شنبه, ۹ مهر, ۱۴۰۱ / 1 October, 2022
مجله ویستا

بالا بردن ابرو با تزریق بوتاکس


بالا بردن ابرو با تزریق بوتاکس

ابرو یکی از اجزای صورت است که فرم قرارگیری آن تاثیر بسزایی در زیبایی صورت دارد.
با افزایش سن ، علائم پیری صورت در یک سوم فوقانی که شامل پلکها ، ابرو و پیشانی است زودتر از سایر قسمت …

ابرو یکی از اجزای صورت است که فرم قرارگیری آن تاثیر بسزایی در زیبایی صورت دارد.

با افزایش سن ، علائم پیری صورت در یک سوم فوقانی که شامل پلکها ، ابرو و پیشانی است زودتر از سایر قسمت های صورت ظاهر میشود . ظهور این علائم در یک سوم فوقانی صورت به شکل پیدایش چین وچروک پیشانی ، افتادگی ابروها و افتادگی پلک‌ها است که بیشتر از جنبه زیبایی قابل توجه است چون وجود این علایم به فرد چهره ای غمگین میدهد.از طرف دیگر افزایش متناسب فاصله ابرو و چشم زیبایی و جلوه خاصی به صورت فرد میدهد.

در آقایان ابرو روی لبه استخوانی قرار گرفته است ولی در خانمها ابرو بالای لبه استخوانی قرار گرفته است. شکل نرمال ابرو به این صورت است که ابتدا و انتهای آن در یک سطح و وسط ابرو بالا تر قرار گرفته است. هنگامی که این پارامترها به هم بخورد مخصوصاً وقتی که گوشه خارجی ابرو پایین بیاید، معمولا افراد از چهره خسته و پری پلک فوقانی شکایت دارند.

اعمال جراحی متعددی برای بالا بردن ابرو و پیشانی طراحی شده اند که طی این اعمال برش خاصی بر روی پوست سر یا پیشانی ایجاد میشود تا از این طریق کشش لازم برای بالا بردن ابرو ایجاد شود.صرف نظر از روش جراحی، تمامی این روشها نیاز به بستری، بیهوشی و تحمل دوران پس از عمل و عوارض جراحی دارد.

ولی بسیاری از افراد تمایل به انجام عمل جراحی برای ایجاد این تغییرات ندارند.برای این افراد میتوان با تزریق بوتاکس(BOTOX) یا دیسپورت (Dysport)بدون انجام عمل جراحی، چین وچروک های پیشانی را برطرف کرد و بالا بردن ابرو را انجام داد. افرادی که هنوز چین وچروک پیشانی ندارند ولی مایل به بالا بردن ابروی خود هستند یا افرادی که صرفاً مایل به بالا بردن بخش خاصی از ابروی خود هستند نیز میتوان از تزریق بوتاکس استفاده کرد ولی روش تزریق بوتاکس متفاوت است.

بالا بردن ابرو با تزریق بوتاکس مزایای زیادی دارد:

۱) با این روش عمل جراحی انجام نمیشود و طبعاً از عوارض آن پرهیز میشود

۲) تزریق بوتاکس روشی بدون عارضه است

۳) انجام این روش تنها حدود ده دقیقه وقت نیاز دارد

۴) امکان تغییر محل ابرو در شرایطی که موقعیت ابرو برای بیمار مطلوب نباشد

۵) امکان تکرار در فواصل زمانی ۹-۶ ماه

در مجموع برای افرادی که فقط میخواهند موقعیت قرارگیری ابروی خود را تغییر دهند استفاده از تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو روش مطمئن ،سریع و بدون عارضه است بنابراین روشی ایده‌آل برای بالا بردن ابرو به شمار می‌آید

دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست و مو

www.drvaez.irهمچنین مشاهده کنید

سایت دیپلماسی ایرانیسایت انتخابخبرگزاری مهرسایت ورزش سهسایت رویداد 24سایت تابناکسایت رکناسایت دیدارنیوزروزنامه شهروندروزنامه شرق