دوشنبه, ۱۷ مرداد, ۱۴۰۱ / 8 August, 2022
مجله ویستا

مخمل‌کبریتی، لباسی برای فصل پاییز


مخمل‌کبریتی، لباسی برای فصل پاییز

اگر به دنبال خرید لباس پاییزی هستید بهتر است لباس‌هایی با پارچه مخمل کبریتی، چرم، جیر یا کتان ضخیم را انتخاب کنید. اما در این میان بهترین انتخاب برای آقایان یک کت و شلوار مخمل‌کبریتی …

اگر به دنبال خرید لباس پاییزی هستید بهتر است لباس‌هایی با پارچه مخمل کبریتی، چرم، جیر یا کتان ضخیم را انتخاب کنید. اما در این میان بهترین انتخاب برای آقایان یک کت و شلوار مخمل‌کبریتی است. نکته‌ای که همیشه در هنگام خرید لباس باید مورد توجه قرار دهید این است که اگر کت و شلوار گران‌قیمت و مارک‌دار باشد مهم نیست بلکه برازنده بودن یک لباس برای اندام شما بیش از هر عامل دیگری حائز اهمیت است.

پارچه‌های مخمل‌کبریتی از جمله پارچه‌هایی هستند که در بین اغلب گروه‌های سنی طرفدار دارند. این نوع پارچه‌ها معمولا از پارچه‌های نسبتا ضخیم هستند، اما اگر جنس آن خوب نباشد متاسفانه پس از چند بار پوشیدن باید آن را برای همیشه کنار بگذارید.

در افرادی که خیلی چاق هستند پس از مدتی قسمت‌هایی از لباس ساییده می‌شود و در افرادی که لاغر هستند نیز پوشیدن لباس‌هایی از جنس مخمل‌کبریتی موجب خواهد شد که این افراد لاغرتر به نظر برسند، بنابراین می‌توان گفت که این نوع پارچه بهترین گزینه برای افرادی است که نه خیلی چاق هستند و نه خیلی لاغر. پیراهن چهارخانه از بهترین طرح‌هایی هستند که آقایان می‌توانند با شلوار مخمل‌کبریتی بپوشند. اما بهترین رنگ برای فصل پاییز رنگ‌های قهوه‌ای، سبز یشمی و آبی تیره است. از آنجایی که پاییز فصل زرد و نارنجی است پوشیدن لباس‌هایی به این رنگ‌ها به شما کمک می‌کند تا با محیط اطراف خود هماهنگی بیشتری داشته باشید و در این فصل زیبا‌که جشنی از رنگ‌های طبیعت است ظاهر مناسب‌تری داشته باشید.

اما اگر فقط قصد خرید یک کت‌ تک را دارید باز هم به شما پیشنهاد می‌کنیم که یک کت مخمل کبریتی به رنگ قهوه‌ای، سبز یشمی یا نخودی رنگ را انتخاب کنید که هم می‌توانید آن را با شلوار جین بپوشید و هم می‌توانید یک شلوار پارچه‌ای که رنگ آن متناسب با رنگ کت شماست را انتخاب کنید.

اگر این کت کبریتی را با یک شلوار کتانی مشکی رنگ بپوشید می‌توانید مطمئن باشید که ظاهری نسبتا رسمی خواهید داشت، اما همیشه این نکته را مورد توجه قرار دهید که اگر نمی‌توانید شلوار مخمل کبریتی خود را با یک لباس که هماهنگی نسبتا خوبی با آن داشته باشد بپوشید بهتر است هیچ گاه شلوار مخمل کبریتی نخرید.

از نظر استقامت این نوع پارچه‌ها در مقایسه با دیگر پارچه‌هایی که از آنها برای تهیه لباس‌های پاییزه استفاده می‌شود هم خیالتان راحت باشد چون این نوع پارچه از استقامت نسبتا خوبی برخوردار است و اغلب لباس‌هایی که جنس مخمل کبریتی دارند را می‌توانید سال‌های طولانی استفاده کنید و علاوه بر این، تنوع رنگی این نوع پارچه‌ها به شما کمک می‌کند تا به راحتی رنگ دلخواه خود را پیدا کنید.

ضخامت پارچه‌های مخمل کبریتی با هم متفاوت است و اگر بتوانید کت و شلواری را انتخاب کنید که نه خیلی ضخیم باشد و نه خیلی نازک، می‌توانید از این لباس برای تمام فصول سال استفاده کنید. یادتان باشد که کم‌کم موقع آن رسیده که لباس‌های آستین بلند، شلوارهای ضخیم و کت‌های پاییزی را جایگزین لباس‌های تابستانی کنید و به استقبال فصل پاییز بروید.

منبع :‌www.tradekey.comهمچنین مشاهده کنید

سایر منابعخبرگزاری باشگاه خبرنگارانروزنامه شهروندروزنامه آفتاب یزدسایت دیدبان ایرانخبرگزاری مهرسایت انتخابوبگردیسایت مثلث آنلاینسایت دیجیاتو