دوشنبه, ۱ مرداد, ۱۴۰۳ / 22 July, 2024
مجله ویستا

SEAT Ibiza ecoMOTIVE


SEAT Ibiza ecoMOTIVE

خودروهای دوستدار محیط زیست سهم عمده ای در نمایشگاه خودروی پاریس امسال دارند . شرکت اسپانیایی سئات نیز برای آن که از این غافله عقب نماند گونه دوستدار محیط زیست ایبیزا را معرفی …

خودروهای دوستدار محیط زیست سهم عمده ای در نمایشگاه خودروی پاریس امسال دارند . شرکت اسپانیایی سئات نیز برای آن که از این غافله عقب نماند گونه دوستدار محیط زیست ایبیزا را معرفی نمود . موتور ۴/۱ لیتری دیزلی این خودرو توان تولیدی برابر ۸۰ اسب بخار دارد در حالی که میزان تولید گاز دی اکسید کربن توسط این خودرو در هر کیلومتر ۹۸ گرم است .

میزان مصرف سوخت این خودرو نیز به رقم باورنکردنی ۳ لیتر در صد کیلومتر می رسد !! تغییراتی که در این خودرو صورت گرفته شامل : بروز رسانی نرم افزار موتور - بازبینی ضرایب گیربکس و استفاده از تایرهایی با مقاومت غلطشی پایین می شود . جلوپنجره تغییر کرده و یک اسپویلر جدید نیز طراحی شده تا آیرودینامیک خودرو بهبود یابد . همچنین برای کاهش مقاومت در برابر باد شکل آینه ها نیز دستخوش تغییراتی گشته است . ایبیزا اکوموتیو در دو گونه پنج در و کوپه اسپرت عرضه خواهد شد . زمان حضور این خودرو در بازار انگلستان نیمه اول سال بعد تعیین شده است .