پاك كننده های لاك استفاده نكنید زیرا موجب خشك شدن ناخن ها می شود و خطر شكسته شدن زودهنگام ناخن ها را افزایش می دهد.

۴- در هنگام كار با مواد شوینده و پاك كننده حتماً از دستكش استفاده كنید.

۵- پس از شستن دست ها از كرم مرطوب كننده و لوسیون مناسب استفاده كرده و روی ناخن ها را نیز چرب كنید.

۶- در هنگام مانیكور نیز به یاد داشته باشید مناسب ترین زمان برای مانیكور بعد از حمام است. چون كثیفی های زیر ناخن گرفته شده و پوست اطراف ناخن ها نرم می شود.

در هر حال از یاد نبرید كه نكته اساسی و مهم در حفاظت ناخن ها، بهبود شرایط نگهداری و تغذیه ای است.همچنین مشاهده کنید

سایت تجارت نیوزسایت رویداد 24سایت الفسایت اصلاحات نیوزسایت تاپ نازخبرگزاری ایرناخبرگزاری فارسسایت دیدارنیوزسایت پارسینهسایت فرادید