سه شنبه, ۱۱ مهر, ۱۴۰۲ / 3 October, 2023
مجله ویستا

شادابی پوست با استفاده از ماسک توت فرنگی


شادابی پوست با استفاده از ماسک توت فرنگی

محققان آمریکایی می گویند، توت فرنگی، میوه ای سرشار از ویتامین c است. این میوه آبدار و گوشتی مقادیر فراوانی آب، پروتئین، چربی و کربوهیدرات دارد. هر یک لیوان توت فرنگی سرشار از …

محققان آمریکایی می گویند، توت فرنگی، میوه ای سرشار از ویتامین c است. این میوه آبدار و گوشتی مقادیر فراوانی آب، پروتئین، چربی و کربوهیدرات دارد. هر یک لیوان توت فرنگی سرشار از ویتامین و فیبر است. بنابراین مصرف این میوه برای سلامتی بسیار مفید است. اما سوالی که پیش می آید، این میوه چگونه می تواند پوست را تقویت کند؟ به گزارش سایت «MSNBS» و به گفته محققان، توت فرنگی، دارای آنتی اکسیدان های مفیدی است که در تصفیه ضایعات بدن نقش دارد. این میوه با تقویت سیستم ایمنی بدن با عفونت ها مقابله می کند و با تخلیه ضایعات بدن باعث شادابی پوست می شود. طبیعی است که تقویت جسمانی باعث می شود پوست در برابر هر نوع عفونت محیطی مقاومت کند.

اگرچه مصرف توت فرنگی به طور طبیعی تاثیر مثبتی روی پوست شماخواهد داشت اما با چند درمان خانگی می توانید این تاثیر را زودتر ببینید.

۱) اسکراب توت فرنگی: تهیه این اسکراب که یکی از آسان ترین اسکراب ها به حساب می آید، پوست را سالم و شاداب می کند. کافی است یک دانه توت فرنگی را نصف کنید و به مدت ۱۵ دقیقه به صورت بمالید. پس از خشک شدن صورت خود را با آب بشویید.

برای از بین بردن سلول های مرده پوستی، قبل از خواب توت فرنگی له شده را به پوست خود بمالید و بگذارید یک شب کامل روی صورت بماند و روز بعد با آب خالی بشویید.

۲) تمیز کننده پوست: آب توت فرنگی را بگیرید و با چند قطره گلاب مخلوط کنید. مخلوط به دست آمده را با استفاده از پنبه به صورت بمالید و کمی ماساژ دهید. سپس صورت خود را با آب سرد بشویید.

۳) ماسک توت فرنگی با خامه و عسل: چند عدد توت فرنگی تازه و آبدار را با کمی خامه و یک قاشق مرباخوری عسل مخلوط کرده و روی صورت بمالید. پس از خشک شدن به آرامی صورت خود را با آب بشویید وشاهد نرمی و شادابی پوست خود باشید.

۴) اسکراب (scrub) برای پا: در فصول مختلف پا به مراقبت بیشتری نیاز دارد. معمولا، آب و هوا، رژیم غذایی نادرست، مسافرت های بیش از حد و استفاده از صندل های پاشنه بلند به پا آسیب می رساند.

اما با استفاده از اسکراب توت فرنگی می توان کف پا را مرطوب نگه داشت. حدود ۸ توت فرنگی را با ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق مرباخوری نمک مخلوط کنید. پا را به مدت ۳۰ دقیقه با مایه به دست آمده ماساژ دهید و سپس با آب ولرم بشویید.

۵) چشم های پف کرده: خواب ناکافی و دیر خوابیدن باعث پف کردن چشم می شود. برای برطرف کردن این ناراحتی کافی است یک برش توت فرنگی را به مدت ۱۰ دقیقه روی چشم قرار دهید. پس از برداشتن، دور چشم را کمی مرطوب کنید.

۶) از بین بردن آکنه: توت فرنگی در رفع آکنه بسیار موثر است. نصف لیوان توت فرنگی را با یک قاشق غذاخوری ماست سفت و چند قطره گلاب مخلوط کنید و روی صورت بمالید. پس از ۱۰ دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید و شاهد تغییر ایجاد شده باشید.

۷) ماسک برای پوست چرب: مقدار مساوی از توت فرنگی تازه و ماست را مخلوط کنید و روی پوست بمالید. پس از ۱۰ دقیقه صورت خود را بشویید.همچنین مشاهده کنید

سایت فرادیدروزنامه تعادلسایت مجله شبکهخبرگزاری تسنیموبگردیسایت دیپلماسی ایرانیخبرگزاری ایسناروزنامه شرقسایت جمارانروزنامه ایران